bugün

yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
diğer adı "kara han" olan altayların yaratılış destanında adı geçen kamizm * tanrılarından birisi.
hoşgeldin nesildaşım yazarı.
#6495942 entrisi ile abi hiç işin gücün yok mu evli barklı adamsın açtığın başığa bak dedirten nesillerin 6.sına mensup amca yazar.
Türk Mitolojisinde tanrıların tanrısıdır.(Yunan mit.'inde zeus'a karşılık gelmektedir.) kayrahan- karyahan- kara han olarak da bilinir.

Altay Türklerine göre gökyüzündeki tanrıların en büyüğü Kara Handır. Kara Han 17. katta oturur. Bütün Tanrıların babasıdır ve oradan evrenin kaderini tayin eder. Eliadeya göre Kara Han dünyanın yaradılışı ve sonu gibi konularda daima ön plandadır .Kara-Han yeryüzünü yarattıktan sonra dokuz dallı bir çam diker ve 16. kata oğlu Ülgeni oturtur. Kara-Han, dokuz kişinin bu dallardan türemesini, dokuz ulusunda buradan meydana gelmesini ister. Kara-Han, insanoğlunun ata ve anasıdır. Şamanlara göre Kara Hanın Ülgen, Kızagan, Mergen adında üç oğlu vardır.
muhteşem, süfer ötesi, çıtır, yakıcı, yalarım, emerim, gömerim yazari.. *
her türk vatandaşının olması gerektiği kadar milliyetçi yazar. milli değerlere, geçmişine, türk adet ve geleneklerine saldıran ebeleklere cevap vermeye çalışırken aşırı milliyetçi gibi görünüyor olabilir ama vatanını seven bir atatürkçüdür. *

düzenleme: iş bu entryde kullanılan milliyetçilik atatürk ilkeleri içerisindeki tanımıyla geçmektedir.
bana ilk mesajımı göndererek sözlük ortamında benim için özel bi yeri olmasına vesile olmuştur.
renktaş yazar.

siyah ulan!
(#7108053) 2010'un en çok oylanan entry'si istatiğinde birinciliği elde etmiştir. kutluyorum...

ayrıca;

(bkz: adam haklı beyler)
2010 yılının en çok oy alan yazarıdır kendisi.
ikinci sıradaki kadar popüler olmasa da 1 numara olmuş yazar kişisi.
sebebi sanırım yazdığı şeylerin komiklikten ziyade gerçek olması.
nedense buruk bir doğum günü geçiren yazar. yaşlanıyor sanırım.
doğum gününün sağlık, mutluluk, başarı ve hu.. bi dakika o kandil mesajıydı.
doğum gününü kutlar, yeni yaşının daha fazla huzur ve yaratıcılık getirmesini dilemiş olduğum nesildaşımdır kendileri.
yedinci nesikl bir yazardır. geç olsa da doğum günü kutlu olsun. ayrıca babadır kendileri.
yeni nesil yazar bekçisi, nickaltı yazarı, hoşgeldin uzmanı*.
nick altıma -hem de bir görselle- şeref vermiş abi/abla yazar.*
kendisi entrileriyle gönüllerde taht kurmuştur. son derece gerçekçi bir yazardır. tebrik ediyorum.
evli, mutlu ve çocuklu olan 6. nesil yazar abimiz.
kendisine hoşbuldum diyip teşekkür etmek istediğim yazar . saygılar...
candice michelle hayranı yazar.
eklediği görsellere saniye saniye denk geldiğim yazar. onlar neydi öyle be.

edit: devam ediyor taş gibiler daha fazla bakamıyıcam.
yazar olunca ilk nick altımı yazan, beni mutluluklara boğan yazardır. *
krampon.net' ten hiç çıkmayan yazar. Oradan seçtikleri gerçekten iyi.
krampon.net'ten seçtikleri iyi olabilir ama her haberi ayrı bir entry olarak girmesinin sebebini anlamadığım yazar.

amaç daha çok oy alma ve başlığın yukarıda kalması kaygısıysa, gerek yok bunlara.
krampon.net ve zaytung.com'dan beğendiği haberleri uludağ sözlük'te yazar arkadaşları ile paylaşan yazar.

cevap hakkı doğdu: efendim, daha önceleri krampon.net ile ilgili başlığa entry girerken beğendiğim haberleri ikişer ikişer giriyordum. sonra yazar arkadaşlardan "bu entrynin bir kısmını beğendim bir kısmını beğenmedim bundan sonra tek tek göndermelisin ki artımızı eksimizi rahat rahat verelim" şeklinde eleştirilere maruz kaldım. bende onları dinleyip beğendiğim haberleri tek tek veriyorum. şimdi de bu sebeple eleştiriliyorum. ne yapacağımı bilemedim.

amacım başlığın yukarıda kalması ya da karmamın artması değil. krampon.net babamın sitesi de değil. ama hoş, beni tebessüm ettiren haberler çıkıyor. ve her gün çıkıyor. bende paylaşıyorum.

he denirse ki hayır bu haberler komik, eğlenceli değil. bu şekilde eleştirilere de açığım. ama karma kaygısı, üstte başlık tutma gibi dertlerim olmadığını en beğenilen entrylerime bakarak anlayabilirsiniz. öyle olsa kasım 2009'dan beri kasar 1200-1300 karmam olmasını sağlardım.

he bir de olayın şöyle bir tarafı var. karmam 1200-1300 olsa ne olacak? zall bana maaş mı bağlayacak? yok. bağlıyor mu lan yoksa?