bugün

Hangi mantıkla yapıldığı merak konusudur. Yakalanıp konuşturmak arkasındaki güçleri öğrenmek varken saçma gelendir. Evet.
Kimseyi aklamak istemiyorum ama, büyükelçinin yaşadığını düşünerek veya bir an önce tıbbı müdahele yapmak için acele etmiş olabilirler.

Her şeye rağmen acemice bir müdahele söz konusu. Eylemci kafasına sıkıp intihar etmemiş çünkü.
bacaklarini kursun mantagi yapip sag ele gecirmek en guzeli olacakken, adami oldurmek garip bir davranistir.

konusulmasi istenmemis olabilir mi ?

bana silah verip, al bu adami vur deseler, "abi vurmayalim, sag ele gecirelim, konusturalim ibneyi "derdim. eee kos koca devlet niye boyle dememis ?
denildiği gibi saçma bir mevzuudur.

vuran kişi veya kişilerin de sorgulanması gereklidir. gerekirse açığa alınarak tutuklu yargılanmalıdır.
"ben buradan canlı çıkmayacağım" cümlesi katilin niyetini açıkça göstermektedir. bu noktada vur emri gayet doğaldır fakat bizde alıp konuşturacak akıl yok. daha o seviyeye evrimleşemedik. 2123'te inşaaaaeaasadasllah.
Hain oraya ölmeye gitmişti o sebeple polisle çatışmaya girdi polisimizde eline yüreğine sağlık haini imha etti.