bugün

drogsan firmasının ilacı. genelde agız yaraları, tonsilit ve faranjitte kullanılır. spray ve gargarası olmak uzere iki çeşittir.
muadilleri orohex ve klorhex tir.
faranjit olunması halinde rahatlatıcı etkisi vardır.
kloroben spray... tıbbın canına kurban bee. söktürdü gitti ağrı sızı kalmadı diyorsun sıktıktan hemen sonra. fakat mide bulantısı yapıyor ilk fısta kusma hissi uyandırıyor. akabinde her sıkışınızdan önce gereksiz bir adrenalin patlaması yaşıyorsunuz.

-acaba noolcak bu sefer de bulancak mı kii

-lan 15 dakikadır bir fıs için yırtınıyorum hala sıkamadım kodumun meretini, ne psikolojik baskıymış bu böyle bee...
diş ağrısına iyi gelen oral sprey.
Doktorumun bana tartarlarım için verdiği gargaradır. Ağzı yakar geçer.
Antienflematuar etkili genelde oral cerrahi işlemlerinden sonra profilaktik amaçlı verilen ağız gargarasidir,yine de andorex veya listerine tercihimdir
anında tesir eden ağız spreyi veya gargara. yapıldıktan sora biraz kötü bir tat bıraksa da ağızda bir saate yakın yenen şeylerden tat alınamasa da anında tesir göstermesi ağızda ki aftı hemen geçirmesi her şeye değer.* mutlaka evde hem gargarası hem de spreyi bulunması gereken ilaçtır.
Prospektüsünde yutmayiniz yazan sprey. Hayir bogazima sikiyorun zaten o gitti bogazimdan asagi onu nasil tüküreyim ben?
*
eczanelerde 9 liraya satılmaktadır.
Dilin tam dip kısmında çıkan, hayatı zindan eden, ocak söndüren aft ile mücadelede gerçekten işe yarayan tek ilaç.

yapan kişi "domal" dese düşünmem bile. Beni o acıdan kurtardı ya, feda olsun ona.

gargaraların kralı.
Hep tadının kötülüğünden bahsedilmiş ama bana gayet ferah ve temiz bir his veren gargara/ilaç. Öyle ağzımı hissetmiyorum durumu yaşamadım. Gerçi yaşasaydım bile altlı üstlü çekilmiş iki yirmilik diş söz konusu, enfeksiyon kapıp bok yoluna gideceğime ağzımı hissetmemeyi tercih ederdim.