bugün

hem kitap okuyan hemde yazan biri olarak, okumamışların yazmamaları gerektiğini hatırlattığım önermedir.
Herkes yazarsa kim okicak ki ehhehe. Benim en sevdigim yazar ben olurum. Ihihi.

Ayrica sozluk yazarlari actiklari basliklar gibi kitap yazarsa en komiklisi olur.

160 dan kizlarin neden yasadigi sorunsali; oytun.

Basi acik bayanlarin namussuz oldugu gercegi; tilki.

Bu yola nasil dustum; ımm sey.

Cay icen pjs fakirler; sckris

Ehehhe piyasadaki kitaplara gel.
sonra neden bizim memleketten uluslararası bilinirliği olan yazarlar az çıkıyor deniyor. okumadan yazmak demek emek olmadan başarı demektir. ki kimse kimseyi okumazsa ne boka yarar yazmak?
Saçma sapan bir önermedir. Fikirsiz kitaplar okumak istemeyiz.
Simdi dusundume, hayatimi yazsam guzel bir hikaye cikar.
dinlemeyi öğrenmeyenin iyi bir konuşmacı olamayacağı gibi, okumayanda iyi kitap yazamayacaktır. bundan mütevellit yanlış bir fikirdir.
Saçmalık, çoban mehmet, çiftçi ahmet, ayşe teyze yazar değil okur olsun, ona bile razıyız, okumayı halletmeden yazmayı nasıl düşünüyorsunuz?
''Kitap okumayan insan kitap yazabilir mi?'' sorusunu akla getirir.
sonra bos beyinlerin bos dusuncelerle yazdigi kitaplara bos yere para vermeliyiz seklinde devam edecek cumledir.
okumayan bir insan ne düzgün konuşabilir ne düzgün yazabilir.önce kitap okusak zaten sonrasında yetenekli olanlar yeteneklerini yazarak daha kolay ortaya çıkarabilirler.
saçma söylem. böyle diye diye millet gaza geldi, dinlemeyi öğrenmeden okuma alışkanlığı edinmeden direk anlatmaya çalışıyoruz.

bu tipler aslında karşısındaki dert anlatırken dinlemeyen, hemen kendi derdini anlatmaya geçen tipler gibi. biraz dinleyip gözlem yapıp öyle yazmaları daha faydalı olacaktır. yoksa en fazla okunmazsınız, kaale alınmazsınız. dalga konusu olursunuz.

the keko editi: direk değil "direkt" olacak. biliyordum halbuki doğrusunu. elin kekosu "kezo o direkt olacak" diye uyarır oldu. vay arkadaş *
Kitap okumayan insan degil kitap kompozisyon bile yazamayacagi icin yersiz ve anlamsiz oneridir.

Okumadan yazan insanlarin neler sacmalayabilecegi bu sozlukte bile gorulebilir bir durumdur.
"Okuyan yoksa yazmanın ne anlamı kalır?" sorusunu akıllara getirir.
iyi bir okur olmadan iyi bir yazar nasıl olunur? Yersiz bir önerme.
yazan insan zaten okuyordur.
yazdığınız fikirler yok olmayacağı için yüzyıllar sonra belki birini etkileyecektir. buna en güzel örnek foucault'nun hayatıdır. foucault bir gün sahafları dolaşırken kitapların arasında yırtık, dökük, yazarı tanınmayan bir kitap bulur. bu kitap bir doktora aittir. hayat tecrübelerini ve çalışmalarını kaleme almıştır. foucault'a tüm felsefesini bu kitaba göre inşa ettiğini söyler.
emeklemeden koşmak demektir. sen okumazsan kimse de senin yazdığını okumaz. önce okuyup, bilinçlenmelidir. hatta tek tür yerine birçok alanda okumak lazım. çünkü bilgi sahibi olunmadan, fikir sahibi olunmaz.
Bir insanın kitap yazabilmesi için, bolca kitap okumuş olması gerekir. Ancak şunu belirteyim, bir insanı (özellikle çocukları) kitap yazmaya teşvik etmek, aynı zamanda kitap okumaya teşvik etmek demektir.
kemdimde amator bi yazar,sair olarak okumayan hicbir insan yazar yada sair olamaz imkansizi istemeyin
yanlış önerme.

hem okumaya hem de yazmaya teşvik etmeliyiz.

herkes yazıp kimse okumazsa ne anladım ki ben bu işten.
iki kelimeyi bir araya getiren kitap yazıyo zaten neyin teşviği.
Katıldığım bir söz fakat kitabı anlamayan ve okumayan insan ilk kitabı anlamalı sonra teşvik edebiliriz

yani şey gibi oldu tüketici olma üretici ol gibi.
yanlış önermedir.edebiyat insanlara ulaşabildiği, onlara anlatmak istediğini anlatabildiği, insanlar o esere anlam yüklediği sürece değerli ve güzeldir.
Herkeşler yazar olursa edebiyatin ne kiymeti kalacak?
Dogru olmayan onerme.
önce okusunlarda sonra yazsinlar. okumadan nasil yazacak?