entry'ler (51)

osmalı da kadınlar çok uzundu

Türk kadını yokmuş ki adam akıllı hep dışarıdan yabancı seçip getirmişler.Onları diyorlarsa uzundurlar doğru.

bir ateisti cennette görseniz vereceğiniz tepki

iyi bir ateistmiş demek ki.

aklıma nedense Neyzen Tevfik şiiri geldi

"......
ikimiz de gelsek kıldan köprüye,
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim "

yaz tatilinde kuran kursuna giden zavallı çocuk

onu gönderen de daha zavallı çocuk.

doksanlı yıllarda yayınlanmış efsane programlar

Sadece çok kısa bir dönem görmüştüm çiftler ellerini günlerce bırakmıyordu en çok duran araba kazanıyordu felan.Neler atlattık biz bee.

dubblaj

Uygulamayı ilk gördüğümde yaratıcılık neresinde diye düşündüm.Açarsın guguldan kendinde çekersin sanki bana her gün bunun için uğraşıyormuşuz gibi ses koymuş arkaya.Öf amannn ne kolaylaştırdı hayatı her gün şener şen dublajı yapıyordum iyi oldu.

rize denince akla ilk gelenler

Tokyo Ghoul animesinde ki Rize-san karekteri. Akıl sır ermez Japonyada böyle isim mi var ya da uydurma. Mangaka zannetmem ki Türkiye'de şehir ismi bulup koymuş adını

sözlük yazarlarının hayalleri

Derviş olup dağlarda sırra erişmek diyecem ama derviş olup bir hayvan barınağı açmak demek geliyor içimden.

ezan okunurken köpeklerin uluması

Cami hoparlöründen gece ezan değilde başka bir ses dahi çıkarsan o köpek ulur, rahatsız olur onun hassas kulakları.

kimsenin saf türk ırkından olmadığı gerçeği

Türkiye de yaşayan göçmen ırkların nesiller boyu türettiği her ülkeden biraz yemiş kırmanında kırması bir hayvanım.Bu hayvanları türkiye de toplayıp ayrı ayrı isimlendirmek yerine hepsine türk denilen bir toplumda yaşıyorum.Ha vardır belki "saf türk ırkı" ya da vardı günümüze saf olarak taşındı mı o bilinmez.
(bkz: insan da bir hayvandır alınmayın aman)

ramazan ayı vs muharrem ayı

Müslümanım diyen herkes bu iki ayın orucunu da tutabilir nedendir ki sadece Ramazan ayı tutulur. muharrem ayı orucunun sadece alevilerin tuttuğunu sanırlar.Ramazan ayına denk gelen dizide oyuncular oruç açma sahneleri yaparlar bu neden muharrem ayında yapılmaz bilinmez.

düğünlerde dağıtılan pastalar

Genellikle paraların üstüne takıldığı ve o milyonlarca elde dolaşmış paranın takıldığı pasta konuklara verilir. (bkz: pastaya takılan para hoop takı çantasına)

ankara

Bir denizi olmadığı için bin türlü laf yiyen şehir üzülme, istanbul'un *ok kokulu denizleri olsa kaç yazar.

efendi erkeğin piç erkeğe özenmesi

Yazık günah, etme eyleme.

ösym amblemindeki pacman

Sınav da kal geldiğinde salakça kağıda bakarken fark ettiğim amblemdir ve anlamlıdır da. (bkz: Ye beni)

6 7 ay kadar sonra sözlüğe girince hissedilenler

Bi suçluluk bi sözlüğün suratına bakamama.

fatih te kemerle adam döven polisler

(bkz: Oğlum bak git)

kadınının ayağını yıkayan adam

Bi yerlerden duyduğuma göre gerdek gecesi adamın eşinin ayağını yıkayıp o suyla evin köşelerine su serpiştirmek o evi ayakta tutarmış. (bkz: aman kokmasın)

izmir den hiç şehit haberi gelmemesi

Medyanın yansıtmamasından kaynaklı bir durumdur.

hayvanlara eziyet etmek

(bkz: Kendi kendine eziyet etmek)

su aygırlarının çok çirkin olma sorunsalı

Neslinin tükenmesiyle doğru orantılı olabilecek durumdur.