bugün

sayıları oldukça fazla olan, onları gerçekten seven erkeğe rastlamamış kızlardır.
aynada gördüğü yüzün farkında olmayan kızdır.
numaraya yatan, herkesin onlara ''saçmalama sen çok güzelsin'' demesini bekleyen kızlardır.
kanımca ilgiyi üzerlerine toplamak için yapıyorlar. liseli ergen triplerine girip sonra da " manyak mısın taş gibi hatunsun " laflarını duyup egolarını tatmin etmek için her daim dillerinden düşürmeyen kız ya da kızlardır.
kendini güzel sanan cirkin kıza tercih edilesi kızdır.
aslında çirkin olduğunu sanmamaktadır aksine güzel olduğunun farkındadır fakat eksik birşeyler vardır oda başkalarının pofpoflamasına ihtiyaç duymasıdır değişik bir kız tipidir.

x- yaa çokk çirkinim.
y- hayır x çok güzelsin herzamanki gibi,
x- hayır ya neyim güzel.
z- kızım saçmalama herkes sana bayılıyo... vs vs vs bu sohbetin sonunda çirkin olduğunu iddia eden kızın içi havayla dolmuş olup uçuşa geçmiştir.
hikayedir efendim hic bir kendini cirkin sanmaz her zaman güzel olmak ister bayan ırkının yaratılısında vardır kendini göstermek güzel olmaya calısmak örn: yüzü güzel olmayan bir bayanın ilgi cekmek icin ilgiyi baska yerlere kaydırması gibi.
belki de kendine göre dürüst kızdır...

o cicili kıyafetlerinin altında ütülenmemiş bir çamaşır gibi duran tenini sadece kendi biliyordur...

ya da erezyona uğramış bir toprak gibi, birçok yerinde selülit olan bir kızdır.

bunları dışarıdan görmediğimiz için "güzel kız" denmesi olağandır...
aslında güzel olduğunu bilen kızdır.
kendini güzel sanan çirkinlerine oranla çok daha yüksek şansı olandır. "ben şöyle güzelim, ben böyle enfesim, çikolatalı sos ile çok lezzetli olurum" falan diyen kıza "hı hı" der geçersiniz... ama "ben çok çirkinim, kilo da aldım zaten bu aralar, saçlarım da kepaze" diyen bir kızı güzel buluyorsanız; "hı hı" demekten çok daha fazlasını yaparsınız...
her güzelliğin dahası olduğunu bilen kızdır. karakteriyle zekasıyla ön planda olmak istiyordur.
ayak yapiyordur... ama kendini guzel sanan cirkin kiz' dan cok daha fazla tercih edilendir... belki de kisa sureli bir bunalim geciyordur... bi kere operin kendine gelir, panige mahal yoktur.
iç güzelliğe önem verip dış görüntünün sadece ayrıntı olduğunu bilen kızdır.
kendine güveni gelip de güzel olduğunu farkettiğinde muhtemelen sevgilisini terkedecektir.
farkında olmayışını hareketlerine dilediğince yansıtandır. güzel olduğunun farkında olup, şımarık ve ukala olan kızdan farklı, ayrıca katlanılası ve sevilesi olandır.
kasım kasım kasılmayan istediği gibi şebeklik yapabilen ya da gerektiğinden daha doğal davranabilen tüm bunların yanında güzelliğinin de eklenmesiyle ortaya çıkan öte bir şeydir. mütevazi davranış sergiliyordur.
(bkz: fazla tevazu kibirden gelir)
(bkz: lock girl)

(bkz: fatal girl)
(bkz: çirkin ördek yavrusu)
iltifat ve şımartılmak isteyen kızdır. yoksa kadınlar neyin ne olduğunun son derece farkındadır. aciz ve kısıtlı erkek beyinlerinizi onları anlamak için yormayın rica ederim.
(bkz: kendini salak zanneden akıllı kız)
yakışıklı bir serseri ona,

(bkz: güzelliğin on para etmez şu bendeki aşk olmasa)
dediğinde ve kıza ciddi anlamda tutulduğunda

'güzel olmasam da tekim beee' ve 'ayrıca çok da güzelim' diyebilecek kızdır.
erkek arkadaşı yüzünden yıllar boyu cesareti kırılmış ve kompleks sahibi edilmiş kızdır. kendinin farkına varması için önce gururunu kazanmalıdır.
sevgilisine kur yapıp,sevdiğinin kendisine "sen benim için dünyanın en güzel kadınısın" demesini beklediği kızdır!
Çirkin muamelesi yapılması gereken kızdır.Muhtemelen tarafınızdan pohpohlanmak için yapıyordur.
genelde erkekler güzel kızlara arkadaşlık teklifi etmekten çekinir. bu sebepten dolayı kendini çirkin hissetmesi gayet doğal. güzel kızlar ben çirkin miyim acaba diye kuruntu içinde kalır. aslında güzel olması başa bela bir durumdur.