bugün

entry'ler (1003)

sabancı holding 29 ekim cumhuriyet bayramı reklamı

birlik ve beraberliğe vurgu yaparak milli duygulara tavan yaptıran reklamdır. sabancı'dan bu tür reklamların devamı da gelir umarım. ülkece gakkoşun, dadaşın, yoldaşın, kızanın, benanın, hepimizin cumhuriyet'e ihtiyacı var.

sözlük yazarlarının itirafları

içimde kocaman acılar var, içimde - kocaman yangınlar... yokluğuna nasıl alışır insan öğretmedin çünkü, çünkü öyle güzel sevdin ki beni, kirpiklerimden öperek, avuç içlerimden, yüreğimin en dibinden,hic gitmezsin sandım ben. Hiç alıştırmadım kendimi sensiz bir sabaha. Hiç içinde senin olmadığın bir hayal kurmadım. Nasıl uyunur sensiz bilmem mesela. Ne kadar sürer bu acı bilmem... buluşur muyuz tekrardan bilmem. Nasıl anlatılır bir çocuğa yokluğun - bilmem! Bildiğim tek şey var, umutlarımı da astın kendinle. Yarınlarımı, hayallerimi, gözlerimi astın. Üşüme sen diye o toprağın altında, her gün yalvarıyorum tanrı'ya. Belki kabul olmuyordur duam diye, örtmüyorum üstümü ben burada. Ve bil sevgilim - adını kaziyorum bulduğum her boş duvara... hakkım helâl - sonuna kadar. Duvarların da hakkı helâl - bana kızma.

insanlar neden intihar eder

intihar... kendi yaşamına kendi isteği ile son verme... ölürken bile sadece kendini düşünme, hiçlik hissi, kaybolmuşluk, çözüm üretme yollarında sıkıntı, vazgeçiş, umursanmadığını hissetme, kendi varlığının değerli olduguna inanmayıp, başkalarının ilgi ve sevgisini kazanmaya çalışırken duvara toslama... bencillik, dik alası hatta bencilliğin...

Bak dostum, benim kocam intihar etti. Geride biri 7 yaşında biri 9 aylık iki çocuk, iki can, iki küçücük kız bıraktı. Ben kendimi saymiyorum bile, ailesini, arkadaşlarını, enstrümanlarını, sahneyi, alkışları, hayran hayran bakan gözleri, yıllarımı, sevgimi, dırdırlarımı da saymiyorum. insan bu kadar çok sevilip, bu kadar yalnız niye hisseder kendini? O ipe astığı kendi değil, bütün sevenleri aslında bunu nasıl bilmez? Nasıl bu kadar acımasız davranır insan geride kalanlara?

Yani işte, bu soruları sen istediğin kadar sor kendine, etrafına, yaşamaya devam edenlere, etmek zorunda kalanlara... bulamazsın cevap. Anlayamazsın, anlamayacak anlatamayacaksin. içindeki kocaman yangınla başa çıkamayacak, bir daha asla kendin gibi olamayacak, bir kez olsun onunla güldüğün gibi gulemeyeceksin. Yazacak çok şeyin olacak, yazamayacaksin. O yüzden çok da merak etme.

Ben öyle birini sevdim ki, bir nevi intihardı.

hayatında hiç ölmemiş kişi

görsel

içim yemen çölü gibi, cayır cayır yanıyor... burada olsan şimdi, sana kızgınlığımdan arayıp hal hatır sorar mıydım? bilmiyorum. bilmediğim, çözemediğim, öğrenemediğim bir sürü şey var, öğretmediğin. yokluğuna nasıl alışılır öğretmedin mesela? ya da bağrına nasıl basar bir baba bir evladı? yine de - her şeye rağmen - engelleyemediğim, engel olmak da istemediğim bu acı, boğazımda kalacak, kalsın. varsın bir de böyle yansın canım, var bir de böyle acıt içimi. zaten umurumda bile değil çektiğim acının biçimi. sen şimdi, gittiğin yerde rahat uyu. rabbim merhametini esirgemesin, nur dolsun kabrin. ben seni hep sevdim.
baba! günün kutlu olsun.

alex de souza

adını söyleyince, hep
"alex de souzaah yan yana durmaz
gönül dilinden anla biraz... "
diye beynimde bir şarkı dönüveriyor.

ama bu şarkı da tabi ki bir alex değil.

açıklama gereği hissetiren not: genç arkadaşlar bu şarkıyı da pek bilmezler.
orijinali; ateşle barut ah yan yana durmaz diye başlar.

"öyle bir özlem ki bu, ölmek geliyor içimden.
topla bütün yalnızlıkları da gidelim bu gökyüzünden..."
diye, eşime mesaj attım az önce.

ne bu şimdi? deyince;
-üff snne be slk dicem.
evlilikte ekşın gerekli gençler. vallaha.

ben bu yazıyı babama yazdım

belki saçımı okşasaydın küçükken, benim canımı yakamazlardı bu kadar erken. "medet" diye yalvarmazdım elin ayısına, severken.

günün tek cümlelik özeti

ebeveyn oluyorum.

bir genç şairin erdoğan a yazdığı şiir

posta gazetesine yakışır bir şiirdir.

rte hem başbakan hem cumhurbaşkanı olsun

görsel

yaran minibüs diyalogları

yer : afyon

- gaadeş imaaredden geçee mi?
- kapiyi ööteğsen geçcek.

renkli gözlü oğlanları kıskanan kara oğlan

benim!!!

yok ulan... o kara Murat'tı değil mi? ehehe devam edin pardon. yanlış oldu.

sözlük yazarlarının tespitleri

Allah beni yaratırken belli ki ctrl+alt+delete yapıp Para.exe işlemini sonlandırmış.

soy adımı taşıdığım son gecemdir. heyecandan uyuyamıyorum layn. 11 saat kaldı nikaha. nikahahahahaha

ecüt mecüt: düzelttim.

şişman olup da göbeğini açan kızlar

"diğerlerindekine göbek mi diyorsunuz, asıl göbek bende" öz güvenine sahip kızlardır.

her türk erkeğinin içinde gizli bir gay vardır

biri bunu yapmalı idi artık,

(bkz: entry nick uyumu)

(bkz: yazacak bir şey bulamayınca klişe entry girmek)

hayata dair fazla umut besliyorum ben. bugün anladım. peki neden bugün? şöyle ki hesaplarıma göre 1900 tl yatması gereken maaş 200 tl yattı. tamam matematiğim her zaman çok kötü idi ama fibonecci sayıları ile mi hesap yaptım nedir, aradaki farkı bulamıyorum. (fibonecci sayısı dedim ama o neydi la? ) neyse, bu arada da sevgili patronum, matematiğim kötü olabilir belki de türkçemin güzelliğine laf söyletmem. o yüzden sayın validenize bol selamlar, saygılar, esenlikler iletin efendim benden. en içten(!) dileklerimle...

(bkz: ben nerede yanlış yaptım)

borat

efect;
fuck dediklerinde lanet olsun demediklerini biliyordum! haykırması

ayrıca;
(bkz: iyi ingilizce)

tanım;
iyi ingilizce bilmediğimden az güldüğüm film.