entry'ler (582)

yakınlarını kaybetme korkusu

Yeni doğan ile 120 yaşındaki biri ölüme aynı mesafede. Şu içşnde yaşadığımız tenin hemen dışına çıkıvermek ölüm. Bu kayıp dışındaki tüm kayıplar telafi edilir geri döndürülebilir.

sözlük kızlarına kitap önerisi

Amin malouf semerkand
ihsan oktay anar suskunlar
Otostopçunun galaksi rehberi.

ankara

Mis gibi izmirin 19 derecesinden 3 derecesine indiğim büyük ebatlı kasaba.

solcuların sağcılardan farkı olmaması

Tanıdığım ve kendini solcuyum diye nitelendiren kişilerin istisnasız hepsi en az sağcılar kadar tutucu. Sizi dinlerken belirli kalıplara göre dinliyor ve size acıyorlar. Kendilerini aydınlanmış görüyorlar. Onların dışında kalan herkes cehaletin irinli kazanlarında debeleniyor onlara göre.
Sağcı diye yaftaladığımız kişiler ise daha çok kitap okuyor. Her iki grubun eksiği çatıştıkları karşıt düşünceleri öğrenme zahmetine girmemeleri, hoş kaç solcu sol yazını okuyor ayrı bşr muamma. Kaç sağcı okuduğunu tam idrak ediyor bu da tartışılır.

Sağcı en azından bu benden mi değil mi diye sizi bir miktar can kulağı ile dinliyor ve anlamaya gayret ediyor. Solcu size ön yargılı yaklaşıyor ve solcu olmadığınızı anlar anlamaz size acımaya başlıyor.

yazarların ayakkabı numarası

27.5cm. Kalıbına göre. Kalıbını skim.

hiç aldatıldın mı

Sayın malum kişiler gibi mi? Yani deveyi hamuduyla götürdükten sonra paylaşmaya gelince borazanı eline alan aldatıldım diye bi üflüyo ya. Onun gibiyse hiç aldatılmadım.

zina suç değilse fuhuş niye suç

En pahalı seks ücret ödemediğiniz sekstir. Takı merasimi, düğün vs. Düşünün bunları. Ya da kaçamak tatil vs.

rus kızları

3 arkadaşım evli. Cidden çok mutlu. Bir tanesi rus eşim alkol almıyor balkonda yalnız başıma ben demleniyorum demişti. Yaşlanınca çabuk çöküyorlar şeklinde bir karşı saldırı mevcut rus kızları için. Eh türk kızları da bşr Ajda Pekkan performansına sahip değil yaşlandıksıra. Daha barışıklar hayatla.

boş insanların daha mutlu olduğu gerçeği

Ignorance is bliss. Cehalet mutluluktur. Bildikçe huzursuz olur insan.

anın görüntüsü

görsel

insan ne zaman ölür

Ya hayal kurmayı ya da umut etmeyi bıraktığında.

çöp bulamayınca çöpü elinde taşıyan insanlar

5 yaşında ayda bir alınan gofret helecanla soydum. Babam almıştı. Ambalajını yere attım. Daha ambalaj yere değmeden ayaklarım yerden kesildi. Babam kulağıma asıldı ve al onu yerden dedi. Babama yerdeki diğer çöpleri gösterdim. Sen on lar dan olmayacaksın dedi. O zamandan beri yere hiç birşey atmam.

aşk sevişmek mi sevmek ve sevilmek mi

Sevmek ama hastalıklı olanı.

bir erkeğe 8 tane kremi var diye ılık demek

Ilık olmasa bile ikinci cemre üzerine isabet etmiştir.

kadınlardaki en katlanılmaz özellikler

Sessiz kalmaları. Sizi sessizlikle terbiye etmeye çalışmaları.

şeriat isteriz sloganıyla anıtkabir e yürümek

Şeriati bile atatürk ten istemek. Edep ya hu.

90 yaşında olmak

1900 yıllarında ortalama ömür 40 imiş.

yerli dizi izlemiyorum samimiyetsizliği

Hiçbirşeyin yerlisi beğenmeğenlerin nedense yerli dizi tutkunu olmaları.

rakının tadı

Sakızlı olana uzo denir.

erkeklerdeki katlanılmaz özellikler

Cuğara içmeleri. Kadınlarda da sevmem.