bugün

kemal kılıçdaroğlu ile alternatif seçim vaadi ve soru cevap saatini ihtiva eden başlıktır.
--spoiler--
ntv - yurt gezisi programından:

kk:kılıçdaroğlu
s:sunucu

s: sayın kılıçdaroğlu, bu konulara ne gibi çözüm düşünüyorsunuz?
kk: bu konuları ancak biz çözeriz.
s: ama nasıl sayın kılıçdaroğlu?
kk: nasıl olduğunu seçildiğimizde göreceksiniz.
s: somut bir çözüm?
kk: zaten birçoğu kendi kendine hallolacak sorunlar bunlar.

diyaloğun doğruluğunu isteyen araştırabilir. sizin umut bağladığınız adam bu kadar işte

darkranger
--spoiler--
s- kemal bey genel seçimlerle ilgili vaadleriniz nelerdir.

k.k - seçin bizi iktidar yapın görürsünüz.

s- mesela daha somut(!)

k.k- seçin ondan sonra somut şeyler yaparız.

s- recep tayyip erdoğan hakkında siyasi bir eleştiriniz var mı ?

k.k- pis kaka o.
--spoiler--
kk- 27 nisan bildirisini akp askere kendisi yaptırmıştır. komutanla sayın başbakan anlaştılar. açıkla açıklamazsan ben açıklayacağım.

s- elinizde bu yönde bir belge var mı?

kk- hayır. ama benim hissiyatım bu yönde.
--spoiler--
bu gerçek ya! inanabiliyor musunuz?
müge anlı ile tatlı sert kadar heyecanlıdır.
s-peki kemal bey, türban konusunda halk gerçekten görüşlerinizi merak ediyor, bu konuda net söylemleriniz olacak mı?

kk- olacak tabi, ama iktidar olunca. şimdi olmaz.

s-neden peki, halk görüşlerinize göre oy vermek isteyecektir.

kk-olsun ben iktidar olmadan hiç bişey söyleyemem, parti iç tüzüğüne aykırı, amma türban olayını çok karıştırdılar, o arada bir fark kaldı, o farkla da çok da güzel oldu bence, çok da iyi oldu, o farkı da iktidara gelince biz çözeriz tamam mı?

s-anlıyorum, merdiven altlarında çalışan türbanlılar hakkında görüşleriniz sabit mi hala?

kk-tabi, onları merdiven altlarından alıp, evlerine koymayı düşünüyoruz, çalışmasınlar, okumasınlar da, bence onlar arabistana yerleşse gayet güzel de olur gibi, ama bilemedim şimdi öndere danışmam lazım.
kemal kılıçdaroğlu'nun açığını bulamayan zavallı zevatın onun ağzından konuşarak yemeye çalışmasıdır.

acıyarak izliyoruz.
*
nişanlıma da selam olsun, ühüüü ühü ühühüü.
s- sayın k.k günümüz siyaseti hakkında genel bir bakış alabilir miyiz ?

k.k- recep bey gitsin ?

s- nasıl yani k.k

k.k - gitsin işte.

s- nasıl ?

k.k- o gitmeden ve ben seçilmeden tek bir kelime alamazsınız.

s- nedenmiş o.

k.k- küsüm size.
+efendim seçildiğiniz takdirde açlığı yoksulluğu bitireceğinizi söylüyorsunuz nasıl çözeceksiniz bu sorunu, planınız nedir?
-evet recep bey in umrunda değil ama biz kökünden halledeceğiz bu meseleyi
+peki nasıl olacak bu efendim?
-size çok somut bir örnek vereyim. mesela survivor daki insanlarımız, televizyonlardan görüyoruz hepsi açlık sefalet içinde. hele o sarı seda nın hali yürek parçalıyor. kızcağız konuşamıyor, açlıktan r leri yutuyor, kelimeleri yuvarlıyor. bizim iktidarımızda bunların hiçbiri olmayacak
+peki nasıl yapacaksınız?
-size çok somut bir örnek daha vereyim
+yeter aq nasıl yapacaksın onu söyle ya da söyleme s*ktir git.
(bkz: cevab veremedi)
-evet sayın kılıçdaroğlu, havuzlu villanız da çıktı, ne diyorsunuz bu işe?
+aa kuş mu ordaki?
-....
+kuş lan ordaki, vallaha kuş, yeminle kuş...
-...
+sayın balçiçek hanım stüdyoya kuş girmiş yeminle, hassktr çok güzel lan ehuehe.
-efendim konumuza dönsek, sayın gökçek sizinde bir havuzlu villanız olduğunu ortaya çıkardı, bu konuda söyleyeceğiniz birşey yok mu?
+gökçek kim?
-melih gökçek..
+ne iş yapar o?
-anlaşıldı..
+o değilde stüdyoya kuş girmiş kuş !
kılıçdaroğlu nun ülke yönetecek kadar vasıflı bir kimse olduğunu burdan anlamak mümkün.
adam einstein . olayı öyle bir çözmüş ki kimseye açılayamıyor kuramını.
görmek lazım gerçekleri...

görmek lazım gandideki yeteneği!

adam ssk nın başkanı olmuştu...ssk batıcaktı...aldı kar ettirdi ssk ya!

adam başörtüsü sorunu çözücez dedi...en somut adımlarla geldi!

görmek lazım gerçekleri!
bir kere bile tv'ye çıkamamış çıksa da yandaş gazetecilerin karşısına çıkıp hazır sorulara cevap vermiş kişiyi destekleyenlerin kemal kılıçdaroğlu çıktı diye bok atmasıdır.

şerefli olmak lazım her şeyden önce.

olması gerektiği gibi korkmadan, önünde kağıt ya da hazır metin olmadan tv'ye çıkması gereken adamlardan sadece birinin bu ülkede tv'ye çıkıp konuşmasıdır.
geri kalanı prompter cihazından okumaya devam etsin, destekleyenleri şerefsizce "aaa konuşamadı" desin bu da destekleyenlerin zekasını ve şerefini gözler önüne seriyor.
(bkz: arkadaşlar üzerinde çalışıyor)
-kemal bey seçildikten sonra icraatleriniz ne yönde olacak.

=seçin bizi gösterelim.

-mesela böyle daha elle tutulur olarak?

=seçin bizi diyorum ya. hepsini göstericez

-kaynak?

=yav hacı sen bir seç. bi seç ya. bir seç... ondan sonra konuş. seç bi sen bak. seç?