bugün

22 temmuz seçim sonuçları üzerine gazetelere manşet teklifi.
rahmetli sadri alisik in bir filminde hakim karsisinda söyledigi repliktir. *
sadri alışık abimizin mükemmel ve içten oyunculuğunun ürünü olan repliktir. izledikçe tebessüm edersiniz bağımlısı olursunuz. *

http://www.alkislarlayasi...f9e54f4990f9bd153c0c2973c
gora da ikinci cd nin başında ceku'nun izlediği türk filmindeki sadri alışık'ın hakime karşı yakarışı.
yargı makamının takdirine "hür realist" bir yorum getirmiş bir filmde geçen repliktir.
rock fmde haftaiçi her sabah mesut sürenin rabarbada konuğuyla kadın erkek ilişkileri hakkında tespitlerde bulunduğu bölümün adı.
sadri alışığın yarılana kadar güldürebilmesinin yanı sıra salya sümük ağlatabilmesiyle her rolün adamı,büyük oyuncu olduğunu gösteren güzel bir repliği.
- bu da mı gol değil
+ sen golcü değilsin bırak artık şut çekmeyi istersen
- ama kaleci de değilim neden hep gol yiyorum o zaman.
+ ...
- acil doktora görünmemiz lazım rüstem!
- bu da mı goooool değil!
-bu durumun şakası yok rüstem!
-bu da mı goooool değil!
- rüstem cinsellik iki tarafında tatminini gerektirmez mi?
-bu da mı değil!(kan ter içinde kalarak)
-rüstem!
-bu da mı...
-bu ilişki böyle yürümez rüstem!
-bu da...
-annemin evine gidiyorum rüstem!
-bu da mı goooool değil, bu da mı değil, bu da mı, bu da, bu...
sinan bolatın dün gece attığı gol sonrası koşarak haykırdığı cümle.
(bkz: daniel gonzalez guiza) *
şu anda kimsenin hakimle böyle konuşması mümkün değildir. rahmetli sadri alışık konuşmuş. hakim adamı mum eder.
sadri alışık'ın 'ben osman. ofsayt osman. söyleyin be, allah rızası için söyleyin yine mi atamadım gölü. bu da mı gol değil be. gol mü?' diye sorduğu anda hömkürerek goool diye bağırdığımız muhteşem sahne. bu replikleri söylerken suratının aldığı şekiller ve sesindeki değişmeler ders niyetine okutulabilir...
(bkz: ah müjgan ah)
Aklıma Sadri alışık'ın filmindeki replikler geldi.Türk filmi olduğundan hakimin de " gol " diye kürsüye vurması ayrı bir olay...Tabi bunlara Güiza'yıda eklemekte fayda var.Fenerbahçelilerin sürekli söylediği bir söz haline de gelmiştir.
(bkz: bu da mı gol değil)
(bkz: aramaya tapmak)
sadri alışık'ın şakayla karışık filminde geçen repliktir. Hakim amca gol ulen diye bağırıp berat kararı verir.
(bkz: hep mi kısa çöpü çekeceğim)
yıldırım demirörenin robinho transfer edilebilirse imza töreninde söyleyeceği söz öbeği.

- quaresma bana göre türkiy...
+ hagi, anelka, carlos, kazım kazım
-guti bana göre türkiye'nin gelmiş geçmii...
+ hagi, anelka, carlos, kazım kazım
- robinho sanıyorum ki türkiyenin gelmiş geçmiş en i...
+ hagi anelk...
-bu da mı gol değil lan bu da mı gol değil
üniversite sınavı sonucum karışısındaki tepkim.
serseriler krali adli filmde sadri alisik tarafindan canlandirilan ofsayt osman adli karakterin en bilinen ve bugünlere kadar gelen repliğidir.
sadri alışık'ın ofsayt osman filminde söylediği benimde en sevdiğim sözlerden biridir. yerli yersiz kullanmaya bayılırım.
sadri alışık'ın şakayla karışık filminde canlandırdığı ofsayt osman karakterinin, final tiradında telaffuz ettiği cümledir.

ilgili sahne için;
[http://www.youtube.com/watch?v=j6lRgM7yu2Q ]
az önce izleyince hem güldüren hem duygulandıran bir sahnenin türk sinema tarihine geçmiş unutulmaz repliği.

bu sefer gol sadri baba...zaten hep goldü.
(#7471034)
en iyisi arkadaş kalmak.