bugün

insanlar artık "kemalizmin" bir egemen sınıf ürünü olduğunu anlamaya başladı. bir paradigma düşününki cumhuriyet'i kurup cumhuriyet ile bağdaşmayan eylemlerin içinde bulunsun, egemenliği kayıtsız ve şartsız devrettiğini iddia ettiği ulusundan korkarak ulusunu sürekli çeşitli iktidar mekanizmalarıyla kontrol altına almaya çalışsın ve gerektiğinde doğrudan müdahalede bulunsun, beraber kurtuluş savaşında mücadele ettiği diğer etnik unsurları "türklük" sıfatıyla damgalayarak bunun içinde eritmeye çalışsın ve kültürel farklılıkları bir zenginlik olarak görmek bir yana dursun devlet için potansiyel bir tehdit olarak görsün, halk ile inançları arasına dünyada eşi ve benzeri olmayan bir laiklik tanımıyla uzun duvarlar örsün, kendi halkını bir koyun sürüsü olarak görüp ittihatçıları dahi aratmayacak toplum mühendisliğine soyunsun, halkın gardırobunun bile içine girerek halkın ne giyeceğini belirlesin, dünyada eşi ve benzeri olmayan kamusal alan tanımı yaparak yine kendi görüşlerini dayatsın ve daha sonra kürsüye çıkıp eşitlikten,aydınlıktan modernlikten bahsetsin.
ayi basparmaginin ucu ile ikiye yarsan inanılır bu paradigmanın çöktüğüne inanmaz bu adamlar. hayatlari inkar üstüne insa edilmistir. hadi bunlar yalan:
(bkz: iddia edilen ergenekon terör örgütü)
(bkz: ergenekon fasa fisodur)
(bkz: ıslak imza)
(bkz: bunlar boru)
(bkz: doğru mu yoksa boru mu)
Binlerce faili meçhul cinayet, semdillide yaka paca enselenen 'iyi çocuklar' 27 nisan e-muhtırası ve diğer cuntacı sapıklıklar da mı yalan.
(bkz: bu da mı gol değil)
bok atta nasıl atarsan at zihniyetinin bir ürünüdür.
(bkz: biz bunu hazmedemedik şimdi kusuyoruz)
--spoiler--
- açtım bilgisayarı, girdim sözlüğe cümlemi kurdum, kemalist dedim, bir de paradigma diye bir kelime yazdım ki aman yarabbi, altına da 3-5 sikimsonik cümle ekleyince bir mehmet barlas karizması oldum aklın durur cansu yha. demek ki çocuk da yapılabiliyormuş kariyer de ahahahahahahahahaha.

+ canım benim yha, kemalist de dedin mi?

- manyak mısın abi demez miyim, nasıl entel olucam ki başka?

+ : )
--spoiler--

msn lerde de kanıtlanabilir iflastır.
akıllara bir fıkrayı getiren , gereksiz laf kalabalığından oluşan önerme.

(bkz: polemige girmem s ker gecerim)

çok şükür iflas ettiğimiz filan yok.
aşağıdaki konuşmaya neden olabilecek konudur.
-hocam kemalizme laf attım.
-aferin çocugum seni abi yaptım. ışık evi veriyoruz bir de sana
-çok mutluyum hocam
-az daha salla kemalizme yakında amerikadasın
kemalizme inanıp onu savunamayan yazarların bir bir düştüğü entrydir. tiyatro ve mizansen yapabilirler, şaklabanlıkların alayı vardır bu kemalist tayfada. (bkz: bunlar boru) Lakin iki lafı bir araya getirip tek bir entelektüel cümle kuramazlar. en kolay ayar alan yine bu sözüm ona tatlısu kemalistleridir. okumazlar, irdelemezler, sadece bk atıp sabah akşam tv den öğrendikleri bilgilerle postal yalarlar. yavaş be kardeşim dilin kösele oldu.
popülist politika uygulayıp çok oy alan millete bir şey veremeyen dinci zihniyetin iyice kendini kaybetmesidir.

önemli olan milletin seviyesini yukarı çekmektir. bu size oy kaybettirir.
popülist politika ile halkın seviyesine inersiniz.çok oyunuz olur. ama halka ne veririsiniz. babayı.

padişahın kulu olmuş ezik köle bir topluma vatandaş sıfatı kazandırmak tabiki kolay değildir. hemen destek bulamazsınız.

bu sebebledir ki akape gibi partilere türkiye de eğitim açısından geri kalmış gecekondu semtlerinden oy çıkar.

bu dünya da tatmin bulamayan fakir eğitimsiz kimseleri öbür dünyayı satarak oy toplamak popülizmden başka bişey değildir.
tsk'nın balyoz operasyonunu ve akp'yi bitirme planını kabul etmesiyle teoriden pratiğe dökülen eylem.
80 yıldır iflas diyorlar, bir türlü ettiremediler iflas.