bugün

Türkiye de yaşayan göçmen ırkların nesiller boyu türettiği her ülkeden biraz yemiş kırmanında kırması bir hayvanım.Bu hayvanları türkiye de toplayıp ayrı ayrı isimlendirmek yerine hepsine türk denilen bir toplumda yaşıyorum.Ha vardır belki "saf türk ırkı" ya da vardı günümüze saf olarak taşındı mı o bilinmez.
(bkz: insan da bir hayvandır alınmayın aman)
büyük bir problem değildir. hayır yani saf türk ırkının özelliği neymiş arkadaş gözünden ateş mi çıkarıyormuş.
genelde uyanık türk ırkındandırlar!
anadoluy a göç edenler türk müydü türkmen mi sorusunu hemmen akıllara getirdi.
ispatlanmış gerçektir. saf türk ırkı yoktur, Saf türk milleti vardır.
neresinden tutsan saçma önerme.dünyada hiçbir ırk saf değildir ve her ırkta melezlik vardır.
(bkz: nefes alsın yeter)
saf ırk olmadıgı gercegının alt kümesidir .. saf ırk yoktur .. saf Türk ırkı yoktur .. saf alman ırkı yoktur..vs.
Yanlış önermedir.
Türkler anadolu'ya geldiklerinde anadolu bomboştu(Marmara hariç). Türk boyları doldurdu burayı.
ve yabancı ırklardan kızlar da hep padişaha gitti. Yüce türk ırkını kendi soyuyla çoğaltmak varken gitti yabancı getirdi(tamam şimdi ben de olsam ben de yabancı kızla sevişirim ama o padişah, soyu onun çoğaltması gerektir).
Bu da padişahın ne kadar uçkuruna düşkün olduğunu gösterir. Padişah olmuş ama türk olamamış derler adama.
Özet: demek istediğim, padişah dışında anadolu halkının çok büyük kısmı saf türk'tür.
Ayrıca saf ırk olmadığını iddia edenlere soruyorum:
tek tek saydın mı hocam?
lan mal;

hitabım samimiyetten değil malsın da ondan evladım...

millet bilincini sadece babanın testislerinden süzülen salgıda arıyorsan zaten baştan bitmişsin. bu bir aidiyet olgusudur. mesela sorulduğunda anadil olarak ifade ettiğin dilin mensup olduğun milleti (tensip ettiğin aslında) ifade ettiğini kabul etmek bilimsel bir tasnif diğer bir deyişle disiplindir.

bunun yanında töresel hukuk, adet, din gibi mikro ögeler de alt kültür ve/veya boy, soy, kabile, aşiret gibi ayırımları doğurur. yani millet kavramının içinde penis, vajina, rahim, am göt meme yoktur.

bildiğiniz konularda yazın...

ırk saflığı ise büyükbaş yetiştiriciliğinde ya da sebze tohumu melezlemesinde araştırılan bir olgudur. ulusal bilince yani vatanseverliğe eleştiri getiremeyince çiftlik hayvanlarının genetiği kavramları üzerinden sallamak cahil cühelayı belki afallatır ama ortaokul seviyesinde eğitim almış birini ancak kendinize güldürürsünüz.
özellikle osmanlı padişahlarının yabancı kadınlarla evlenmesi sonucu gelişen bir durumdur.
(bkz: manav türkleri)
milleti boş boş konuşmaya teşvik edecek başlıktır. ee değilsek nolcak ya da safsak nolcak ne değişcek herkes mutlu mesut olacak mı veya kahrolcaklar mı?
bilimde türk ırkı diye bir tanımlama yoktur. keza slav ırkı diye bir tanımlama da yoktur. çok eskiden yapılan bir yanlış hala günümüze kadar devam ediyor, avrupada ulusçuluk akımları çıkınca ulus kavramını çevirmek gerekmiştir, fakat ulus kavramının türkçe bir karşılığı yoktur, millet diye bir kavram vardır ama o da dinsel bir ayrım olupdur. eskiden dinsel grupları tanımlardı. durum böyle olunca ırk terimi karşılık olarak kullanılmaya başlanmıştır. daha sonra ulus diye bir terim bulundu da bu durumdan kurtulunmuş olundu. olguda ulus isimlerine düşen bir ırk tanımlaması olmamasına rağmen böyle birşey varmış gibi hala düşünülmekte. ulus ise kültürel bir tanımdır. dil, din , tarih, ortak düşünce gibi olguların birliğinden meydana gelir. türk kelimesinden rahatsız olabilir insan, bunun yerine anadolu ulusu ya da x ulusu denilebilinir. dendiğini varsayalım dil, din, tarih, ve ortak düşünce birliği gibi olgular yine aynen devam etmeye devam edecektir. yani o ulusun bir ferdi olacaktır, şimdi ismi anadolu ulusu olan eskiden ismi türk ulusu olan ulusun. buna rağmen rahatsızlık devam ediyorsa sorunun türk kelimesi olmadığını anlarız. isim şu bu olsun rahatsız olmak, yaşadığın toplumun insanına yabancılaşmış olmak demektir.
saf altını bulunca bulur getiririm saf türkü.
bilmeyenler için
(bkz: yörük)
(bkz: türkmen)
ilginçtir. çünkü ben sarışın, mavi-yeşil gözlü, safkan bir türküm taam mı? ayrıca müslümanda değilim.
dünya nın hiç bir yerinde saf ırk diye bir şey olmadığı gerçeğini düşünürsek gayet normaldir. fakat öncesinde ırk nedir? ne değildir? bu sorulara bir cevap bulmak lazım. az biraz dna, gen vs gibi kavramlara aşinalığı olanlar için altta ki link bu konu da merak edenlere faydalı bilgiler verecektir sanıyorum.

http://www.serdarsabri.co...an-gelenler-kimlerdi.html