bugün

sus ulan demenin diğer yolu.
şu anda ispanyadaki en popüler söz.ispanya Kralı Juan Carlos'un,Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'e yaptığı "kes sesini" çıkışından sonra popülerleşen cümle; öyle ki an itibariyle internet sitesi kurulmuş, "kes sesini" ile başlayan şarkılar bestelenmiş, ve ayın sözü seçilmiş durumdadır.
bu cümle dilimde nasıl bir mutasyona uğradı bilinmez ama yıllarca sesini kesmesi gerekenlere kes çeneni dediğimi bilirim.
kibarcası * ?!
birine kes sesini demek hiç bitmeyecek diyalogların anasıdır

-kes sesini
+sen kes
-sen kes
+sen kes
-....

-kes sesini
+neyle?
-neyi neyle?
+dedin ya kes sesini neyle kesiyim?
-defol...
ing. shut up kullanılabilir.
(bkz: kes)
(bkz: kesersem içinde kalır)
(bkz: iğrenç espriler)
hicbiseyebosunaiclenmeyenadamın fake hesabıdır. son girdiği entrylerden anlaşılmakta.
Emir niteliğindeki isim tamlamasıdır. Susar mısın şeklinde yumuşatılabilinir.
heves kıran bir niteliğe sahiptir. (bkz: sus ve yalovaya devam et)
bu ramazan zamanlarında içimize sıcacık bir korku salan yazardır.
On bir ayın sultanını yanlış anlayan yazar.
nickime iğrenç demiş olan yazar.
ömür boyu yalnız kalmaya mahkum adam.
sözlüğe isim yapmaya gelmiş vasat troll.
Nikinden kezbanlık akmatadir.
Benle muhatap olmaması için donuza eklediğim Ezo Gelin çorbası.
uzun süredir görmediğim yazar. koptuk ettik. hatırımızda "kes sesini ben m. b." ile kaldı. ha bir de bir hırkası vardı, ömrü hayatımda bir hırka ne kadar uzun süre giyilirse o kadar uzun süre giydi. belki hala giyiyordur. değiş oğlum o hırkayı. ha bir de hala giymiyorsundur ama, converseler de g-i-d-e-c-e-k.

bizi ifşa etme lan sakın; geçmişte yazılan geçmişte kalır.
sözlü adamız şimdilerde. *
Lanet bir uyarı cümlesi.

Bu cümle sonrası genelde kavga çıkar.
Sevgilisine bu emri veren insanlar var, şahsım hayret ediyor.
Kes sesini!
Vay aq.
kes sesini ve beni dinle bazen kulağa çok güzel gelebiliyor anlam veremedim .
tartışma esnasında söyleniyorsa "sana diyecek bir şeyim yok, argümanlarım bitti. ama senin haklı çıkmanı da istemiyorum, o yüzden sus. çünkü ben öyle istiyorum." demektir.
susmamın istendiği anlamını çıkaran her kelimeye dayanabilirim ancak kes sesini dendiği anda daha fazla dellenirim. O an ortalığı dağıtabilir, söyleyen kişiyi kuşbaşı doğrayarak pidesini yemek isteyebilirim. Sinirden kudurduğum sayılı hadise arasında bir numara olabilir. Küçükken annem çok söylerdi. Konuşacak daha çok şeyim olmasına rağmen laflarımı yutup gitmek zorunda kalırdım. Kadın hayatımın hiçbir evresinde bana iyi gelmemiş.