bugün

ödül dediğin zaman;ekler,profiterol..........
sebepsiz de yapılabilecek eylemdir. insanın kendine değer vermesiyle ilgilidir. başkasının düşüncelerine göre yaşamaktansa kendi doğrularına göre yaşamanın güzelliğini vurgulamaktadır.
kendinden küçük bir erkekle çatır çutur seks eylemek.
1 hafta rejim yaptıktan sonra, helal olsun bana iyi dayandım diyip 5 lahmacun yemektir.
iyi bir iş başarıldığında veya disiplin sağlandığında egonun da isyan bayrağını çekip kişilik bozukluklarına yol açmaması için arada egonun beslenmesi.bunlara örnek olarak : direksiyon başında en az 300 km yol , 3 kg cigaralık ve pektabi yanında 6 paket sütlü milka çikolata ile şeftalili dia ice tea kombinasyonu , türk mutfağından seçmeler gibi daha pek çok yetenek ve imkanlar dahilinde yapılabilecek örnekler sunulabilir. *
Kendine verilen ödüller yemek ağırlıklıdır ve kişiden kişiye sıralama değişebilir:
Lahmacun,
kebap,
tatlı,
pide,
kadayıf,
uyku,
çikolata,
2 saat toefl çalışınca bir browni intense vişneliyi mideye indirmek..
bügün çok çalıştım ve bir ödülü hakettim deyip kendine bir çikolata veya sevdiğin başka bir şeyi almaktır mesela..
(bkz: kendini döllendirmek)
(bkz: mastürbasyon)
genelde rejimdeki bayanlarin bir baskasina bu durumu anlatirken ay yok ac kalmiyorum zaten haftada bir kendimi odullendiriyorum demesidir kendini odullendirmek.odullere ornek vermek gerekirse (bkz: muz)
aslında küçük ama hoş bir kişisel ego tatmini olarak ifade edilir.