bugün

anlar ve yüzünüze bakmadan kısa bir "meauuv ! " der. götümün kenarı der gibi.
Ben daha çok nasıl yedin mi peyniri güzel miydi gibi şeyler soruyorum. Baba Naber gibi şeyler değil. Bazen de kulakları falan dikiyor o zaman da espri yapıp Elf kulakların neler duydu legolas diyorum.
ben sık sık yapıyorum. sokakta yasayan ama bakımlarını ustlendigim kedilerim var zannederim su an 6 kadar kaldılar hemen hepsiyle konusurum zaten isimleri var isimleriyle cagırıyorum. kedilerin ruhu olduguna inanıyorum ben. o gozleri uzerinize diktiginde garip bi aura oldugunu farkediyorsunuz.
Bilen bilir bir insanin kedisi varsa bir müddet sonra dış dünyaya karşı biraz daha kapalı oluyorsunuz eğer gerçek bi pati severseniz ohoo hal hatır sormak ne oturulur dertlesilir bile ! ^^
onların anlayacağı dilden konuşmamaktır. mal mal 'naber lan kedi' dersen olmaz tabi.
sevecen ses tonu ile gel pisi pisi dersin ki o da gelir. önce ürkek ama başını oksamaya başlayinca o da sana daha da yaklaşır. boynunun altını hafiften kaşıdığında o da daha çok uzatır boynunu. hele de mırr mırr diye gırlamaya başladığında aynı dilden konuşuyor olursun ve hal hatır sormaktan daha yüce bir eylem gerçeklestirmis olursun.
yukarı doğru bir kafa hareketiyle mır diye cevap gelir.
ben - what up?
kedi - sub bro.
önce prosedür gereği yüzünüze bakar ondan sonra tekrar bakmak için enerji harcamaz.

kediler çok tuhaf uzaylı olabilirler.
Bugün yaptım 1 hafta olmuştu görmeyeli kilo aldığını da belirttim.
her zaman yaparım. sokaktaki kedilere, kendi kedilerime..

bazen biraz bağırarak sorarım insanlar salak salak bakar. ne bakıyorsun kardeşim yallah derim ama içimden.
Benim “köfte”ye hal hatır sorduğum baya oluyor. O ise hep miyuuvv şeklinde cevaplıyor inşallah ne var lan yaprağım demiyordur.
Ekmek almaya gittiğim sabahları her zaman aynı villa önünde duran kedi ve köpek ile oturup konuşuyorum. Sıcak ekmeği çok seviyorlar bende onları öpmeyi. Hastalık varsa da tedavisini yapıyorum. Seviyorum sizi.
‘insan’ olduğunuzu gösterir. Sonrası hep iyilik güzellik. Geçen akşam salaş bi meyhaneye gittik Kızlı erkekli karışık bi grupla. Mekanın müdavimi 2 tane kedi var ama biri simsiyah diğeri bembeyaz al karşına ileri biyoloji hakkında teori üret öyle ciddi ve asiller. Bir masa kovar gibi oldu parmak şıplattık bize gelsinler diye. Gecenin sonuna kadar yanımızdan ayrılmadılar ve bir şey de yemiyorlar. Sadece sırayla kucağımıza alıp sakin sakin seviyoruz. Mekan sahibi gelip teşekkür etti, herkes bu kadar Ilımlı yaklaşmıyor size güzel bir indirim yapalım dedi. Abi sen bize indirim yapma ama kedilerine çok iyi bak bize yeter dedik. Sırf kediler için tekrar gidicez. Bayılıyorum hayvan seven insanlara.
geceleri okuldan gelirken penceremin önündeki çam ağacına soruyorum ben, nasılsın iyi misin diye. asırlık çınar diye boşuna dememişler dev gibi çınar sonuçta. ama iyiyim sen nasılsın derse o zaman zıçtık işte.
bir insana sormaktan daha keyiflidir.
arada yaptığım eylem, eğer yalnızsan ve bir kaç tane kedin var ise muhabbet ortamı oluşturmak için yapılır. Cevap alınamadığı bilinse de bir ihtimal bir ses, bir sevgi gösterisi olacaktır karşılığı. O an güzel geçirilir. Ta ki o kedi yaramazlığa başlayıp anlamsız tırnak geçirene kadar.
derin manası olan tepkiler almanıza sebep olmaktadır.

görsel
Eve geldiğimde mari kapıya koşuyor. Belli uyumuş bütün gün.

"Uyandı mu benim uyuyan güzelim? nasılmış benim kızım? çok mu özledin beni?"

Cevap veriyor yemin ederim, her soru işaretinden sonra "miyav" diyor.