bugün

cem adrian'nın kasım 2010'da çıkacak olan 5. stüdyo albümüdür.
cem adrian'nın beklenen albümü.Cem Hazır kışta gelmişken çıkar şu albümü bunalıma girelim.
görsel

albüm resmi.
cem naptın bebeğim ya..
ve işte ilk şarkı
http://www.facebook.com/v.../video.php?v=452963362894
cem adrian ın 2010 sonbaharı bitmeden çıkması beklenen albümü. internete şimdiden 2 şarkısı düşmüş. ne denebilir ki bu adama yine yapmış yapacağını. *
aklima surekli kibritci kizin gelmesi.
(bkz: Hans Christian Andersen)
Birgün bulur birbirini tüm kaybolmuş çocuklar...
...
yürü, yolları çocuk,
yollar henüz, bitmedi.
inan, sakin ol çocuk,
tanrı seni terk etmedi.

http://www.tiklak.com/muzik/cem-adrian-unutursun-2010-yeni-album-dinle-indir.html
sabırsızlıkla beklediğim...
mükemmel bir fragmana sahip olan albümdür aynı zamanda. çok etkileyici, çok.
http://www.facebook.com/m...d=9221385063&comments
ankara'ya ne zaman geleceğini hala anlayamadığım, gelmesi için sabırsızlandığım albüm.
şarkılar bir yana albüm kapağı ile de dikkatleri çeken 5. cem adrian albümü.
Ve yine beklenen ve beklendiği kadar güzel olmuş olan, cem adrian ın son albumu....

keyifle dinliyoruz.

01. Kayıp
02. Bir Katilin Ellerinde
03. Sen Benim
04. Bana Ne Yaptın
05. Herkes Gider Mi
06. Unutursun
07. Ağladıkça
08. O Kirpik Hala Bende Sevgilim
09. Islak Kelebek
10. Yarım
11. Benden Sonra
12. Tanrı Aslında Sever Hepimizi
Yalnızlıkla sessizliğin tutkulu aşkını ve ihanetini anlatan albüm..
mükemmel olmuş albümdür, bütün şarkıları da mükemmeldir, cem adrian'a da bu yakışırdı.
emir'den sonraki 2 yıllık bekleyişe değmiş bir albümdür.. her parçada sözler, vokaller, enstrümanlar o kadar güzel oturmuş ki bir 2 yıl boyunca dinleyebilirim...
yılbaşı hediyesi olarak alınmaması gereken albümdür. madem hediye alacak kadar çok seviyoruz, üzülsün istemeyiz değil mi?
baş taçı albümlerden. adam yine yapmış gibi klişe bir cümle ile tarif etmek istemiyorum bu albümü ama her şeyi albümde söylemiş zaten, tarifinde kelimeler kifayetsiz kalıyor resmen.

not: albüm kapağını orjinal bir fikir olarak görüyorum. marjinallik budur bence.

sen benim hiç ısınamayan ellerimsin...
cem adrianın 5.albümüdür.yine çok güzel ve çok özgün olan bu albümünde de farkını göstermiştir.

albümün içeriği:
01. kayıp
02. bir katilin ellerinde
03. sen benim
04. bana ne yaptın
05. herkes gider mi
06. unutursun
07. ağladıkça
08. o kirpik hala bende sevgilim
09. islak kelebek
10. yarım
11. benden sonra
12. tanrı aslında sever hepimizi
albüm kapağıyla herkese ufak bir şok geçirten albümdür. ayrıca dikkat ettimde bu albümde diğer albümlere nazaran daha fazla çocuk kelimesi geçiyor. albümün ismindenmidir nedir bilemiyorum artık.
çıktığından beri başka şarkı dinlemeye hacet bırakmayan, cem adrian'ın büyülediği masallarını anlattığı albüm.
Kayıp çocuklar masalları denildiğinde susulması gerekir,susup saygı duruşuna geçilir,çünkü bu alemin kralı yalçın abidir.
Neredeyse tüm şarkıları insanı mest eden, Cem adrian'ın son albümü.
içinde insanın içine işleyen şarkılar bulunan cem adrian albümü.
hiç şaşmıyorsun muhteşemlikten cem adrian.
ıslak kelebek bambaşkadır.