bugün

ihtiyaçtır.
1-Kitap Okuma Bir ilaçtır:
2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
3-Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
4-Kitap Okuma Stresi Azaltır
5-Kitap Okuma Zihni Açar, Hantallıktan Kurtarır
6-Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
7-Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
8-Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
9-Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
16-Hayal gücümüzü geliştirir.
17-Okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. insanı olgunlaştırır, erdemli kılar.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/fo...lerdir.html#ixzz2c24yRUrI
“Kitap okumak, yemek yemek gibidir. Abur cubur yerseniz, mideniz fesada uğrar.”
nureddin topçu.
Önemli bir aktivitedir, alışkanlıktir.
ah ne guzeldir kitap okumak sessiz sakin bir yerde sonrada bir hobi kutuphanesi yaparsın kendine ne guzel olurdu.
araştırma okurken kafamız çatlar.
insanın dar dünyası genişleten, ufkunu açan, farklı dünyaların insanı haline getiren, ekmek su kategorisine giren kitaplarda nasıl olunması gerektiğini öğreten durumdur.
içinizde bir sıkıntı varken yapılması gereken en güzel eylem.

tamamen rahatlatıcı etkisi vardır. başka şeyler düşünmenizi engeller ve o anlık sıkıntılardan kurtulursunuz. tüm saçmalıkları geri de bırakırsınız.
yapacak hiç birşey yoksa yapılacak en iyi iş kitap okumaktır.
yeni bir hayat.
okumam gerektiğini bildiğim halde kitapların baş orta ve son bölümüyle ilgilenirim. ha bir de kapak kısmıyla. okuyan insanlar da takdire şayan insanlardır.
Sanırım sadece yağmurlu havalarda okunmalı.

-Aaa yağmur yağıyor lan getirin kahvemi kitabımı çabuk!!
önemli olan doğru kitabı bulmaktır yoksa yanlış bir kitap seçiminde kitap okumaktan soğuyabilirsiniz.sırf kapağı güzel diye kitap alınmaz.
müthiş bir olaydır.
hobileri arasında "kitap okumak"ı da gösteren insanları "kitap okumak asla hobi değildir" diye eleştiren insanlar vardır... sen hangi taraftasın diye sorarsan valla bilemiyorum sözlük ikisi de birbirinden saçma...
Son derece sıkılgan ve üşengeç biri olmama rağmen yaparken sıkılmadığım, kendi isteğimle yaptığım nadir eylemlerden biri hatta teki. Kendi sıkıcı hayatımdan sıyrılıp yepyeni bir hayata yelken açmamı sağladığı için bütün kitaplara ne kadar teşekkür etsem azdır.
insan turnusoludur. övünülecek bir şeymiş gibi ben kitap okumam yeaa diyen insanlarla asla işim olmaz.
kitap okuyan insan iyidir, candır.
şahsın ilgi alanı ile orantılı bir kitap seçimi varsa muhteşem bir eylemdir, zaman hızla geçer onlarca kitap 1 haftaya sığar, ilgisizse eziyettir...
konuşma bozukluklarını anlatım bozukluklarını giderir. insanın bir yazarla sohbet etmesine benzer. okuyun oğlum bak ben okumadım da ne oldu.
Kitap okuyan, kitaplar hakkında saatlerce konuşabilceğim insan özeldir.
Doğru kitap geliştirir. Yanlış kitap Eleştirir.
tek başına yapılan bir eylemdir. asla biriyle bir müzik dinlemek değildir.
oturursun sıcak bir köşeye, birde kalorifer yanıyorsa ne ala, sobada pek güzel gider,
okursun biraz felsefeden, hikayelerden ya da romanlardan,
düşünürsün ve kendini alıkoyarsın kötü düşüncelerden.
her insanın alamadığı apayrı bir zevktir.
nedendir bilinmez bazılarımız kitapla kahveyi bütünleştirmiş, sanırsın kahve olmadan kitap okunmaz. elbette bu kitabı daha keyifli hale getirir ancak bunu gösteriş olsun diye yapanlar var. özellikle twitterda çok rastlıyorum kitapla kahvenin resmini koymuş yan yana çekmiş. gösteriş değil de nedir?
kitap okuyan insanın düşünceleri cümleleri kelimeleri bir farklı olur yani kitap okuyan insan bir başkadır candır.