bugün

bir seyi kekeleyerek soyleyen kisi. genellikle dogustan olmayip sonradan bir sok sonrasi edinilen aliskanliktir bu. hatta bazi kisiler sarki soylerken gayet akici konusur ama normal bir muhabbet esnasinda kekeler. ama bu bir mucize degildir, korleri asla iyilestirmez sadece beynin iki ayri yerinin yerine getirdigi gorevler sonucu olusan bir durum.
kekenin olumsuz emir halidir.yap ma, et me, keke me vb.
servet kocakayanın keke sarkısını en iyi söyleyebilecek kişilere verilen genel isim..
konuşmaktan utanan kişi.
(bkz: lanet olsun susuyorum işte)
terör örgütü kkm'nin okunuşu.
küçüklükten dilin dönmemesi sonucu, hocaya götürülüp ağızda kilit çevirmesi ve dua eşliğinde çözülmüşlüğü olan rahatsızlık.
*şüphesiz ki, hiç takılmadan, teklemeden şarkı türkü söyleyenlerdir.
*onlar ki dillerindeki engellerini şarkıyla türküyle aşanlardır.

mesela (bkz: hüseyin turan)
kimilerinde heceleri tekrar etme şeklinde değil, heceleri yutma olarak görülebilen, ani bir kazanın veyahut olayın sebep olabildiği rahatsızlık. *
"keme" demeye çalışırken takılan insan.
gözardı edilmiş beşinci nesil yazar. geç te olsa hoş gelmiş.
anne baba ikilisi, küçük erkek çocuklarını 4 aylığına kendi annelerinin köyüne bırakıp yurtdışına gider. yurtdışında doğan ve türkçe bilmeyen çocuk, ilk defa gördüğü akrabaları ile anlaşamaz. kafa tamamen karışır, zaten anne babada yanında değildir. sonunda bu travma, kendine zedeleyecek birşey arar ve konuşmayı bulur. anne baba 4 ay sonra ülkeye döndüklerinde, çocukları kekeme olmuştur.

artık o kadar sık olmasada, (bkz: şahsım).
+ ahmet nereye gidiyorsun?
- ke..ke..kekeme...ku..ku..kukurs...kukursuna...
+ yahu ne gerek var zaten süper kekeliyorsun.
babası avukat olan bir arkadaş burs mülakatlarında şöyle bir diyalog yaşamaktadır:
-evde kalıyomuşsun sen?
+ya şey biz 7 kişi kalıyoruz aynı evde.(iki kişi kalmaktadır)
-e senin baban da avukatmış olum.
+ ya ama babam kekeme benim hiç davası olmuyo hiç kazanamıyo( küllün yalan b.k gibi parası vardır)
-...???
sonuç: arkadaş bursu kazanır.
Genetikse 16 yaşına kadar birşey yapılamayn 16 yaşından sonra kişi konuşurken içinden gelen heyecanı dindirme yetisine kavuştuğunda rahatlayacağı,eğer sonradan bi olay veya kaza sonucu olduysa tedavisi nefes egzersizleri ve antidepresanlarla heyecanı dindirme yöntemiyle olunan konuşma bozukluğu.

Çocuklarda ilkokula yeni başladığı dönemlerde çok zor durumda kalınacağı,çocukta özgüven bırakmayan konuşma bozukluğu.
kekemeler ile ilgili bilimsel gerçekmiş. çok şaşırdım gerçekten.

--spoiler--
beyin ile ağızın iletişim bozukluğu, beyin hızlı düşündüğü için ağız bunları dışarı çıkarmakta acele ediyor, ağızdan bir kelime çıkarken beyin sonraki 15. kelimeyi bile düşünebiliyor. şarkı söylerken kekelemezler, telefonla bir çok kişiyi işletebilirler, tedavisi gerçekten zor, özellikle ilerleyen yaşlarda daha zorlaşıyor.

--spoiler--
dalga geçilmesi gereken bir şey olmadığı kesin olan şeydir. *
istediğini söyleyememek , dalga geçilme ihtimalini göz önünde bulundurarak yabancı ortamlarda soru sorulmadıkça konuşmamak , hiç bir zaman hiç bir yerde sunucu olamamak , özgüveniniz yoksa konuşma yapamamak , bazen fikirlerini kelimeler boğazında düğümlendiği için kendinizi ifade edememek , aklınıza karşıda ki kişiyi dumur edebilecek bir laf gelmişken söyleyememek , yaşınız ne kadar büyük olursa olsun küçük çocuklar ve anlayışsız kişiler tarafından dalgaya maruz kalmak , kısaca sessizliktir.
küçük yaşlarda tedavi edilebilen, genellikle psikolojik olan bir rahatsızlıktır.
bir ortamda (kafe, restorant vb.) yerlerde konuşuyorsa dikkat çekmemesi mümkün olmayan kişi. ünlü kekemelerden biri hüseyin turan'dır, fakat türkü söylerken bu sorununu aştığını görmekteyiz.
kekeme nickli uludağ yazarı olan bu kişi, yazmak için zeka gerekmediğinin yaşayan kanıtıdır.
kardeşime anlamı taşıyan sözcüktür.

+kekeme benden bir çay.
çok hoş sohbet bir yazardır. ancak profil resminden tırsmışımdır. acilen değiştirmesi gerekiyordur.

edit: son mesaj benım olmasada son entry benım. *
kekeme olmayanların taklidini yapmaması gereken konuşurken takılma olayı. her kekeme lafı böyle sandığınız gibi yavaş yüklenen video şeklinde parça parça söylemiyo lan. bazısı ilk harfinde zorlanır bazısı heceleri yutar böyledir yani. hadi şimdi bunun üzerine çalışıp gelin.
(bkz: ben bu yazıyı kekemelere yazdım gibi yaptım)
pekala arkadaşıyla; "sen benden daha az donanımlısın, daha fazla yazılımlısın" tartışmasına girmeyecek yazardır. yazısını "zihniyeti" temel alarak yazar geçer. zihniyetin sahibi olan yazarların "kişiliği" ile ilgilenmez. nick altı savaşı yapacağını da sanmıyorum; çünkü kendisi bu konuyu fazla sallamıyor, bildiğim kadarıyla... pekala kişisi ile de bir problemi yoktur, olamaz. "ayar verdiğini" falan da iddia etmemiştir. konuyu "ayar verme" noktasına nasıl geldi, onu da bilmemektedir. pekala'yı sevgiyle kucaklar, öper...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar