ing.krallık

(bkz: united kingdom)
anathema'nın 95 çıkışlı pentecost iii albümünden,insanı alıp uzaklara götüren şarkısı.sözleri;

there is a whole mountain
and a river runs through it
if you split my mountain wide
you would find many rivers

among flocks of non-white doves
and non-temptable mortals
the kingdom is much more real
and the beauty is endless

only when tightened beyond recall
is your necklace a blessing
leave your pearls in the sea
you undeserved bitch
you are not worthy of such a treasure

my hand on your heart, i know there is a beating
in this oh so bleak landscape
there are many mountains
......but not do much water.

my kingdom

türkçesi ;

tek parça bir dağ var
ve bir nehir akıyor ondan
eğer iyice yırtarsan benim dağımı
pek çok nehir bulursun

siyah güvercin sürülerinin ve
çirkin ölümlülerin ortasında
krallık çok daha gerçek
ve güzellik sonsuz

yalnız anılarla sıkıştırıldığı zaman
senin kolyen bir lütuf
denize bırak incilerini
sen....hak edilmeyen orospu
böyle bir hazineye layık değilsin

elim senin kalbinde,
biliyorum bir kalp atışı olduğunu
bu soğuk manzarada
pek çok dağ var
...ama yeterli su yok

benim krallığım
offtur, amandır, oldurur. anathemanın doom death karizması yaptıgı zamanların we the gods ile birlikte en en iyisidir. vokal harikadır. hemen ardından we the gods ve sonra da memento mori dinlenir... "bunlar insan mı?" diye duraksanır.. cevap verilemez cogu zaman..bosverilip, sarkının tadı cıkarılır.
bu kadar basit rifflerle böle güzel,anlamlı bi şarkı nası yapılır hülen dedirten anathema şarkısıdır. dinledikten sonra anathema'ya da "böle güzel bi şarkıyı seslendirip, tam manasıyla doom metal vokalisti olduğunu kanıtlayan darren white gibi bir adam atılır mı bu gruptan!?!?" diye serzenişte bulunduran bir şarkıdır aynı zamanda...
cnbc-e'nin uzun zaman önce yayınlamış olduğu süper dizi. bana göre lost filan halt etmiştir yanında.
http://www.youtube.com/watch?v=QqvDztUFWLw
http://www.youtube.com/watch?v=pBJBTD3cPXQ
depeche mode'un efsane solisti dave gahan'in hourglass isimli solo albümünün çıkış parçası.

Can you feel me coming
Open the door it's only me
I have that desperate feeling
In trouble is where I'm going to be

I know you hear me knocking
So open the door and set me free

If there's a kingdom beyond it all
Is there a god who loves us all
Do we believe in love at all
I'm still pretending, I'm not a fool

So in your intinate wisdom
Show me how this life should be
With all your love and glory
Doesn't mean that much to me

If there's a kingdom beyond it all
Is there a god who loves us all
Do we believe in love at all
I'm still pretending, I'm not a fool
lars von trier'in 6 bölümlük dizisi. canınızı sıkmamak için hiç başlamayın. niye? çünkü ben başlamış bulundum.

2001 ya da 2002 yılı. daha internetten kallavi dosyalar indirme devri başlamamış, başladıysa da biz henüz o zanaatı kazanmamışız. yönetmen yönetmen sinema tanıyoruz, yaşımız da genç. şimdi kimse ukalalık yapmasın, anamızın karnından sinema eleştirmeni doğmuş sözlükçü falan değiliz daha, hoş neyse ki sonra da olmadık. önceden beri tutkun olduğumuz scorsese, coppola falan derken, uzun bir kurosawa serisi yaptık, biraz avrupa dedik. tabii işte polanski, fellini falan filan. sonra bu adama denk geldim, epey özgün işler yapıyor, tam sevdim de diyemem, fakat bütün işlerini seyredeyim diye oturdum.

dediğim gibi daha internetten indiremiyoruz. ankara'yı bilenler bilir, konur'da pazar yerinde (bkz: gelsin paralar bayram) vardı, ondan bu dizinin cdlerini aldım. cd diyorum la, dvd bile yok daha. her bölüm 2 cd bir de. neyse başladık izlemeye. ekiptekilerden iki kişi trier'i hiç bilmiyor, daha işin başında sıkıldılar. dedik; acayip yönetmen bak izleyin çok işler olacaktır.

berbat son: 6. cd'yi izledik, dizi orta yerde kalıyor. öyle bir sonu olmadığı gibi olaylar yeni yeni düğümlenmiş bir nitelik kazanmış, dizi bitiyor. bayram'a gittim, devamını sordum yok, internetten baktım, yayından kaldırılmış.

ulan ibnenin çocuğu amerikan sineması için avrupa'da film çekmeyi biliyorsun, o kadar amerikalı'yı oralara getirtiyorsun. parasını cebinden ver bitir diziyi göt. diyemedim ya la!
ayriyeten onuncu nesil bir yazar.
iyi bir yazara benziyor.
aklıma kondomu getiren yazar. aklım nerde lan benim! swh
-hoşgelmiş yazardır.
ing. Krallık.
cinlere takan yazardır. inşallah onu da kaybetmeyizdir.
din ve bekaret trollüğü yapan yazar. fakat trollükte bir sanat olmakla birlikte gayet başarısız kalitesiz yazıları olan yazar.

en kısa zamanda silkelenip kendine gelmesini ümit ediyorum.
*
eskiden trollüğün de bir adabı vardı dedirten troll yazar.
sözlükler tarihinin en kötü yazan hesap sahibidir, diyeyim de, siz yine işinize bakın. belki karı filan düşer. zerre umrum değilsiniz, onu diyorum.
yazmasın.
(#20842621) çoğzel tatlı yazardır efenim. gece gece. öküz diye çağırdığımız arkadaşımı hatırlatmıştır ayrıca. kendisine öküz diyebilirim, mahsuru yoksa.
(#20865710) boktan.
çamur at izi kalsın kampanyası yürütüyor ülkücülere karşı.

kendisi acaba hangi hain zihniyetin ürünü?

70lerde duvarlara 'muhammedin piçleri giremez' yazan allahsızlardan mı?

yoksa o yazıları yazanlara karşı ses etmeyip çok müslüman olan sağcılardan mı ?

yeşil ya da kızıl komünist.
kimseye çamur atmıyor, yazdıklarımda yanlış bir şey varsa düzeltin lütfen, adını aleme duyurmuş ülkücü bi yönetmen var da ben mi bilmiyorum?

nasıl eziklersiniz böyle amk.
solcuyum ben solcuyum diye bağıran. Ülkücülere saydırp ilgi çekmeye çalışan yeni troll.
birisi açtığım başlıklara ciddi karşı argüman yazsın, bi daha buraya yazarsam insan değilim.

bırakın gelip nick altında köpekleşmeyi, şurda şu yüzden yanlışsın deyin de görelim.

yoksa bu halleriniz çok tanıdık, ve inanın sikimde değil yavrular.
bütün tespitlerinin doğru olmasıyla beni benden alan yazar. objektif troll
#20863241 sırf bu entrysi yüzünden bile gibe sürülecek aklı yoktur denilebilen troll.