bugün

Quentin Tarantino'nun yönettiği başrollerde Uma Thurman**,daryl hannah**,Lucy Liu**,michael madsen**,David Carradine* ve Vivica A.Fox** bulunan 2 bölümlü şahane film.
(bkz: kill bill volume 1)
(bkz: kill bill volume 2)
kanın gövdeyi götürdüğü dövüş sahneleriyle * maşşallah dedirten bunun yanısıra çok da duygusal bi tabanı olan güzel filim.
(bkz: kill bill gates)
uma thurman'ı bir çok kişinin aklında ilahe yapan filmdir intikamı bu kadar güzel işleyen bir film daha görülmemiştir kullanılan diyaloglar filmi izleyen herkesin aklında yer etmiştir
(bkz: bu kılıçla tanrıyı bile kesebilirsin)*
(bkz: nurse whistle)
cok fazla kan kullanılmasına ragmen böyle sahnelerde izleyiciler rahatsız olmasın diye böyle sahneler ya siyah beyaz çekilmiş yada ışıkları söndürerek cekilen defalarca seyredilesi film
şahane ötesi bir aksiyon filmi .. filmi anlamak için bütün seriyi izlemek şart tabiki ... izlenmesi şiddettle tavsiye edilir...
(bkz: quentin tarantino)
ıslık tadındaki müziği her zaman cılkını çıkarmakta üstüne olmayan yurdum insanının telefon melodisi haline geldiğinden bayma sınırlarını aşmıştır.bir dönem bu melodi çaldığında üç beş kişi aynı anda kontrol ederdi cep telefonlarını* ama bu bile bu filmin bi çok insan tarafından izlenmeye değer olduğunun bir kanıtıdır *
düğünü basılarak vurulduktan sonra dört yıl komada kalan kido'nun bir sivrisineğin ısırmasıyla komadan çıkışından sonra,kendini bu hale getirenleden intikamını almasını anlatan başyapıt niteliğinde bir quentin tarantino filmi.
süper bi görsellik süper bır uma thurman.izlemeye doyamadıgım her izleyısımde ayrı bır zevk aldıgım fılm.bırıncısıyle ıkıncısını ayırt etmemek lazım,ikiside bırbırınden guzel.ıntıkam soguk yenen bır yemektır.:)
(bkz: film noir)
vahşete susamış bir insanoğlu olduğuna kanaat getirdiğim quentine tarantino' nun iki bölümlük filmi. ilk filmde sürekli kesip doğrama olduğundan bazı kareler siyah beyaz gösterilmiştir. ikinci filmde bu tekrarlanmayıp film başarıyla devam ettirilip, uzun ve güzel bir dövüş sahnesi beklediğimiz "killing bill" sahnesi, 5 nokta taktiğinin kullanılmasıyla haksız yere hemen son bulmuştur. genel olarak konu ve olayların ilerleyişi gayet akıcıdır.
şişirilmiş filmlerin en kötüsü. ilk filmi de devam filmi de gerçekten çok kötü. Gereğinden bu kadar fazla değer verilen bir film daha görmedim. yok kavgada gözünü çıkarmalar, tabutun tek bir yerine yumlukla baskı uygulayıp kırıp üstündeki toprağın kummuş gibi içeri dökülmesi. hattori hanzolar uçan 150 yaşında masterlar.
uçuyor fakat zehirle sikertiliyor.(?)
tamam tarantino gerçek üstünü seviyor ancak bunu da bir gerçeklik ekseni etrafında vermelisin sin city gibi olmalı demek istediğim comics tipografikoloji de olacağı değil, sırf bağımsız sinema kökenli diye göklere çıkarıldı geri de indirilemiyor. berbat bir senaryo rezil oyunculuklar vasatın üstünde direksiyon.
masalsı bir anlatıya sahip izlenesi fantastik filmdir.
süper güzel bir film.. hatta tarantino nun açıkara en sağlam filmi bence.. baştan sona fantastik bir film olarak değerlendirilmediği zaman ancak teletabies ler kadar zevk verebilecek bir film.. ama birdeki fantastik hava ve ikideki felsefi bütünleştirmeyi tam anlamıyla yoğun bir şekilde hissedilerek izlenirse zevkten kırar geçirir.. ben bu filmi izlediğimde çok güzel bir modtaydım kafamda güzeldi biraz hatırlıyorum.. ikisini birden izlemiştim.. beni resmen yerime çakmıştı ikiside bittiği zaman.. günlerce "nasıl lan yani ohaa" şeklinde avel avel gezmiştim sağda solda.. yazılcak o kadar çok şey var ki hakkında..
(#274141)

böyle şahane replik barındıran film. daha ne olsun?
http://www.youtube.com/watch?v=kUjcaZKWlkA

sadece şu bölümüyle bile hayran bırakır.. o nasıl bir müziktir öyle..
Çok sağlam soundtrack'leri olan quentin tarantino filmi. Filmi izlerken fazla mantık aramayın. bolca fantazi içeriyor. Örneğin ben beatrix'in tokyo'ya uçarken hattori hanzon kılıcına da bir öğrenci bileti kestirip yanına oturtmasını anlayamadım. Lan burda bizi donumuza kadar yokluyolar.orda kız "bu kılıçla tanrıyı bile kesebilirsin" denen kılıçla uçağa biniyor. Aslında quentin amca bu filmi tek bir film olarak tasarlamıştır.Fakat 3.5 saat olmasından dolayı vol 1. ve vol 2. olarak 2'ye bölünmüştür. Tabi bu durumda 2 misli tüketimi getirerek yapımcıların yüzünü güldürmüştür.
filmin orjinal web sitesi : http://www.kill-bill.com
(bkz: sin city/#1585993)
tarantino bu film'de malkoçoğlu'ndan baya bi intihal yapmış sanırsam. aynı şeyleri cüneyt arkın 30 yıl önce akıl etmiş çünkü.
yıldız teknik üniversitesi şenlikleri çerçevisinde gösterilen güzide tarantino filmi.
ıslıktan nefret etme sebebi olan film.
"what i didn't know was,when i shot mummy,what would happen to me"
afişini, hollywood'da birçok filmin afişine de imzasını atan emrah yücel'in yaptığı film.