bugün

okumadan nasıl kitap yazılacağı anlatılırsa kabul. şurda bile iki satır yazmak az da olsa birikim istiyorken kitap yazabilmek için gerekli donanımı düşünün. kitap yazmak ciddi iş. mümkünse herkes yeltenmesin.
doğrudur.
sonuçta kitap okumak başkasının ürettiği bilgi ve kültürü almaktır.
halk ve topluluk bazında bakınca başka kültürlerin boyunduruğu altına girmeye zemin hazırlar.
ayrıca bilgi üretmek özgürlüktür. her anlamda. bilgi üretmeyen toplumlar başkalarının boyunduruğu altındadır.
Acemi yazarlarında kitap basması artık çok kolay. Eskiden kitap basıldığında binlerce bastırmak ve bu kitapların maliyetlerini karşılamak zorunda idik. Ancak dijital baskının gelişmesi ile düşük adet ve maliyetlerde kitap basılabilmektedir. Hatta bu kitaplara ISBN ve Bandrolde alınabilmektedir. Kitap bastırmak diyerek googleda arama yapıldığında bir sürü firma karşımıza çıkmakta. ilk bir kaç tanesi;

200 TL'ye kitap basıp, ISBN ve bandrol almak mümkün
Zaten herkez yazıyor bu ülkede herkes edebiyatçı yazar şair düşünür.. Modern dünyanın bir oyunu herşeyi yapabilir bir hale sokup hiç bir şey yapmamalarını sağlamak. Tüketici bir toplum istiyor sistem. Ve sen burada üretiyor gibi görünsende tüketiyorsun. Ömrünü şevkini yeteneğini.. Kitap yazmak düşünce yetenek ve birikim gerektirir. Birikim ise sosyal medyada paylaşılan parağraf ve özlü sözlerden edinilmez. Sistematik Düşünce zordur en zorudur.Ve yetenek tanrı Vergisidir. Velhasıl Had bilmek gerekmekte.tutupda bahsettiğim yetiler olmadan Kitap yazacağını düşünmek ve Teşvik etmek en amiyane tabirle ahmaklık.
sakın yapmayın durdurun başlıgı kaldirin çabuk.

ortada hikayeleri birlestirip hic bir mantigi olmayan caya simide kitap yazan adam dolu birde siz gaza getirmeyin biri elif gibi sevsin biri fadime gibi sonra zamanimiz çöp oluyor.
kapasitesi olmadığı halde her işin altından kalkmaya yeltenen tembel bir toplumda yapılmaması gereken şey.
Sonuç (bkz: posta gazetesi sizden gelen şiirler)
Herkes kitap yazamaz, ama herkes kitap okur.
o yüzden okumayı teşvik etmek daha akıllıca olur.
Okunmadıkdan sonra kitabı yazsan ne yazar ki.

diyeceğimiz başlık.
herkes kitap okur kapasitesi doğrultusunda bir şeyler anlayabilir. ama çok az bir kesim yazarlık yapabilir. yazarlık yeteneği bambaşka nadir bulunan bir yetenektir. aksi taktirde editörlerin taşak geçme malzemesi olursunuz.
Aklımda olan ve plana geçirmeyi düşündüğüm fikir .
(bkz: kitap yazmak)
Kardeş sen wattpad'i bir aç bakalım çocuklar neler yazıyor? Eğer bu dediğinden dönmezsen ben de hiçbir şey bilmiyorum.
Hayatı harlequin okuyarak geçen yazar beyanıdır. Yoksa kitapları yalayıp yutan adam kalkıp da boyle birşey demez.

Bu kadar kitap yazma heveslisi olmayın. Bi an önce adam akıllı klasikleri okuyun da g.tünüz tavana vursun.

Yoksa edebiyatın serdar ortaç'ı mı olmak istiyorsunuz?

ben ne sana taparım,ne seni ararım,ne trip atarım.
sen beni oyala ne omuz ovala;işime bakarım.
ben o nazı çekemem,günaha giremem,kötü söz edemem.
aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi, hareket edemem.
Okumadan yazmak nedir? Bir insan okumalıdır ki yazacak bir şeyler oluşsun kafasında. Okumalıdır ki okuduğu şairlerden, yazarlardan esinlenerek kendine bir yol çizip yazabilsin.
önce okusunlarda sonra yazsinlar. okumadan nasil yazacak?
Herkeşler yazar olursa edebiyatin ne kiymeti kalacak?
Dogru olmayan onerme.
yanlış önermedir.edebiyat insanlara ulaşabildiği, onlara anlatmak istediğini anlatabildiği, insanlar o esere anlam yüklediği sürece değerli ve güzeldir.
Katıldığım bir söz fakat kitabı anlamayan ve okumayan insan ilk kitabı anlamalı sonra teşvik edebiliriz

yani şey gibi oldu tüketici olma üretici ol gibi.
iki kelimeyi bir araya getiren kitap yazıyo zaten neyin teşviği.
yanlış önerme.

hem okumaya hem de yazmaya teşvik etmeliyiz.

herkes yazıp kimse okumazsa ne anladım ki ben bu işten.
kemdimde amator bi yazar,sair olarak okumayan hicbir insan yazar yada sair olamaz imkansizi istemeyin
Bir insanın kitap yazabilmesi için, bolca kitap okumuş olması gerekir. Ancak şunu belirteyim, bir insanı (özellikle çocukları) kitap yazmaya teşvik etmek, aynı zamanda kitap okumaya teşvik etmek demektir.
emeklemeden koşmak demektir. sen okumazsan kimse de senin yazdığını okumaz. önce okuyup, bilinçlenmelidir. hatta tek tür yerine birçok alanda okumak lazım. çünkü bilgi sahibi olunmadan, fikir sahibi olunmaz.
yazdığınız fikirler yok olmayacağı için yüzyıllar sonra belki birini etkileyecektir. buna en güzel örnek foucault'nun hayatıdır. foucault bir gün sahafları dolaşırken kitapların arasında yırtık, dökük, yazarı tanınmayan bir kitap bulur. bu kitap bir doktora aittir. hayat tecrübelerini ve çalışmalarını kaleme almıştır. foucault'a tüm felsefesini bu kitaba göre inşa ettiğini söyler.
yazan insan zaten okuyordur.
iyi bir okur olmadan iyi bir yazar nasıl olunur? Yersiz bir önerme.