bugün

Hanzo çok hoşuma gitmiyor.
Kemal sunal'ın en iyi filmi belki de polizei'dir. Kötü film diyenler filmden anlamıyorlar. En başarısızı uyanık gazeteci olabilir. Aslında mesajı çok iyiydi; ama anlatımı zayıf. Hakikaten ya! Filmdeki gibi Erdoğan'ı Kılıçdaroğlu ile güreştirsek kim kazanır acaba? 1/10 uzun diyorum ben.
başarısız demeyelim de pek güldürmeyen filmleri diyelim. yetmişli ve seksenli yıllardaki güldürü öğesi daha fazla olan filmlerin aksine daha soğuk atmosferi olan ve güldürmeyen filmleridir. polizei, boynu büyük küheylan, abuk subuk bir film ve propaganda bu türe örnek olarak verilebilir.
Başarılısı da mı var?

T: hepsi.
Polizei değildir. Polizei onun en güzel filmi dahi diyebiliriz. Hele son sahnesinde kızla el ele gittiklerinde tarifsiz bir mutluluk yaşarsınız. Tek başarısız filmi bence hanzo'dur.
hemen hemen hepsidir kemal sunal kimdir nedir neyin nesidir neden gülünür niye olmuş sinema eleştirmenleri bile anlam verememiştir.. gerçekten çok yazık..
her komedi aktörü gibi onun da orta yaştan sonraki filmleridir.
Belki o telsizli melsizli bir filmi vardı o olabilir.
Hepsi güzel, bence.
Öğretmen ve Polizei.
seksenlerin sonu ve doksanlardaki filmleri berbat olmasa da öncekilere kıyasla biraz kötüdür. Ama kemal sunal hatrına yine de izlenir.
yok denecek kadar az başarısız filmleri vardır. çünkü az ki, başarılı filmlerine bile başarısız olarak lanse edilmiş. düttürü dünya, koltuk belası hatta postacı bile güzeldi. hanzo filmine katılıyorum. hanzo filmi hariç vasat da olsa aralarında o dönem için vasatın altına düşen yoktu.
Postacı diyen var, yuh. En komik filmlerinden biridir, erdal özyağcılar ile komedi show yapmıştır.

Daha önce de yazıldığı gibi hanzo vasattı. Bi de ben salako filmini pek sevmem. Onun dışındakiler efsane.
Başarısız değilde az basarili diyelim. Adamın oyunculuğuna laf yok.produksiyon ve hikaye zayıfsa yapacak birsey yok.
Hanzo. Kibar feyzo.
adam konuşmasa bile öylece dursa bile güldürüyor. kötü filmi olması söz konusu değil.
Bence Şaban askerde ve bay kamber TV dizileri hariç vasat filmleri olsada kötü filmi yok diyebilirim.En vasat filmi bile toplumsal bir yaraya parmak basan bir amacı olan filmlerdi.Ama en iyisi derseniz tartışmasız ZÜBÜK derim.
yanlış hatırlamıyorsam 90ların ortasında çekilen Şaban askerde TV filmi. zaten tutmadığı için çok az bir bölüm sonunda bitti.
o zamanda maddiyat olarak zorda kaldığı için çekti diye okumuştum.
ilk sırasında kesinlikle “katma değer şaban” olan çok kısa bir liste.
Postacı.
sevimli hırsız
şabaniye
zübük
propaganda
düttürü dünya
koltuk belası.
mimiklerinin öldüğü 80'lerde çevirdiği filmlerdir.

(bkz: katma değer şaban)
(bkz: sosyete şaban)
(bkz: gurbetçi şaban)

mimik yoksa kemal de yok.
Doktor civanim
Salako.
Almancı olduğu bir filmi vardı bence o. Evet.
adam her filminde bir ödül almayı başarmış ne başarısızlığından bahsediyorsunuz..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar