adamdır her şeyden önce.
sırası gelir ,giyer pijamaları, uzatır ayaklarını alır eline kumandayı kanaldan kana zap yapar.
yaşamaya para kazanmak statü sahibi olmak ve efendime söliyim bilimum dünyevi mecburiyetleri yerine getirmek için gelmediğinin farkında olan insandır.karşısında laftan anlayan bikaç insan , masada yeterki derecede rakı , ve karşısında ufka kadar deniz manzarası olduğunda mutlu olacağını bilen insandır.
(bkz: alemci)
(bkz: tembel insan)
küçük şeyleri kafasına takmayan , durduk yere dert edinmeyen , kendini kıvamında düşünen doalyısıyla keyfine düşkün insan tipi.
Ictigi karisik nargilenin dumaninda bogazi seyrederek keyfe dalan adamdir. Eee arada ben de yaparim bu eylemi.
rakının,beyaz peynirin,kavunun ve ton balığının iyisini bilen adamdır..**
(bkz: sefa pezevengi)
çimlere uzanır keyif adamı, tüm gün yatar orda, ne çalışmak ne para kazanmak hiç bir kaygısı yoktur kendisinin.
bir gün bir arkadaşı gelir ve sorar; "niye yatıyosun hep?gidip çaışsana..."
keyif adamı da der ki ona; "çalışınca ne olacak?"
arkadaşı ona; "çalışınca para kazanacaksın, sonra dersin olmıcak tüm gün uzanıp yatacak keyif çatacaksın." der.
keyif adamı da ona; "ben zaten şimdi de tüm gün derdim tasam olmadan yatıyorum, niye çalışıp vakit kaybedeyim ki." der.*
(bkz: ehl-i keyf)
başkalarına nasıl gözüktüğünü düşünmeden hareket edip konuşan şahıstır. hedonisttir.
cizgili pijama insani (bkz: bahdeniz)*
sefih kişi.*
(bkz: ayhan sicimoğlu)
değişiklik olsun diye taksiyle yalovadan istanbula gelen adam..
sigara yasağı olan alışveriş merkezinde bacak bacak üstüne atıp uzun marlboro içen adam..
sabah namazını bursada kılmak için gece istanbuldan yola çıkan adam..
(bkz: o adam benim)