bugün

en elzem olduğu anda kaybolan eşyayı arama, bulma, kurtarma yöntemleridir.
en etkilisi "şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi" tekerlemesini söylemektir.
inanın ya çıkıyor cidden, hemde çok süratle.* *
çağırın, hemen geliyorsa evdedir. gelmiyorsa sizi çoktan terketmiştir hemen gidip yenisini alın.
eşyayla en son ne yaptığınızı hatırlamaya çalışmak.
gidişini umursamıyormuş gibi davranın kesin geri döner. çorap morap atacan tribini arkadaş.
elma dersem çık armut dersem de çık.
''şeytan aldı götürdü satamadan getirdi.'' deyipte bulamadığım bir şey olmadı
Yüz vermemek. Aramamak yani, ararsan bulunmuyor zaten. Biraz geçsin ayağına takılıp burun üstü düşürür seni.
kaybolalı kısa bir süre olduysa filmi geri sarmış gibi yaptıklarınızı tekrar etmek. örneğin eve geldin anahatarı bıraktın bir yere ve çıkarken bulamıyorsun. eve gelişindeki tüm hareketleri aynen filmi başa sarmış gibi yapıp gittiğin odalara tekrar gitmek, oturduğun yere tekrar oturmak vs. ama her ayrıntı önemli burada*. kendi çapımızda poliscilik de oynamış olursunuz, zevklidir de.*
şu ana kadar bulabildiğim en etkili yöntem bu.

edit: o da işe yararmazsa en kesin yöntem "anneee" diye bağırmak olabilir.

edit2: belirtmeden geçmek istemedim, o kaybolan eşyayla göz göze gelme anında hissettiklerin de** aşkın bir alt kademesidir.
ilk aklına gelen yere değil, son aklına gelecek yere bak.

(bkz: murphy kanunları)
anneye sormak en etkisiz yöntemdir.

(bkz: nerede bıraktıysan oradadır)
edit: imla.
göbek atan dede hazretlerine 3 göbek atmak için adak adayın. 10 dk içinde buluyorsunuz aradığınız şeyi. sonra 3 tane göbek atın. bildiğiniz göbek atın işte.
en yakın hırdavatçıdan dedektör alın.

(bkz: dedektör)
Her defasinda keske telefon gibi olsa da caldirip bulsam dedirtendir. Yalniz olmadigimi da biliyorum.
kaybolan cüzdan da olsa bi çaldıralım ya fikri gelmiyor değil.
umursamayın, ihtiyaç duymanız bittikten sonra kendiliğinden ortaya çıkacaktır.
yerini hatırlayamadığın anda hemen düşünmeyi bırakacaksın yoksa beyin senle zıtlaşıyor. o zaten sen umursamayınca hemen aklına geliverir.
kimse dememiş ama,
fatiha okumak.
hep öyle derler.
aramıyormuş gibi yapmak.
annen kaybolmasın diye bir yere koymuştur ve kaybolmuştur. Bulmanın yolu nereye koyduysan oradadır mantığıdır ki geçmiş olsun
aramamaktır. yanlışım varsa uyarın ama arayınca bulunmuyo meret. ne zaman aklından çıkıyo tam önünde aq.
Üç kere şeytan aldı götürdü satamadan getirdi demek.
eşya gibi düşünmekle bulunur.

bi çorap olsam acaba nereye girerdim?
anneeeeee benim şuyum nerede diye bağırmaktır.
sonuç her zaman işe yarar, zira anne attığınız çöpü bile bilir.
dedektif tutmak.
yalçın abinin yaşlandırma tekniğiyle bulabiliriz.