bugün

(bkz: bir din olarak kemalizm)
işte neymiş de "ben kemalistim" diyen kişi bazı yobazların uydurduğu "kemalizm dini"ne inanıyor oluyormuş(mula)... kemal atatürk'ün liderliğini benimsemiş ve gönül vermiş olması, her daim onu anması ve kutsaması sözde bu dinin cemaati yapıyormuş bizleri. bak hele. şimdilerde pek moda ya ondan bi örnek vereyim de kim dinsiz, kim dinli, kim kimi dinle nerde basmış görek: toplaşka olurlar bir grup nursuz avam belli yerlerde, alıp ellerine okurlar gaipten haber veren bir adamın kitabını, göya kuran tercümesiymiş, saçma! kuran-ı kerim o laf kalabalığından daha fazla anlaşılabilir, daha okunaklı ve geniş kitlelere hitap eder. sonracıma sen çıkıp bunlara kötü bi laf et, pirini, mirini yuhala, seni tefe koyup çalarlar, top yapıp oynarlar. şiddete de meğillidirler bunlar. ağızları çok bozuktur. varsa yoksa imamı, varsa yoksa şeyhi... şeyhi ne dese yaparlar, tanrıyı tanımama pahasına. yazık ediyor gençler kendilerine, yazıklar oldu geleceğe...
yanlis bir dusuncedir. herkes kendi dinini icinde yasar kimse fikirleri yuzunden bir insana dinsiz diyemez.
Bazı insanların vardığı yanlış bir düşüncedir kaynağı ise
(bkz: hayatı kıçıyla yorumlamak)
genelleme yapmaktır. alayınızın **** diyorum. genellemeninde.
akepelileri dinci diye yaftalayanlardan hiçbir farkınız yok.

ulan siyasete din bulaştırmaya amma meraklı bir memleketiz. bu merak yüzünden siyaset nasıl yapılır onu bile bilmiyoruz.

chp çıkar türban yasaklansın der hurra herkes akepeye (saadet fazilet refah fark etmiyor) hücum eder.

akepe (saadet fazilet refah) türbanlıların haklarını koruyacağız der hurra millet chpye ( dsp shp fark etmiyor) kayar.

(bkz: dinsiz sensin kemalistlik götüne girsin)
bir tane haddini bilmez türbanlı kızın tv ye çıkıp da "ben atatürk'ü sevmiyorum, o olmasaydı bizler şimdi özgür olurduk, giyim kuşamlarımıza bu kadar karışılmazdı, toplum içinde daha çok sözümüz geçerdi vs..." demesi üzerine o ve onun gibi örümcek beyinli terbiyesizlerin "ulan demek ki hepsi atatürk yüzündenmiş, e onu sevenlerin, izinden gidenlerin de farkı yoktur. topu dinsiz bunların" die düşünmelerine sebebiyet verebilmesi olağan olan durum.
(bkz: yediği kaba pislemek)
acizliktir. bok atmaktır. çırpınıştır zavallıktır. istiklal savaşında da olduğu gibi ve daha bir çok savaşta atatürkün ardından giden binlerce insan namazlarını kılmış dualarını etmiştir. iman gücünün desteği ile kazanılmıştır nice savaşlar. ancak bunu anlamak istemeyen sözde dindar kesim bok atmakta sınır tanımamaktadır. şimdide tutturmuşlar türbana karşılar. e ebesinin amı artık. bu kadar zavallı olunulmaz. benimde ailemde türban takat var. ama bundan gram gocunmuyorum. gocunmamı isterdin dimi?
Yazılı basın ve görsel medyada Kemalistim diyenlerin hayat tarzlarının dinden uzak olması bunun en büyük kanıtıdır. izirde yaşıyorum ve çevremde beş vakit namazını kılıp Atatürk'ü çok seven insanlar var ama bir gün olsun agızlarından ben kemalistim lafı çıkmamıştır.

Kemalizmin kullanılma nedenide onu gerçek manasından koparıp putperestlik yapma olayıdır.
Sebepte çıkarlarının üstünü bunla örtmek.
enim gibi ateist kemalistler yüzünden düşülen yanılgıdır. fettoya beyat etmemeleri diğerlerinin dinsiz olduğunu göstermez.
suudi arabsitandaki devleti dinsizlikle suçlayan salak fanatiklere rast gelinmiştir.

fanatiklere yetişilmez. kendi çamur havuzlarında herkese çamur atan amsalaktırlar.
anca bencil ve sadece kendini müslüman zanneden şakirt kesimin yapacağı iştir.
kemalizm kendi başına bir din olduğu için yalnış bi sanıdır.
kemalistler dinsiz değildir. bizatihi kemalizm dinine mensupturlar.
(bkz: cahillik diye buna derim)
Din farklı şeydir , siyasi görüş farklı.
yapılan en büyük hatalardan biridir. kemalist demek dinsiz demek değildir ve her akp'li dinine sadık değildir.

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
(bkz: atatürke bok atan taşak beyinli türbanlılar) *
(bkz: gökten indiği sanılan kitaplar)
(bkz: kitapların gökten indiğini sanmak) *
dinsizdirler veya değildirler kimseyi ilgilendirmez.

(bkz: din bezirganı)
Kemalizmin kendisinin başlı başına bir dinden farkı yoktur.