bugün

paha biçilemezdir. referandumda evet diyen köylülere cahil diyen, türk halkının yüzde 60'ı aptaldır diyen bir zihniyetin yaşadığı çelişkiyi tokat gibi yüzüne vurmaktır.
(bkz: köylü milletin efendisidir)
(bkz: türk milleti zekidir)
atatürk' ün ilkelerinden biri olan halkçılığı hatırlatmak bile yeter, söz söyleyip nefes tüketmeye gerek yok. zira chp nin 6 okundan biri olan halkçılık ilkesini unutup sadece laiklik ilkesini diline dolayıp burnu oktan kurtulmayan insanlar sadece sözde kemalistlerdir. gerçek kemalistler(atatürkün ilke ve inkilaplarını dikkate alanlar) halkıyla bütün yaşar, köylüsünü küçümsemez cahil-cuhela demez, en azından verdiği karara saygı gösterir be.
edit: eksileyen sözde kemalist arkadaşlarıma selam ederim.
bir çiftçiye 'ananı da al git' diyebilen başbakanı,köylünün onca emek harcayıp topladığı fındığa iki kuruş vermeyen,köydeki okumamış kadınını 'oka verme teyze,oku attın mı gelmez bir daha,sen gel en iyisi ampulun altına otur,o sana yakacağını,aşını verir' diyen,oy çıkmayan köyün yollarını yapmayan,köyde başladığı barajı yarıda bırakan çıkarcı devleti şakşaklayan, * asla bu sözün gerçek anlamını bilmeden göt ettiğini sanan insan söylemidir.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
türk milleti zekidir sözünün mâlûm-u ilam değil gaz verme tümcesi olduğunu bilmeyen hıyarların bok yemesi.

tuz çaldıkları söylenen koçhisar'a da "koçhisarlılar tuz çalmazlar. koçhisarlılar şereflidir. şereflikoçhisar" falan demiştir atam.
köylü milletin efendisidi evet Atamın yaşadığı dönemde ve evet Türk milleti zekiydi de o dönemde..ama kalmadı şimdi köylüye saygı.saygılarını kendileri yitirdiler. "ananı da al git" dediği zaman köylümüze rte ona oylarını yani şahsiyetlerini bir torba kömüre satmadan önce.. düşünürlerdi en azından koyun gibi değillerdi Atatürkün o sözü söylediği zamanlarda...malesef ki kaybımız ülkemizin özelleştirme yalanı altında satılan her bir parçasının haricinde bu dönemki karanlıkla o dönemki aydınlık arasındaki farkı anlayamayıp o dönemle bu dönemi kıyaslamaya kalkan bu da yetmezmiş gibi Atatürkün sözünden kendine pay çıkarmaya çalışan %58lik aptal kesimdir.. !!
atatürk' ün sözünü "o kendi zamanında öyleydi" diye geçiştiren malların da olduğunu görmemizi sağlamıştır.
gerçekten "o dönemle" "bu dönemin" farkını anlayamayıp verilen bir torba pirinçle unla rte yavşakcılığı yapan mallar da % 58 lik aptal kesim içersindedir. artık okadar koyunlaşmıştır ki bunlar söyleneni algılamayı bırakın hakaretleri bile iltifat sanırlar.bundan olsa gerektir ki şehidine kelle köylüsüne ananı da al git dedirmişlerdir..
giderek aptallaştığını kabul etmeyen türk halkının yeri geldi mi atatürk'ün sözlerine sığınıp "bize zeki dedi" diye kendini savunmasıdır. unutmamak gerekir ki değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. türk halkının aptallaşma grafiğindeki artışlarda bu tezi desteklemekte keza.
gerçekten o dönemle bu dönemin farkını anlamayıp kendini milletten fazla atatürkçü sayan bazı zevatın göt olmasıdır.
atatürk savaş zamanında meclis açmış bi adamdır,
atatürk etraf yobaz kaynarken yeni kurulmuş devleti için çok partili hayata geçiş denemesi yapmış bir adamdır,
atatürk' e en sıkı muhalefet ilk meclis zamanında yapılmıştır. hatta atatürk' ün vekil olmasını bile engellyecekti zamanın muhalefeti. günümüzde bir gün dayanamazdı kimse o muhalif yapıya ama o sabretti.
ve siz böyle bir adamın yolundan gittiğini söyleyip açıkça, kelimesi kelimesine "türk halkı aptal" diyen aklı 3 kuruş etmez denyolar, nutuk' u bile okumadan "atatürkçüyüz" naaraları atan embesiller, türk halkını atatürk' ten soğutmayın ve siktirin gidin "aptal" dediğiniz halkın karşısından hatta yıkılın lan klavye delikanlıları.
kemalist olmayan kesimlerin atatürkün sözlerini yanlış değerlendirmesiyle oluşan durumdur karşı taraf da kemalizmi fazla iyi bilmediğinden daha anlamlı birşey söyleyemez. ama şöyle bilgili bir kemalistle konuşursa imkansızdır.
Laiklik ilkesine bağlı olanların neden bu kadar suçlandığını, örselendiğini anlam verememişimdir hep. Nedense hep kötüdür laikler. Dinsizlerdir. Modern geçinen yellozlar sürüsüdür birilerine göre.
Bana atatürke söylemeye hala cesaret edemediklerini kavramlar üzerinden söylemeye çalışıyorlarmış gibi geliyor...

Ayrıca şimdilerde "hakaret" olarak kullanıyor bazı kesimler kemalist sözcüğünü...

Ne nefretmiş arkadaş, kuşaktan kuşağa taşıdılar...

editos: yukarıdaki izahat...

(bkz: mirim bu laiklik oku ne çok göte batmış meğer)
o zamanla bu zaman arasında dağlar kadar fark vardır.
(bkz: bakıyım vallaha gerizekalı bu çocuk)
(bkz: ninni/#7248737)
(bkz: sidik yaristirmak)
atatürk'ün yaşadığı dönemle günümüzü karıştıran adamın yapacağı kendisinin göt olmasıyla sonuçlanacak eylemdir. yaklaşık 50 yıldır ve 1980 yılından sonra yoğun olarak halk apolitikleştirilmiş, aptallaştırılmaya çalışılmış ve bunda başarılı da olunmuştur.

yani bir bakıma 70 yıl öncesi ile şimdiyi karşılaştıran ve bu sonuçla kendini zeki hisseden gereksiz bir zihniyet yaratılmıştır.
bana göre Güven Özveri ve Tecrübe isteyen birşey.
Cahillerle Tartışmaya Girmeyin, Ben Hiç Yenemedim.
(bkz: Gazali)
bazı embesillerin apaçık saptırmaya çalıştığı bazı gerçekler var bu konuda. şöyle ki:
adamın savı şu; 50 yıldır bu ülke aptallaştırılmaya çalışılıyormuş ve başarılı olunmuş!
geneld 50 yıl lafı dillere pelesenk olmuştur. 50 seçimlerinde demokrat parti' den mütevellit...

neyse konumuza dönersek bu şu demek oluyo; efendim bu halk atatürk' ü saymazsak 1938' den 1950' ye kadar aciyip zekiydi. 1950' de demokrat partiye %50 oy verince aniden aptallaştı. ama bi türlü aklı başına gelmedi. 10 yıl sürdü bu aptallık darbe oldu. sonra 70' te aniden bi daha aptallaştı. 70' lerde ecevit hükumet oldu aniden zeka fışkırttı, sonra 80 sonrası 90' larda anap' la moron oldu, sonra hiç toplayamadı. kemal iktidar olsun birden acayip zeka fışkıracak hiç merak etmeyin.
yahu ne adamsınız yav. vallahi götümle gülüyorum. bokum bile daha doğru sizin mantığınızdan. kokusuyla belli ediyo kendini "ben buyum" diye.
Atatürk '' Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir '' demiştir. Fakat kendini kemalist diye nitelendirenler türbana karşıdır. Ne yani onlar insan değil mi ? istediğine inanıp inandığını uygulayamazlar mı ? Bu mu özgürlük ?
Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum... Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, benim manevi mirasçılarım olurlar.
atatürk' ün 1922 konya' da medrese ziyareti:

- milletimiz kurduğu yeni devletin mukadderatına, muamelatına, istiklaline ismi halife olsun, padişah olsun, ne olursa olsun hiç kimseyi müdahale ettiremez.
allah da böyle bir şeyi emir buyurmamıştır.
bu itibarla millet, tamam allah' ın emrettiği gibi kurduğu devleti ve o' nun istiklalini muhafaza ediyor ve ilelebet muhafaza edecektir.
kaynak: arı inan, gazi mustafa kemal atatürk' ün 1923 eskişehir-izmit konuşmaları, s.104

edit: vay anasını atatürk' ün sözlerini de eksileyenler çıkabiliyomuş!
kemalisti atatürk şöyleydi, böyleydi diye atıp tuttuğu fasarya haberleri çürütüp göt etmekle eşdeğerdir.