bugün

bazen doğru bazen de yanlış vuku bulan eylem. ama sevmemek gerekir galiba. ne de olsa mezara tek gideceğiz.
insanın başına gelen ve geldiğinde şaşırtan durum.

(bkz: kankam ve ben)
normal koşullar altında olmaması gerekendir. bu durumu bozan tek şey vardır,

(bkz: annenin çocuğuna duyduğu sevgi)
olmayan, olmaması gereken.

hayatımdaki tüm insanlara olan sevgimi toplasam kendime olan sevgimin yarısı etmez. insan en çok kendini sever.
sevilmiyyycek gibi değilim ki ama. yirim.

ohaaa.

(bkz: narsizm de sınır tanımıyorum)
insanoğlunun yaparken anlam veremediği, kötü sonuçlandıktan sonra da çok pişman olduğu eylemdir.
bencilliğin bitti 0 noktasında aşk ile pekişen, gelişen, fışkıran durum.*
(bkz: aşk)
aslında ikisini de tam olarak sevememektir.
(bkz: küçümen)
her babayiğidin harcı olmayan durum. sevilen kişi için en değerli hadise. seven kişi için -sonu hüsran olacaksa- hayatın finiş noktasına gelmeden önce tamamlanan lap'lardan biri.
aşıkken ortaya çıkan bir durumdur. sevdiğiniz kişi ise asla sizin onu sevdiğiniz şekilde sevmeyecektir.
başkası için kendinin acı çekmesiyle sonuçlanır.
karşılılksız bir durumsa 'of yandın sen dostum' denilen bir durumdur.
sevmek insanın içinden gelen bir histir. sevginin ısmarlama hali olmaz, aşkında. aşkın gerçek tanımıda; kendinizden vazgeçip başkasını sevebilmektir.
bazısı için sevmeninin asıl manasıdır. sadece "seviyorum" demek bile; herşeyden, kendimden bile çok seviyorum demektir...

muhtemelen bencil bir karşı cins tarafından heba edilecek olan duygulardır.. bilmez ki kimse onu ben kadar sevmeyecek...

ben bende değilim ki..
ben sendeki beni sevdim.
bana senden gelen acıyı,
gönlüme zikir eyledim...
kendinden çok başkasını sevmek yoktur, kendinden çok başkasını sevdiğini sanmak vardır.
tamamen deliliktir. hani anne(baba) cocugunu canindan cok sever denir ama sevmesinin tek sebebi de turunun devam etmesini saglamak icin kendisinden daha guclu bireyler birakmaktir. yani yine kendi turu, kendisi icin cocugunu seviyor, koruyordur. evet iddia ediyorum bu insanlarda da icgudusel olarak boyledir, belki sekil belki ad degistirmistir ama boyledir.
evrensel sevgi herkesi eşit derecede sevmemizi, özellikle kendinizi değersizleştirmemeniz gerektiğini acı bir ayrılıkla anlatmaya çalışır.
ama biz bunu bu şekilde algılamaz sevenlerin hep ayrıldığına inandırırız kendimizi. asıl sorunu hep atlarız. başkasını kendimizden çok sever ve kaybederiz.
çoğunlukla haketmezmiş demenize yol açsa da hala seversiniz kendinizi daha az severek, acıdır.
korkutucudur...
aşıksın genç adam..**
(bkz: gelişmemiş narsizim)
herşey mümkündür şu yalancı hayatta...
(bkz: işte o benim)
(bkz: once can sonra canan)
kul köle olmak sözünün sebebi.