bugün

avusturyalı bilim adamlarının 78 kobay fare üzerinde deneyden sonra ortak karar alarak kedi besleyenlerin ruh hastası olması durumudur. evin içini kıl yumağı haline getirip bunun sonucu hastalık kapan kişiler bile bile hasta oluyosa ruhsal yönden sıkıntılı insanlar olmaları normaldir. evet...
ben de diyorum neden durup dururken erol taş kahkahası atıyoruz.

görsel
kediler tarafından hiç sevilmemiş yazar beyanı.

kimseyi sevmiyolar birader onlar, sen mevzuyu çok yanlış anlamışsın...
akla selahhattin duman'ın bir köşe yazısını getirir. kedi besleyenler Toxoplasma Gond parazitine maruz kalıyorlarmış. yazıdan bir alıntı yapayım, şöyle demişti o yazısında;

“Ben kedi delisiyim, kedileri çok severim diyen” hanım okurlarım bundan sonrasını dikkatli okusunlar.

Sadece, minik farelerin bünyesinde yaşayıp çoğalan bir parazit var, adına da Toxoplasma Gond deniyor.

Önce avlanan kediye sonra da tuvalet kumu veya toprak aracılığı ile insana geçen bu parazit taşıyanda “dostça duygular uyandıran” bir hormon salgılıyor.

Kedinin vücudunda yükselen bu hormon, fareyi ona doğru çekiyor.

Deney görüntülerini seyrettim. Fare gidip kediye sevgi ister gibi sürtünüyor.

Kedi onu ağzına almış, yuttu yutacak. Fare yine de mutlu.

Toxoplasma Gond parazitinin sebep olduğu hormonal etkilenmenin kadınlarda “kedi düşkünlüğü” yarattığı, kediyi vazgeçilmez hale getirdiği düşünülüyor.

Bu parazitin insanlardaki yaygınlık oranı toplumuna göre yüzde 30 ile yüzde 50 arasında değişiyor.

Erkeklerde tembellik, kadınlarda ise aşırı titizlik yaratan, şizofreniyi de tetiklediği tahmin edilen bu parazitin yaratacağı tehlikenin insanlar henüz farkında değil."

http://www.hurriyet.com.t...-bize-savas-acti-29764432
senelerdir kedi besleriz ailede hapse düşmüş yada kavgacı kimse çıkmadı tecavüzcü falanda yok aksine sinirlendiğiniz bir anda kedinizi sevmek üstünüzdeki negatif enerjiyi elektriği alıp sakinleştirir.
(bkz: yok öyle bir şey)
kedilere karşı kin besleyenlerin ruh hastası olması şeklinde başlığı düzeltebilirsiniz.
Ve şuna besleme demeyelim, duygusal olarak birbirimizle bağ içindeyiz yani kediyle / canlıyla bir şeyleri paylaşım halindeyiz.
anlamadığınıza eminim de ben yazayım yine de.
Diye bir şey yoktur.
Herkes öyle mi bilmem ama benim bir arkadaşım var. Yolda yurumemiz imkansız gibi bir şey. Yol üzerinde ne kadar kedi varsa o kadar duruyoruz ve bir kaç dakika sevme seremonisi ve yürümeye devam- bir kedi daha görene kadar.
Şöyle ki bizim ülkede genelde ruhen eksiklik hissedenler evinde besler ya da annesi evde tek kaliyordur herkesin işi gücü vardır, kedi alınır. Zaten böyle bir durumda ruh hastası olunur, kedi bir nişanesi olabilir tabi. Neden olmasın?
Bir tane tanıyorum. Kadına diyorum ki: Ben kedilerden korkuyorum küçüklükten beri.Kadın diyor ki: Bir şey yapmaz.
Ben:Gozgoze gelince üzerime atlıyor diyorum.
Kadin: yolda görünce napiyorsun? diyor.
Ben: kaçıyorum,çığlık atıyorum,karşı kaldırıma geçiyorum diyorum.
Kadin:yüzüme kapıyı kapatıyor.
Anlamıyor,fikri var beyni yok şizofreni kadın.
Ve bu kadının tam 7 kedisi var.ve ben bu kadınla 2 yıldır aynı apartmanda oturuyorum,en kötüsü apartmana girip çıkamıyorum. Kesinlikle ruh hastası.
yadsınamaz çarpıcı gerçektir. net..
ruh hastası demeyelim de bazı yanlız yaşayan tayfa kedisine çok anlam yüklüyor. benim evlenmeme çoluk çocuk yapmama gerek yok kedim bana yeter diyenini gördü bu gözler.
şunu bir deklare edeyim: benim ruh hastalığımla kedimin hiçbir alakası yoktur.
görsel
Kedilerin ruh sağlığına iyi geldiği defalarca kanıtlanmıştır. Belki de ruh sağlığımıza iyi gelsin diye güdüsel olarak birlikte yaşamayı seçiyoruzdur kim bilir.

https://www.google.com/ur...Vaw3BV3QHYpW6txiNTDNKf_X1
görsel

Ne bu tantana kardeşim, bi uyutmadınız ya.
görsel
Hmm.
görsel
durduk yere ruh hastası olduk be oğlum.iyi mi...
Gayet doğru bir tespittir.

Yoksa bi insan kendi eline koluna niye böyle birşey yaptırır ki?

Her yerim tırmık içinde amk.

görsel
Kesinlikle doğru olduğunu düşündüğüm söz. Kedilerde ruh hastası hayvanlar olduğundan ancak ruh hastası insanlar tarafından tahammül edilip beslenebilirler. Hiç sevmiyorum. Köpek öyle değil bak.
Aksine ruh hastalıklarına bile iyi gelen bir canlı kendisi. Gülü seven tırnağına pardon dikenine katlanır o kadar.