bugün

kayserinin sivas caddesi nin 4 şeritli geniş yollarının acayip daralmasına neden olan hafif raylının kısaltılmışı. maalesef bitiş tarihi 2 kez ertelenmişdir. yüklenici firma yapı merkezi dir.
1 agustos tarihinde açılmış tramvay şeysi. en sonunda dedirtmiştir.
talihsiz bir isim.
sonunda hizmete girmiş yıllardır beklenen ray olayı sanki adamlar metro yaptılar ha oldu ha olacak bide şehrin her tarafında bi inşaat hali şehrinde ağzına sıçtılar. şükür ki bitti bakalım sonuç ne olacak..
yeni hizmete giren kayseri raylı sisteminin adıdır. her yeni şeye olduğu gibi ilgiye alakaya boğulmuştur, otobüs duraklarını ilk kez bu kadar boş gördüm. hayırlı olsun mu denirdi, öyle olsundur.
içerde olduğunuz sürece güvende olduğunuz hafif raylı sistemin adıdır.zira açıldığından beri 4 kişiye çarparak hayatlarını almış ve bir dünya rekoru sahibi olmuştur. o kadar dikkatli bir olmama rağmen karşıdan karşıya geçerken farkedemediğim,her an sizede çarpacakmış gibi sessizce yanınızdan geçen raylı sistem.ayrıca trafiği altüst etmektedir, keşke olmasaydı.
tüm kayserililer tarafından güvensiz bulunan taşıma aracıdr. Zira daha hizmete tam girmeden kazalara sebebiyet vermiştir. Özhaseki kayseriye metro yapsa bu kadar övünmezdi
binenler arasında nekst siteyşın is zenayi* şeklinde taklit yapanların ve buna hayvan gibi gülenlerin bulunduğunu duyunca daha kullanmayı bile denemeden soğuduğum tramvay. *
içerisinde üç - beş ingilizce kelime daha kurulsa bütün halk çatır çatır ingilizce konuşabilir önermesinde bulunduğum toplu taşıma aracıdır. bir başbakan bir de tramvay zaten. van münüt, neks siteyşın iz tuna, inenlere öncelik.
gereksiz olduğu konusunda ısrarcıyım ayrıca. bütün dolmuşları da kaldırmışlar ben yokken, evime gelemedim arkadaş. ayıp yahu. tramvay hattında oturmak zorunda mıyım? ya da eve gelmek için tramvaya binmek zorunda mıyım? belki şurdan bi öğenci diye para uzatmak istiyorum... dolmuşçu abimizin arkadan vermeyen kaldı mı sorusunu duymak istiyorum belki... *
en alakasız iki hat arasında çalışan toplu taşımayan araç. hiç yoğun oldudğunu görmedim. (bkz: gereksiz aktiviteler)
(bkz: nex station is at pazarı) *
arıza nedeni ile kapıları kitlenen elektronik tabanlı taşıma aracı, içinde insan hapsedebiliyor...
kayseri trafiğini mahvetmiş olan, insanları tıkış tıkış konserve gibi taşıyan raylı götürgeç.
anons yapan kadına uyuz olacağınız türlü türlü kokularla karşılaşabileceğiniz toplu taşıma aracı.
yazın kliması nedeniyle tercih sebebidir. tek bir çizgi üzerinde olması eksi yönüdür. geliştirilecek olan ağında henüz yeni bir gelişme olmamıştır.
üniversite, havaalanı, otogar ve benim evim gibi şehrin kritik noktalarına hiç uğramayan, aksine organize sanayi bölgesine giden bir güzergah hattına sahip tramvaydır...

(bkz: organize sanayi ne lan)
2. etabında Beyazşehir-ildem'e, 3. etabında Talas'a uzayacak olan raylı sistemdir. Belediye bunu kullandırmak için müthiş kastırıyor. Otobüsleri dönüşte meydana sokmayıp milleti meydana ulaşmak için tramvaya aktarma yapmaya zorladıkları bir gerçek. Tramvay yapıldı, belediye kullanılsın diye de belirttiğimiz üzere acayip kasıyor ama bunu yapmayıp otobüs sistemini daha da geliştirseler ve aktarmayı serbest yapsalar varlığıyla yokluğu hissedilmezdi bile.
pazar günleri binilmemesi gereken toplu taşıma aracıdır. hem az gelir hem tıkış tıkış olur.

mis gibi otobüs var abi. her yere de gidiyor. binmeyin siz.
haftasonları daha yoğun sefer koyması gerekirken sefer sürelerini uzatıp araç sayısını düşüren müthiş bir sistemi vardır.
Son model tramvaylar almak yerine antepten 90-95 model tramvayları kayseriye kazandıran müthiş ulaşım şeysi. Ayrıca çok yavaş ve halkı bu mereti kullanması için zorluyorlar. Otobüsler merkeze girmiyor, aktarma sadece tramvay-otobus arasında var. Bakalim daha ne kadar saçmalayacak belediyemiz, daha neler göreceğiz?
Şu an tam olarak havasız insan aracıdır. Bu eski tramvaylar nerden çıktı mk.
cok gereksiz ve sacma sistemdir. hayir hem luzumsuz, hem gerekli yerlere gitmiyor, universitelere mesafesi cok fazla bu yapilana kadar otobus sistemi gelistirilseydi keske.