entry'ler (247)

pkk

batıda yaşayan bir insanın ne kadar güçlü olduğunu tam kestiremediği hainler topluluğu. zira doğuya gidince bu örgütün ne derece yandaşa, güce sahip olduğunu gören gözler önce şaşırır, sonra da derin düşüncelere dalar. ha çoğu insan bu devletinde ne derece güçlü olduğunun farkında değildir o ayrı konu. ama karşıda ki düşman gayet zorludur ve mücadele malesef kolay değildir.

(bkz: savaşta ilk şart düşmanın gücünü bilmektir)

yahudilerin en zeki ırk olması

tamamiyle fos bir önermedir. gücü elinde tutan her alanda ilerler, bilimde olduğu gibi. ve tabi ki neden bilim tarihinin ilk yılları türklerle, araplarla dolu da yahudiler piyasada yok. şu anda neden türkler, araplar ortada gözükmüyor. güçtür efendim bu işler, imkan meselesidir.

eski sevgilinin başkasıyla çıktığını öğrenmek

pek iyi bi durum değildir. lakin bunu öğrenemeyip direk eski sevgilinin bebeği olduğunu öğrenmek vardır ki, bu daha bi garip düşüncelere sokar insanı.

(bkz: leylekler getirmiştir be abi)

ilkokul aşkını fashion tv de görmek

adınız hamdi ve t.c vatandaşı iseniz imkansızdır. benim ki şahsen şu anda 2 çocuk sahibi ve dünyanın en büyük götüne sahip.

(bkz: abartmak)

catamaran

o kadar para kaldırıp bodrumun en paçoz dansçılarını barındıran mekan.. ve evet doğru ipne dansçı bile var..

(bkz: töbe töbe)

salçalı ekmeği alıp sokakta top oynamadan büyümek

ilerde seri katil olma riski.. allah muhafaza

ronald koeman

küçükken duyduğum muhtemel bir şehir efsanesinde (muhtemel diyorum zira hala bi parçam inanıyor buna) adı geçen yaşayan efsane..o efsaneye göre birgün bu koeman amca topa bir abanıyor, karşıda ki çiroz kalecinin tam göğsüne..kaleci topu hiç sektirmeden tutup yere yatıyor..lakin eleman bi daha kalkamıyor..yanına gittiklerinde bakıyorlar ki adamın tüm iç organları parçalanmış ( siz bilmezsiniz eskiden futbol maçlarında bt/mr/pet/ct her türlü radyolojik aparat bulunurdu sahalarda hey gidi günler hey ).. sonra bu koeman amcayı mahkemeye çıkartıyorlar.. amcaya 2 sene şut çekme cezası verip ayağını mühürlüyorlar (!!!!).. türk işi şehir efsanesi rengini son cümlede biraz belli etsede dediğim gibi bi parçam hala inanır buna..

sözlüğe veda etmek

birgün herkesin yapacağı şey.

(bkz: ölümlü dünya)

ayrıca ;

(bkz: allah selamet versin)

dün öpüştüğü erkeği bugün tanımayan kız

dün öpüştüğü erkeğe bugün evlilik ne zaman diye soran kıza göre candır, canandır.. amma velakin bu coğrafyada ki bir erkeğe yapılacak iş değildir.. zira kendisine günaydın diyen kızın kendisine hasta olduğunu düşünen babayiğitler böyle bi durumda o kızı yıkarlar.. yıkarlar değil, yıkaarrlaarrr..

(bkz: cem yılmaz esprisi yapmaya çalışan sefil yazar)

türk erkeklerinin kötü sevgili olması

bence kapsamlı olmayan araştırmadır.. istediğini almadan önce ve aldıktan sonra olarak iki ayrı grupta incelenmelidir.. ha bu arada keşke listenin tamamını verselerdi , etiyopyalı erkekler kaçıncı sıradalar acaba onu merak ettim

eski sevgili ile arkadaş kalmak

her ihtimale karşı (saplık durumu) geri dönmek için kapıyı aralık bırakmadır sanırsam,galiba.. ancak benim bildiğim iki insan ayrılınca bi güzel çirkefleşirler.. en azından ben bu zamana kadar hep çirkefleştim, du bide bunu deneyim..

dtp kongresinde apo posterli maskeli kişiler

beni çok şaşırtmıştır.. nasıl dtp kongresine girebilmiş, o vatansever insanların içinde nasıl bunu yapmaya cesaret edebilmiştir hayret.. ama tabi ki devlet onun cezasını verecektir eminim.. bugüne kadar böyle birşey yapıp yanına kar kalan olmuşmudur canııımmmm.. vatan, millet , sakarya..amin

icapçılık

hergün çalışmasada insanı hergün çalışıyor psikolojisine sokar bu icap.. mesela planı yapmışsınızdır, iş çıkışı sevgilinizle/eşinizle önce güzel bi akşam yemeği yiyip ardındanda sinemaya gideceksinizdir.. iş çıkışı sevgilinizi/eşinizi alır bi lokantaya gidersiniz.. tam yemekler gelir çat aranırsınız.. acil bi hasta.. acilen hastaneye gidersiniz.. sevgilinizi/eşinizi eve bile bırakamazsınız.. böyle gıcık durumlar oluştursada hayatınızda insan hayatıdır, kutsaldır.. gerisi teferruattır dersiniz.. demesenizde sike sike gideceksiniz zaten en iyisi deyin de etik görünün..

arda turan vs alex de souza

ancak ikiside futbolu bıraktıktan sonra yapılabilecek karşılaştırma..şu anda tabi ki alex arda'nın eline verir ( topu ).. lakin 10 sene sonra ki arda kimlerin eline verir bilemem ( topu ).. ha bu arada tüpçünün başkan olduğu takımın taraftarıyım.. o da bizim elimize veriyor o ayrı konu ( topu )

revna demirören

tüpçü amcanın yakışıklılığına tav olmuş bağyan.. ee adam yakışıklı tabi..o gözler, o kaşlar, o çene ve çene ortasında ki oyuk...kim hayır diyebilir böyle bir erkeğe

tıp okumak

gerzekliğin dik alasıdır.. ne yağız delikanlılar ne selvi boylu kızlar telef olmuştur bu uğurda..oku oku bitmez, bazen arkadaşlarını,bazen aileni, bazen kendini unutursun...sonra dersin hay kafama sıçayım, nasıl bir hata yapmışım ben..sonra tekrar okursun..arada efkar basar, içersin...yine okursun..küfredersin..okursun..birçok insan gelir geçer hayatından..sen okursun...seçimler olur, hükümetler değişir..okursun... hayat geçer gider.. okursun.. evet böyle birşeydir tıp okumak..
1 yıl hazırlık..6 yıl fakülte..1 yıl uzatma.. 5 yıl uzmanlık eğitimi .. böyle birşeydir aşağı yukarı tıp okumak.. göte gelmektir..

(bkz: göte gelmiş profesyonel tıpçı)

tüplü ve öfkeli

tutmadığı takdirde yoluna sitcom olarak devam edebilecek proje.

(bkz: tüplü ve çocuklu)

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

(bkz: güçlünün yanında değil haklının yanında olmak)

yozgat sehitler fen lisesi

(bkz: yozgat fen lisesi)

ezana saygisi olmayan insan

büyük çoğunluğu (ki burda rakam vermek istemiyorum ama heralde en azından bi yüzde 80 diyebilirim) müslüman olduğu bir ülkede günde 5 vakit okunan bir şeyin en azından insanlık çerçevesinde saygıyla karşılanmasını beklerim. kimse kimseye ezan okunurken saygı duruşunda bulun veya kalk git camiye namaz kıl demiyor. bu insan modelinde maksat maydonozluktur başka birşey değil. velhasıl maksat kıllık olsun diyen insan modelidir.