bugün

(bkz: uludağ sözlük ün kalitesini yitirmesi)
Acil öğrenmesi gerekir , düşünün ben bile biliyorum .
eline tarifi verince yapar herhalde.
bir nil karaibrahimgil değildir.
evlenilecek değil eğlenilecek kızdır. Elinden mutfak işi gelmeyen kız evlenilecek kız değildir.
annesi yapıyordur bu nedenle öğrenmeye gereksinim duymuyordur. ha bir de keki sevmiyor olabilir.
olmaz olsun dediğim kızdır. çok şişko ve çirkin keşke ölse.
kek yapmayı başarana kadar azimle devam etmesi gereken kızdır.
kek yapamayan kız yoktur. tarifi ve malzemeleri koyun önüne bak nasıl yapıyor. üşeniyordur ya da yapıcak kimsesi yoktur. yoksa boşuna neden kek yapsın ki bir amacı yok yani.
cidden tembel kızdır.

ben her türlü keki yapıyorum yuh amk!!

bende mi sorun var acaba?
anket yapan kızdan daha kaliteli kızdır.
kek yapmaktan çok daha önemli işleri vardır. bok atılmaması gereken kızdır.
bir tutam sevgi ekleyemiyordur, malzeme eksikse yapamaz ki. *
11 yaşındadır her kız 12 yaşına gelince öğrenmesi yazılı olmayan bir kuraldır.
Yok efenimmm annem beni mutfağa sokmadı. Yok efenim ben bu dünyaya pişirici olarak mı geldim. Yok efenimmm kek yapmak meziyet midir? Kezban deriz beğenmeyiz ama Kezbanlar manyak kek yapıyorlar bu da böyle biline !
kek yapamamak eylemi artık tedavülden kalkmıştır. 3 yumurta-gözkararı un-limon kabuğu-3 kaşık yoğurt- 1 bardak şeker- kabartma tozu-vanilya karıştırmaktan ve 160 dereceye atmaktan aciz olabilir insan; ama artık hazır kekler var, yapmayın etmeyin. 5 dakika bile sürmeden hazırlanabiliyor artık kekler.

Kek yapamamak yoktur, kek yapmak istememek vardır.
kek yapmak ve iş hayatı okul vs aynı paralellikte olan şeylerdir aslında.
ama bizim toplum bunları ayrıştırır... tabi başlık biraz sevimli açılmış konumuz kek ama bu başlığın arkasında çamaşır yıkamayı bilmeyen, ütü yapmasını bilmeyen, bulaşık yıkamasını bilmeyen kız vardır !
mesela kek yapmayı kaç tane erkek bilir ? çok az. nedeni de şudur : efenim biz çalışıyoruz eve para getiriyoruz.
gerçi bu adama avcı toplayıcı dönemin neolitik çağlarda kaldığını birinin söylemesi lazım neyse. biz bu avcı toplayıcı grubun gözünden kek yapmayı bilmeyen kızımızı tanımaya çalışalım.
avcı toplayıcı zümre bu kızın ev kızı olmadığı saptamasını yapacak hatta eğer kişi hristiyansa içine devıl müslümansa cin musallat olmuş olması riskinden sebep, kurşun dökülmeye yada üflenmeye ihtiyacı olan kız olarak da tanımlanabilir.
dolayısıyla bu zümrenin kek yapmayı bilmeyen kızın diğer yapabildiği şeylerle ilgili ne bir fikri vardır nede bunlara önem verir.
kendini geliştirmiş midir, iş hayatına atılmış mıdır yada derslerine sıkıca çalışan bir kız mıdır falan önemli değildir.
sonuç canım ülkemde doğmuş ve kek yapmayı bilmiyorsan fişlenirsiniz.
benim galiba.

görsel
kekodur.
Yumurta kırmayı öğrendi de keki kaldı.
yaptığı turta ve kurabiyeler çok güzel olduğu halde keki hiçbir şekilde istediği kıvamı almayan biri olarak bu benim galiba.

Hanımhanımcık ev kızı işi bu ya.

(bkz: savunma mekanizması)
Kendini kız olarak nitelendirmemesi gereken kızımsıdır. Veya diğer bir düşünce ile beceriksizdir.
yumurta süt un alıp çırpacaksın alt tarafı. Gören de mumbar dolması yapıyor sanır.

görsel
iyi çırpılmamış ya da fırını kötü olabilir. Fırın kötüyse dereceyi yükseltin, kekinizin kabardığını göreceksiniz. *
Makarna yapamayan kızla kapışır.
prensesler gibi yetiştirilmiştir!

"ay yumurta bile kıramam" diyen kızdır. kız müsveddesidir.