bugün

berbat ötesi bir durumdur, allah herkesi korusundur.

+baba nerdesin?
-filan şehirdeyim oğlum oteldeyim bi şey mi oldu?
+baba şeyy ben araba, kaza yaptım ben.
-sende bi şey var mı?
+yok baba.
-niye gebermedin eşşoğlueşşek?
+!!!????
- baba, alo, baba
+ efendim oglum
- baba ben kaza yaptim
+ he ?
- baba ben,araaba şey, kaza baba, vurdum ben
+ napim oğlum, alışmamış götte don durmaz tabi
- efendim baba kızdın mı?
+ dıt dıt dıt dıııııt, dıt dıt dıt dııııııt.
Son derece isteksiz ve mecburi yapılan eylem. Ne diyeceğini şaşırır insan, "kendisinin görmesindense benim söylememem daha iyi" inancıyla biraz avunulup aranır, büyük ihtimalle fırça yenir.

(bkz: fırça atmak)
-alo
-merhaba kimsiniz?
-oğlun olacak köpecik kaza yaptı...
-yoksa yoksa öldü mü?
-yok mına kodum veledi çarptıktan sonra kaçmaya çalıştı rehin aldık iti...
-... ... ... ...
- alooo. seni seviyorum baba. annemi de seviyorum.. mujjsx
- ulan eşşoleşek, yine içip içip kaza yaptın demi. nerdesin gelip alayım.
- ne kazası yaaaw. hıck. bi dakka polis abi yaaaw. tlefonla konuşuyoruz burda. hıck.
- alow alowww.
- seni seviyorum baba.. seni de seviyorum polis amca. gel öpejemm.
iki çeşit hal durumu vardır, biri kendince ayaklarının üzerinde duramayıp, babasına sıkıştığında sığınan beceriksiz gibi olmak ve ikinçisi ise kendi hayat felsefesi ile yaklaşarak, babasına kendisi hakkındaki otoriterisini kurmaya çalışmak, tamamen baba ve çocuk ilişkisinden ibarettir.
- alo baba? nasılsın?
< iyiyim oğlum hayırdır?
- ya içime bi sıkıntı düştü de. beni seviyomusun?
< buda nerden çıktı şimdi oğlum? seviyorum tabii.
- ya ne bileyim, birden duygulandım.
- benim başıma bir şey gelse mesela, üzülürmüsün?
< hayda, üzülürüm tabi oğlum, neden üzülmeyim sen benim canımsın.
- ya ne bileyim arabayla kaza yapsam, ölsem.. televizyonlarda görüyoruz.
< azından yel alsın oğlum.
- hadi ben öldüm, arabaya da yazık, bir dünya masraf çıkar sana.
< arabayı düşünüyo ya! oğlum sana yüz araba feda olsun, bırak gelen mala gelsin, senden değerlimi. kaza bu, olursa olur, alırız yenisini.
- tamam baba, şey, unutmadan, korktum sana söylemeye...
- şey ben biraz önce kaza yaptımda..
< .....?!!!??... kazamı?*
- ama korkma ben iyiyim. neyse akşama gelirim ben, hadi.
- baba kaza yaptim.
+ nerdesin?
- bizim dukkanda.
+ sen de anahtar var miydi?
- eheh yoktu.
araba kiralık ve evden kimsenin haberi olmadan yapılan bi gezinti sırasında olduğu takdirde durum daha acıklıdır;
-baba ben kaza yaptım ;
+ne diyorsun oğlum ne kazası nerdesin sen arkadaşında değil miydin?
-yok babaya biz bi araba kiraladık da iyiyim ama ben..
+oğlum dur annenni bi görim geliom yanına..
-ama ba..
+dıt dıt dıt dııııt.
olay bir gece vakti gerçekleşti, saat 23.15 civarlarıydı

-baba arkadaş çağrıyor, kalmaya gideyim mi?
bu saatte dışarı çıkılmaz gitmesen daha iyi ama sen bilirsin
-tamam ben gideyim

10 dk sonra, evden çıkalı daha 100 metre olmuştur ki sarhoşun teki gelir, daha sıfır alınmış bir aylık arabaya arkadan çarpar ve ev aranır

-alo baba, ben kaza yaptım
nerdesin?
-evin 100 metre ilerisindeyim
geliyorum

ne olacak bu araba şimdi, he ne olacak? (pert olmuştur)
--boş verin çocuk sağ çıktı içinden daha ne olsun, mala gelsin
çıkma demedim mi ben sana bu saatte hee?

ertesi gün

baba çok kızdın mı bana?
siktir et.
- baba kaza yaptım.
+ sebep?
o saniyelerde psikolojik yapının verdiği karın ağrısı, sahip olunan babaya göre değişir tabi, ama baba ne kadar melek gibi olsa da belli miktarda bir heyecan dalgası karın çeperlerine vurur durur.
parmaklar telefonda babayı ararken, o esnada başı koyacak bir omuz arayıp bulamamaktan mıdır, yalnızlık hissinden midir, arabayı kullanma konusunda ortada bir başarısızlık olduğundan mıdır nedir, karşıdan babanın şöyle vurgulu, soru işaretli 'canım?' diyen sesi geldikten sonra, istemsiz, plansız, spontane gelişen bir 'babacım' çıkıverir ağızdan. (o esnada değil ama sonradan, yalnızca böyle anlarda çıkan o babacımla çok dalga geçilecektir:) sonraki kelimeler çorap söküğü gibi gelir zaten...
+baba kaza yaptım
-sen de kazayla olmuştun oğlum, ödeştik.
+lann..!
+ allahtan bana bir şey olmadı. merak etmeyin.
- lan eşek oğlu eşek onuncu oldu soruyorum. kıvırma. arabada hasar nedir?
babayı görmektir. *
- cana geleceğine mala gelsin baba.
+ ben de onu diyorum. ama mal'a hiçbir şey olduğu yok. bak açmış telefonu yüzsüzlük yapıyor mal oğlu mal.
Güzel bir anımı bana hatırlatmış başlık. *
Yaş 18, baba iş için Rusya'ya gitmiş dolayısıyla hayırsız evlat arabaya çökmüştür. 1 hafta çok güzel bir arabayla, güzel maceralar yaşanmıştır ve hiç bir sıkıntı olmamıştır. Son gece kuzen ve iki kız arkadaşla dışarı çıkıp, alkolün dibine vurulduktan sonra kuzenle kızı bir eve bırakıp; diğer kızla eve geçilir. Eve geldikten sonra güzel güzel takılırken sabaha karşı 5te kuzenden bir telefon gelir. Kızın gelmesi beklenmeyen annesi sabaha karşı ani bir baskın yapmış ve bizim kuzen ayakkabılarını dahi evde bırakarak çıplak ayakla sokakta kalmıştır, işin kötüsü tüm parasını gece alkole yatıran yavşak kuzen aralık yağmurunda beş parasızdır.

O saatte o kafayla ve doğal olarak o sinirle yola çıkan ben; hıncımı yoldan çıkarmaya çalışıp her virajda yanlayan tam bir yeniyetme yavşak görüntüsü çizerken, sert bir virajda direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun kenarında bulunan bir Honda Jazz'a kafadan girip, hızımı alamayıp kaldırıma çıktım. Tüm lastiklerimin patladığını ve arka plakamı olay mahallinde bıraktığımı farketmeden hemen arabayı çalılıkların arasına çekip, kilitleyip, olay mahaline döndüm.* Olay mahalinde akordeona dönmüş Honda'nın etrafında ''cık cık cık'' yapan insanlara çaktırmadan arabanın yan tarafında duran plakamı da kalabalık hafif dağıldıktan sonra kotumun içine sokup, kendi arabamın arka koltuğana bıraktıktan sonra eve döndüm.

Ancaaak baba sabaha karşı 7:00 gibi dönecekti yurt dışından ve saat 6:00 dı. Kafa 1 milyon, evde güzel ve bayadır hoşlandığım bir hatun var ve bende de öküz gibi stres var. 1 saat boyunca süper cool tavırlarla (bana bir şey olmaz yahu sen uyu hehe filan) hatunu uyutmaya çalışıp, başardım. Sonrasındaysa babamla aramızda geçen diyalog;

- Baba ben, ben, çok kötüyüm.. böhüeee(ağlama efekti)

+ Noldu oğlum?

- Beni arkadan sıkıştırdılar, sonra tam kaçarken viraja girdim sonra tam dönerken tampondan biri dokundu sonra direksiyon hakimiyetini kaybettim sonra yol kenarında duran arabaya çarptım sonra kaldırıma çıktım sonra bana çarpan herif arkamdan geldi ben de korktum arabayı ara bir yere çektim eve kaçtım.

+ Aferin sana, ne işin var o saatte arabayla kafan mı güzeldi?

- Kafamı vurdum, kafam kanıyo böhüeee (ağlama efekti)

+ Hastaneye git geliyorum.

Sonrası, evde duran şamdanı alıp kafama vurup darbe etkisi yarattım filan.. Gençken çok salaktım ben. *
+ ben iyiyim anne korkmayın.
- ayten ne diyor ne olmuş?
> iyiymiş iyiymiş.
- arabaya ne olmuş onu soruyorum arabaya?
olaylar şöyle gelişir;

+ alo
- efendim oğlum
+ aloo
- geliyor sesin oğluum söyle.
+ baba seni duyamıyorum (lan nasıl söyleyecem iç sesiyle)
- oğlum söyle ne söyleyeceksen, toplantıdayım sonra ararım ben.
+ heeh, baba duydum babaaa (hassiktir lan ne dicem)
- söyle koçum, hızlı konuş hadi
+ baba ben kaza yaptım (lan..)
- neeee
+ kaza yaptım baba..
- bişey oldu muuuu, bi yerinde bişey var mı nerd..
+ baba bende bir şey yok da kaporta pert oldu
- canın sağolsun koçum, arabayı hareket ettirme, zabut tuttur, sakin ol. senden önemli değil, sana bi şey olmasın koçum. sakin ol, telaş yapma, senden kıymetli değil. neredesin sen söyle ben geleyim aslanım
+ kadıköydeyim baba, gelmene gerek yok haber vermek için aramıştım ben.
- tamam, geliyorum aslanım yerini tam bildir yarım saate oradayım.

kralsın baba, kralsın.
(bkz: kaza yaptığını faxla babaya bildirmek)
+ önce beyaz bir ışık gördüm.
- baba ya ufak bi kaza geçirdim
- sende birşey var mı ?
- yooo
- siktir et senden değerli mi.
(canım babam benim)

- baba ceza yedim
- neden
- hızdan
- kaçla gidiyodun
- 130
- ne kadar
- 310 lira
- şerefsiz hız yapma demedim mi sana ben

( arabaya 1 ay süreyle el konulur. canım babam benim)
Aaaaaa kikikikiki.