bugün

kedi sevmeyenler ve bu hayvanın yeri kapı önüdür savunusunda bulunan kişilerin pek tasvip etmedikleri fizyolojik eylemdir.
genel kanı geri durmak gerektiğidir böyle evlerden.
allah korusun kedi atlar matlar yemeğin içine. iğrenç!
(bkz: sofraya bir tabak daha koyun)
acaba yemeğin içinde tüy var mıdır, yoksa kedi benim tabağımdan bir şey yemiş midir gibi aklınızda şüpheler uyandırır. yenir mi yenir.
(bkz: kedi köpek beslemenin avantajları)
-yemek masası hazır mı?
-hazır anneciğim.
-ah yavrum çatalın biri eksik, gitte getir.
-tamam anneciğim.
çatal gelir.yemek yenir.çaylar içilirken:
- kızım bu kez boncuk çatalı nereye saklamış?
-saklamamış anne ağzından almıştım.
sokakta 5 dakika önce kimin siktiğini bilmediğin kadına para verip birlikte olmaktan daha iğrenç olmayandır. kediye gelince mi temizlik erbabı kesildiniz ipnetorlar.

not: niye bu kadar sinirlendim lan ben!
kendini kediden üstün ve temiz sanan insancıkların gocunduğu eylem.
caizdir.
kedinin mutfağa girmesi yasaksa, hiç sorun değildir.
hiçbir sakıncası yoktur. ayrıca büyük bir zevktir. siz yemek yerken kucağınıza zıplar tabağı koklamaya çalışır "nolur yane azcıkın bana da virsen" miyavlaması yapar. Kuyruğunu havaya diker manken gibi yürür. süperdir süper. *

aralıksız 10 yıldır kedilerle yaşıyorum. bir bok olduğu yok kedi sahiplenin.
kedilerden nefret eden biri olarak açlıktan ölsem de yapmayacağım bir olay. kedi nedir lan.
ciddi bi mide gerektiren çılgın insan eylemi.

iğrenç pislik insanlar çorbanın içinde gezmesine bile müsade ediyor.
şimdi tepki olmasın, pis değil tabi de, kedinin doğası gereği çok fazla tüy var, ne kadar dikkatli olunursa olunsun.. tüy yutulabilme ihtimali fazla.. kaba, kaşığada yapışmış tüyler olabiliyor.
Kedi beslenen yer şayet köylük bir yer değilse düşündürür.
Cok minnos bir harekettir. Saglikli ve asilari tam bir kedinin tuyleri zarar vermez, burada anlasalim once. Dikkatli ve ozenli yapilan temizlikle etrafta ucusan kedi tuyu de goremezsiniz. Yine de yemek istemezseniz o sizin bileceginiz sey. Kediden dolayi evimizde yemek yememeniz bizim icin cok da onem arz etmiyor, bilin istedim.
bir keresinde eve bir kedi davet etmiştim kırmadı geldi sağolsun .

yatarken aklıma birden tuvaletini nereye yapacağı geldi ve hemen kalktım ve çağırdım .

işaret parmağımla uygun bir yer gösterdim bak dedim tuvaletini buraya yapacaksın tamam mı ?

sabah kalktığımda ise beklediğim şeyi buldum aynen dediğim gibi yapmış .

hayvanlarda büyük dersler var da alabilene tabi ki . kediler temizliğe çok önem verirler . dikkat li bakan gözlerden kaçmaz bu .

eve davet ettiğim kedi yarım saat kendini yalıyıp temizliyordu . misafir olduğunumu düşünüyordu acaba ? yani bi tarafımda bi sakatlık olmasın her zaman geleyim kafasıda olabilir bu gayet mümkün .

yemek yerlerken su içerlerken bir adaba uyarlar bir uslupları bir düsturları vardır yani . hayran olduğum tarafları çok saymakla bitmez ki .

mesela israfı hiç sevmezler bilakis korkarlar israf etmekten . yani açlarsa doyana kadar yerler doyduktan sonra bizim gibi abur cubur gibi saçma şeyleri yoktur .

istediği kadar lezzetli olsunlar doydular mı olay bitmiştir dönüp bakmazlar bile ! mesela bir kedinin musluktan su içmesine şahit oldum . bizim gibi hemen suya balıklama dalmıyordu .

önce akan suyun başında duruyor du (bu bile benim için yeter li) sonra başını öne eğip hafifce suyla ıslattığını gördüm ben bunu suya bir saygı olarak aldım .

kendini suya sevdirmek gibi . çünkü su olmadımı neler oldugunu gayet iyi biliyordu ! sevdirdikten sonra sudan azar azar içmeye başladı . yani demek istediğim bir şeyler var hayvanlarda görmediğimiz için yok hükmüne kattığımız şeylerden bahsediyorum . dikkali bakmadığımız için göremediğimiz şeyler bunlar . biz robot olmuşuz . hayvanlara bakarak doğal nasıl olunur bunu öğrenebilir bir insan . bir hayvan bir insana o kadar çok şey katabilir ! ki bir insanın bir insana neler neler neler katabileceğini işaret eder gösterir neredeyse ! işte böyle .

köpekler biraz dağınık olurlar . yalap şap tır lar yani . fıtrat meselesi .

ama kediler bir başka oluyor .
Sözde insanların bulunduğu evde yemek yemektense... kediyle karşılıklı yemek yerim.
Tüyler sanıldığı gibi uçuşmuyor. Nalet tüyler zamklanmış gibi halıya yapışıp kalıyor. Kedi masaya musallat okuyorsa kedi anlayana kadar masadan alıp yere bırakın. Benim kızım 3 kerede anlıyor neyi yapmaması gerektiğini. Meraklı bir kedi ise yediğinizden bir lokma koyun tabağına. Koklar ve yemeyeceği bişeye basar gider. Ben yiyorum 4 seneden beri. Çok eğlenceli. Balık olduğu günler gözleri ile odaklanmasını, payınI yedikten sonra uzuuun uzun bıyıklarını ve patilerini yalamasını izlemeniz huzur verici.
Kedi beslemek sünnettir. Dolayısıyla kedi beslenen evde yemek yemek de sünnettir.
gayet normaldir. sonuçta kediyi tencereye sokmuyoruz buzdolabı içerisinde gezdirmiyoruz. naalakaaa diye düşündüren başlıktır.
Her gün uyguladığım bir eylem bir problem yaşamadım. Yaşayan insana da çok az rastladım. Dört adet kedim var ve hepsiyle de çok iyi anlaşıyoruz.
ben yiyorum, hatta bazen aynı tabaktan yiyoruz. bazen masaya çıkıyorlar yine birşey demiyoruz. kedi temizdir.

kendini temizlemekten aciz olduğu halde gelip kedi pis ıyy uyy ben yemem diyenlere şöyle geleneksel cevabımı vereyim.

Edit : kedinin salyası olduğunu sananlar varmış, vay amk.
görsel
Benim için mümkün olmayan durumdur. Ne kadar temiz olursa olsun kedi lan bu insan değil, vücudunda gezen sıvı bile başka yani. Onun salyalarını mı yiyecem ıy amk.
Kedi çok temiz bir canlıdır. Bir kere ortalık yere tuvaletini istese de yapamaz zaten. Uygun bir kabın içine toprak doldurulup uygun bir yere konursa kimse göstermese dahi tuvaletini gidip oraya yapar.

Bir de mevsim geçişlerinde tüyleri sıklaşıp seyrekleşir buna bağlı olarak yaradılışlarının gereği olarak tüy dökerler. Uygun bir kabın içine oyun kum veya kül dökülürse bunun içinde yuvarlanarak tüylerini değiştirmiş olurlar.
goren de kediyi yemekten ya da kediyle ayni kaptan yemekten bahsediyoruz sanacak. kedi olan evde yemek yemezmis. siktir git yeme amina koyayim, 5 erkek ayni evde 4 yil yasarsin, kedi olan evde yemek yemezsin. lan sokaktaki kedi bile ortalama turkten daha temizdir.