bugün

gayet psikopat hayvan. hele de yavruysa. saatin sabah 03.23 olması itibariyle oradan oraya koşturup duruyor, ısırıyor, ayaklarıma bacaklarıma yapışıyor ve uyutmuyor malesef.
test edildi ve onaylandı. nankör hayvan.
diğer evcil hayvanlara göre biraz piskopat olan şanslı, nankör, asil kedigiller ailesinin bir üyesidir.
ben istemedim gitmeni, kedi istedi. * *
satanist olarak tabir edilen insanların temel gıda maddesi.
(bkz: kağıttan kediler)
en sevilen öykü kahramanlarından biridir bu hayvan. daha doğrusu, öyküleştirmeye en uygun hayvanlardan biridir. çizgi filmlere malzeme olma konusunda aşmıştır.
solungaçlı bir canlıdır. Eğer sudan çıkarılısa çirkefleşir. öküz karakterlidir. evinizdeki kedileri su dolu bir leğende uyutmayı unutmayınız.
binlerce yıl önce bu hayvanlara tanrı saygısı gösteriliyordu...

hiç unutmadılar...
kedi kedi olalı mısır'daki itibarı bir daha bulamadı.. vardır piramit sahiplerinin bir bildiği.. kutsalsa kutsal anam..
uzun süre yaptığım araştırmaların ışığında şunları rahatça söyleyebilirim ki; 24 saatin 19'unu uyuyarak, 5'ini oturarak ve geri kalan 1 saati ise yemek yiyerek geçiren hayvanlardır.
sabahın köründe, hep aynı saatte uyandırıp nazlı nazlı miyavlayarak yemek isteyen canlar.
izmir ekonomi üniversitesinde dağcılık üzerine kurulmuş yeni bir kulüptür.
piti piti yuruyen sevimli bir ev arkadasi.
dünyanın en sempatik ve sevimli yaratıkları.
dört ayaklı, çizgifilmlerde bol bol balık yiyen bir hayvan türüdür.
salondan gelen bütün tıkırtıların müsebbibi. bi de filmlerde gereksiz gerilim yaratmak için sağdan soldan uçururlar, çöp tenekelerinden falan fırlatırlar bu musibet yaratığı.
herkes tarafından çok sevildiğine inandığım evcil hayvan, insan dostları.
uzun zamandır acaba alsam mı diye düşünüp dururken en sonunda sarı kafalı olanlarından bi tanesi savaşı kazandı. ne olduğunu bile anlamadan eve yerleşti.( bildiğin sokak kedisi. belirtmek isterim ki o salak pet shoplardan para verip kedi-köpek alanların boka sürülecek akılları yoktur. )
bi kere çok temiz hayvan. 1 aylık olanı bile tek seferde tuvalet eğitimini alıyor. hijyen konusunu gerçekten düşünmeyin. bir çok insandan daha temizler ve mis gibi de kokuyorlar.
çok oyuncular. hareket eden her şeye oyuncak muamelesi yapıyolar. asla da pes etmiyorlar. bağırmak çağırmak zerre fayda etmiyor. illa o bacağa, ele- kola atlıyacak. tavsiyem sık sık tırnaklarını kesmeniz.
gözleri ve bakışları tüm stresi-siniri alıyor. resmen pozitif enerji saçıyolarlar eve. oyun oynamadığı zamanlarda uyur. canı istediği zaman sevdirir size kendini ki bu genelde uykudan hemen önce olur.
netice itibariyle alınıp arkadaşlık edilesi hayvanlardır. ama almadan önce mutlaka çok ama çok etraflı düşünün. ( şahsen; yaklaşık 1 buçuk sene düşünüp taşınıp, her türlü ince detayı hesap edip sonunda bir tane edinmeye karar verdim. ) alıp 1-2 ay bile besledikten sonra sokağa bırakırsanız ölür. dolayısıyla eve aldıktan sonra azad etmek ona yapabileceğiniz en büyük kötülük. bunu akıldan çıkarmamak şart.
son olarak kedi lafını duyar duymaz, aman kedi mi nankör hayvan diyen tiplere burdan koca bi .iktir çekeyim. istiyosunuz ki iki lokma ekmek verdiğiniz her şey kulunuz-köleniz olsun.
mısır'ın eskisinde sevilen, ingiltere'nin eskisinde korkulan hayvan.
latince adı felis domesticus olan, karakterlerinin ana özelliği bağımsızlık olan muhteşem hayvan.
nankör olduğu rivayet edilen, miyavlayan vede minikleri acayip sevimli olan hayvan.
2. kattan betona düşüp de hiç bir şey olmamış gibi devam eden yaratık. sonradan çok korktuğunu anladım tabi, benim de aklım gitti orası ayrı.

sevimli yaratıklardır genel olarak. benim gibi evi doğa ile iç içe olan bir için çok yararlı bir hayvandır. evde böcek, kertenkele, yılan, kelebek ve hatta sivrisinek barındırmıyor. asla evin hiç bir yerine pislemiyor. ve canınız sıkıldığı zaman resmen sıkıntı giderici ve stres alıcı bir özelliği var. nesli kolay kolay tükenmeyecek bir hayvan.
bakımı en kolay evcil hayvandır.
Nankörlük tanımına birebir uyan bir hayvandır. En sevdiğim hayvan olan köpeğin bu nanköre neden düşman olduğunu düşündükçe içimin yağları erimektedir. Ayrıca (bkz: halıya işeyebilir)