bugün

dinledikçe seyrettikçe tüylerimi diken diken eden olay. içlerinde zor durumda olan ve şehit edilen arkadaşlarına "şehit" diyebilen tek kişi niğdeli asker. diğer askerlerin sözlerini duyduktan sonra ister istemez şu soru geliyor akla "acaba gerçekten esir mi düştü bu askerler...." kaldı ki içlerinden biri "eğer komutan bizi almaya gelmezse elimizden geldiği kadar türk ordusundan uzaklaşmaya çalışacağız bunu da halka gelip söyleyeceğiz" diyebiliyorsa ve bu it sürülerine kardeş diyorsa itin kardeşi de .... yüce türk ordusu sizi o inden kurtardığı zaman da bakalım söylecek sözünüz olacak mı.
bu askerler esir alınalı kaç gün oldu? eee sen bunca zamandır askerlerini almazsan pkk propogandası olarak (ister silah zoruyla,ister kendiliğinden) kameralara konuşurlar tabi.
ya siz denyo 'musunuz diye seslenmek istiyorum. siz oradaki insanlarin sifatlarindan nasil anlayabilirsiniz mutlu veya mutsuz olduklarini?
birde hain diyorsunuz. adam senin benim gibi cocuk askere daga gidiyor orda allahin teroristiyle carpi$iyor. ordaki askeri kendiniz gibi bir psikolojide mi dü$ünüyorsunuz. yok vatani satmi$lar allah allah butun askerler miroglu mu kafasina mi sikicaklar esir du$unce? oyle bir trip yok arkada$lar.
buradan anla$ilan o ki herkez cocuklugunda cok karamurat fatihin fedaisi filmlerini seyretmi$ ve etkilenmi$ler.
her ne kadar ölüm korkusu da desek, vatan hainliği de desek, -kendi açımdan bakarsak- askerliği sevmeyen, ölmeyi-öldürmeyi sevmeyen birisi de olsak-vatanın bütünlüğünü korumak için girişilen silahlı mücadele harici-, ne olursa olsun böyle konuşmazdı gerçek bir vatansever. ölürdü, işkence görürdü, ama konuşmazdı. ama gene açık kapı bırakıyorum, hayatımda hiç kafama silah dayanmadı, hiç rehin alınmadım, o korkuyu bilemeyeceğim, üstesinden gelinir cinsten bir korku mudur bilemem.
belki hakikaten söz konusu er haindir, belki hakikaten pkklıların içerde ki köstebeğidir, belki çatışma anında birliğimizin durumunu bu er karşı tarafa iletmiştir, bunların hiçbirini bilmiyoruz. ama şuda var ki bu er pkklıların elindedir, silah zoru ile konuşturulma olasılığı gayet muhtemeldir. beni üzecek senaryo ise şudur. bu askerimiz kahramanca savaşmıştır, ardından cephanesinin de bitmesi ile esir düşmüş hainlerin elinde silah zoru ile konuşturulmuştur. daha sonra bir şekilde vatana dönecek olan bu askerimize birçok kişi hain diyecektir.
gel de üzülme.
açık bir şekilde zorla ezberletilmiş metinleri okuyan 8 askerimizdir. ezberletildigini anlamak zor degil elbet. konusmadaki serilik ve takıldıgı yerleri hatırlama refleksi ezber bir metni ya da karsıda yazılı bir metni okudugunu acık bir şekilde göstermektedir. o kosullarda söyledikleri hiçbir söz vatana ihanet içerigi tasımaz , tasıyamaz! götünüze tutsunlar da makinalıyı bak nasil okuyorsun yazıları. bazıları oraları kovboy filmi zannediyor, ayıptır !
(#2512556)
mardin nüfusuna kayıtlı ramazan yüce allah' ın izniyle de dönmeyi planlıyor. nereye dönecekmiş çok merak ettim. kurtulursak burdan anlamında söyledi (ki o konuşmalar belli ki ezberletilen klasik propaganda edebiyatıdır) geldiğinde türkiye hepsini bağrına basacaktır. ama terörist olarak halkı ve bölgeyi bilinçlendirme gibi salak pkk propagandası ve politikasını halka açıklamaya ve isyana teşvike gelecekse alnının ortasından yer mermiyi oturur. zaten işin bir de köstebek kısmı senaryoları dönüyor. doğruları zaman gösterecek.
ne şartlarda o röportajları yaptıklarını bilemeyiz..insanoğlu ne kadar asker de olsa korkar, bu gayet normal insani bir duygudur. işi bir de bu yönden düşünmeliyiz kızmadan önce.
Ramazan Yüce (Mardin) adlı insanın, sehitlerimiz icin cektigimiz acılardan cok daha buyuk bir acıyı bize yasattıgı goruntulerin oldugu haberdir. bir turk evladı, hicbir kosul ve durumda, kardeslerini gozleri olduren vatan hainleriyle isbirlik icinde olmaz, bunu yapan pkklılardan cok daha buyuk bir haindir ve tarih onları affetmeyecektir.
http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=607294

gel de üzülme...
pazar akşamı, roj tv'de gösterilmiş askerler.
mardin'li asker kürtce olarak ne gerilla ne de başka bir şey demiştir. askerlerimiz sadece ailelerine sağlıklarının yerinde olduğunu beş on saniyelik görüntüler olarak göstermişlerdi. herhangi bir profaganda yapılmamıştı.
yaklaşık 2-3 saattir bütün meyda kuruluşlarını taramaktayım hala yamuq isimli yazarın verdiği bilgiliyi doğrulayan bir haber göremedim lakin eğer durum böyleyse "gebersin şerefsizler" demek istediğim hainlerdir.

umarım entry'mi edit'leyip söylediklerim ötürü özür dilemek zorunda kalırım.
yine televizyona * çıkmış olan askerlerdir. Vatanlarını satmışlardır , atıp tutmaktadırlar terör örgütü hakkında. Helal olsundur (!)

edit: An itibariyle roj tv de tekrarını izlemiş bulunuyorum. Askerlerden mardinli olan teröristlere kürtçe röpörtaj verip gülüyor. "tayyip in askerleri nerde ?" diyor.Diğerleride pkk yı öven konuşmalar yapıyor. Sadece niğdeli olanın zor durumda olduğu gözlerinden ve hareketlerinden belli.
bedel ödetilmediği sürece bedel ödeyeceğimizi gösteren durumdur. siz bu en aşağılayıcı durumda dahi bırakın operasyonu daha ambargo yapamıyorsanız, ağlamaya da hakkınız yok demektir. bu ülkenin en büyük talihsizliği iktidarda gürcü-arap kırmalarının milli benlik şuuru taşımayan korkak politikalarıdır, başka birşey değil. elin conisi 10.000 km öteden millete kan kusturur, siz daha sınırınızdaki kabileye alay konusu olurusunuz, yöneten adamın umrunda mı, oğlu amerikada, kızı amerikada, gel keyfim gel..
it sürüsünün elinde görmeyi yüreklerin kaldırmadığı haberdir. videoda ve resimlerde canları sağ olsa da , kötü davranılmıyor gibi görünse de onlar itlerin elinde. onları görene kadar soğukkanlıydım , bunu hayal edemiyordum, şimdi anladım ne durumda olduklarını
sağolun itler , devam edin köpekliklerinize yenilerini eklemeye. yakındır kuyruğunuzdan bir bir asılacağınız günler.
video görüntü için;

http://www.gazeteport.com.tr/GUNCEL/NEWS1/GP_095357
Şehit sayısını bile doğru düzgün vermeyenleri daha çok nasıl yerin altına sokarız diye düşünenler bakalım neler yapacak bundan sonra.
hükümetin basına sansür uyguladığı şu saatlerde roj tv'nin yaptığı büyük propaganda.* kim ne derse dersin türkiye cumhuriyeti itin kopuğun elinde dalga malzemesi oldu son bir hafta içinde.
Kaçırılan asker babasıyla canlı yayında görüştü

PKK'dan kahreden bir propaganda daha: Kaçırılan asker canlı yayınında babasıyla görüştü. Roj Tv canlı yayınında Hakkari'de kaçırılan oğluyla görüşen baba fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Roj Tv canlı yayınında Hakkari'de kaçırılan oğluyla görüşen baba fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

PKK'nın yayın organı Roj TV Hakkari'de kaçırılan 8 askerden biri olan Hataylı Onbaşı Özhan Şabanoğlu'nu, Babası Bahattin Şabanoğlu'yla canlı yayında görüştürdü. Canlı yayında oğluyla görüşen Baba Şabanoğlu fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Kaçırılan askerin evindeki tedirgin bekleyiş sürüyor.
saat 14:10 itibari ile halen bir şey göstermemiştir.
uluslararası legal hakkımızı kullanarak henüz girmediğimiz k.ırak'a girmemiz için bir sebep daha.
şerefsizler reklam yapacaklar.
dünkü yayınında roj tv ye canlı bağlanan askerlerden birinin dayısının oğlunun söylediği;

- biz gerillaya güveniyoruz. eminiz ki, gerilla askerimize iyi davranıyor, onun sağlığından şüphemiz yok.

hiç bir türk bunu söylemez.

ayrıca tsk ve diğer kolluk kuvvetleri telefonları dinlediğinden bunun olması imkansızdır. düzmecedir.

roj tv nin yalancı bir yayın organı olduğu herkes tarafından biliniyor.
türkiye cumuhriyeti'nin rezilliğinin son noktası. düzmece olma ihtimali var diyenlere de sunu hatırlatmak isterim: pkk pazar günü sitelerinde kaçırdığı askerlerin listesini yayınladı. bizim bakanlar yok öyle birşey dedi. ertesi gün de aa evet 8 kayıp var deyip liste verdi tsk. listeler birebir aynı.bir ülkeyle bu kadar dalga geçilebilir.