bugün

evet efendim ''tanımsa tanım'' deyip ilk olarak tanım ile başlayalım.

cumhuriyet halk partisi başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun yaptığı gaflardır.

hir vi go

+kâğıthane'ye ''kağıttepe'' demek

istanbul'a belediye başkanı adayı oldu, şehri nasıl avucunun içi gibi bildiğini göstermek için "ben nurtepe'yi de kâğıttepe'yi de iyi bilirim" deyip üstüne bir de kâğıthane'de ev kiraladı...

+oy kullanamadi

aylarca "hayır" kampanyası yapıp sonra anayasa referandumunda oy kullanmayı başaramadı; üstelik bir gazetenin bir ay önce bu mevzuda haber yapmasına rağmen...

kimileri kılıçdaroğlu'nun suçu yok kurmaylarının suçu filan diyebilir amma velakin be adam, kurmaylarını sen seçmiyor musun, onlar senin bu işlerini takip etmiyor mu? sen ki koskoca türkiye cumhuriyeti'ni yönetmeye aday olan insansın, sana demezler mi daha partindeki işlerini halledicek olan adamları doğru düzgün seçemiyorsun başbakanlık senin neyine?

+izmirliler haliç'te yüzücek

izmir'e gitti, chp'li belediye başkanını methedeyim derken denizleri karıştırdı, "başkan haliç'i temizleyecek, izmirliler haliç'te yüzecek" dedi...

+40 kuruşa satacağım, kuyruğu kaldıracağım

kemal kılıçdaroğlu istanbul belediye başkan adayı olduğu dönemde, basın mensuplarına yaptğı açıklamada, istanbul’da ekmek kuyruklarının olduğundan bahsetmiş ve seçilmeleri halinde 3 ay içinde kuyrukları ortadan kaldırıp vatandaşa 40 kuruşa ekmek satacaklarını vaat etmişti...

ama burada unuttuğu birşey vardı, istanbulda belediye tarafıdan satılan ekmek zaten 40 kuruşa satılıyordu.

+kaleci lefter

devam etsem buradan bizim köye yol olur ama finali fenerbahçe'den yapmak derbi haftasının mana ve önemine uygun düşer diye düşünüyorum.

fenerbahçe tutkusunu anlatmak için gazetecilere, "çocukluğumda lefter'in kaleciliğinden etkilenip fenerbahçeli oldum" demiştir ki cidden röveşata yapılacak pastır.

kısaca lefteri tanıyalım..

+fenerbahçe formasıyla 615 maçta 423 gol atmış,
+efsane puşkaşı 2 defa çalımlamış, dalga geçmiş,
+1953-54 sezonunun gol kralı olmuş,
+mükemmel oyunculuğu ile 'ordinaryus' lakabı almış insandır,
+kısaca forvetin kralıdır.

velhasıl bu adam derhal partiden kovulup, yerine deniz baykal'ın getirilmesi gerekmektedir.

gerilerden gelen düdüt : durduramıyoruz akıyor.
(bkz: dokunmayın kemal ime) .
asıl bombayı unutmuşsun:yukarı çıkan merdivenden aşağıya inmek.
askerlik yan gelip ya...
pardon lan yanlış yere yazıyorum.
biz akp gibi söz veripte sözümüzün arkasında duranlardan değiliz..2010 anayasa oylaması seçim turlarında *
seçimler yaklaştıkça ak partinin kasasından daha çok para çıkmaya başladığının işaretidir.
Yürüyen merdivene ters binen Kemal.
Ama ne olursa olsun ülkeyi soymuyor insanı aptal yerine koymuyor .
(bkz: hbbia sen misin lan)
arabada sara krizi geçirip arabanın camı balyozla parçalanarak dışarı çıkarılabilmiş,
köylüye "ananı da al git" demiş,
işçilerden "ayaktakımı" diye bahsetmiş bir başbakanın olduğu ülkede gözardı edilebilecek hatalardır.
(bkz: (#5845251) )
iyi ki fransız olarak doğmamışım. Çünkü fransızca bilmiyorum.
türbana getirdiği çözümün konuşulduğu bir programda söylediği sözler:

"belkide türban takan kardeşlerimiz türbanı çıkaracaktır yani illa ömür boyu takacak diye bir kural mı var ben biliyorum bazı evlerde kızlardan birisi takarken diğer kız takmıyordu."
yürüyen merdivende nerede ise takl... ayy yanlış başlık benim ki de
hangisini yazsak...
- öyle sayın başbakan gibi; söz verip, sözünün arkasında duran insan değiliz biz. *
sayın başbakanım değerli belediye.....
lan bende mi ya ulan sözlük...
1- (bkz: kağıttepe)
2- Çocukluğumuzda Lefter çok iyi bir kaleciydi, ondan etkilenip Fenerli oldum.
3- Başkan Haliç'i temizleyecek ve izmirliler Haliç'te yüzecek.
4-Kazım Koyuncu gibi bir sanatçınız var, yürekli bir sanatçı tuttuğunu koparan bir karakter. Bir Karadeniz fırtınası. Ona da burdan selam gönderiyoruz.
5- istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı sırasında ekmeği "40 kuruşa" vereceğiz demişti ki o zaman zaten 40 kuruştu.
6- Biz sayın Başbakan gibi, söz verip sözünün arkasında duran bir insan değiliz.
biz sayın başbakan gibi, söz verip sözünün arkasında duran bir insan değiliz.
(bkz: dil sürçmesi ama yinede çok güldüm)
7 + 4 = 12 gafıyla Devlet Bahçeli'nin yokluğunu aratmamıştır.
gelen yük ne kadar ? '' - 7 milyar lira lira ''
4 milyar zaten harcanıyor.
7 milyarda ilave ettiğinizde yaklaşık 12 milyar civarında bi para

http://www.facebook.com/v...745322127429&comments
adam başbakan gibi sözünün arkasında duranlardan değil.
gaf ne demek önce ona bakmak gerekir. lefter ve haliç dışında burda gaf yok.

7+4 olayına gelirsek, küsratlar da vardı aslında o tabloda, konuşmada küsürattan bahsetmedi sadece. yani şöyle ki, 7,4+4,8= 12,2 gibi.
Bir mitingde biz sayın recep bey gibi "söz verip sözünün arkasında duranlardan değiliz" deyip beni güldüren siyasetçi.
bir televizyon programında dün yaptığı açıklamayla bir yenisine imza atmıştır. yeni gafı, dolmabahçe görüşmesi'nin erdoğan ve büyükanıt arasında yapılmış bir danışıklı dövüş olduğunu, erdoğan'ın büyükanıt'tan kendisine muhtıra vermesini ve bu sayede prim yapmak istediğini, bunun karşılığı olarak da ona emekli olduktan sonra "üstün hizmet madalyası" vereceği yönünde anlaştıkları iddiasıyla olmuştur. gaftır zira, dolmabahçe görüşmesi muhtıradan sonra gerçekleşmiştir.

http://www.akhaberci.com/...yodaki-konuklari-guldurdu
ne demiş büyük bir düşünürümüz' bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' .
Son halife hz. Ali olmasın o. Ilahi kemal sen adamı öldürürsün. Gülmekten.
sgk'da devletin 2.4 milyar dolarını batırmasından daha büyük bir gaf, hata, ayıp, rezillik olabilir mi acaba? ve bu adam hala halkın gözünün içine baka baka "bana oy verin" diyor. oy verenler utansın.