bugün

kavgalarda yoğun olarak söylenen cümledir, genelde gereksiz bir kelimedir,zaman kazanmak ve karşıdaki adamın,sana vereceği tepkiyi ölçmektir...
savunma psikolojisiyle söylenmiş, genelde hiç bi bok olmayan bünyenin, karşı tarafı korkutmak için takındığı önemli kişi tavrını vurgulayıcı sözdür.
böyle diyenlerin çoğu sedat peker'in yeğeni çıkmaktadır.
(bkz: internet cafeden entry girerken başa gelenler)

+lan şerefsiz nasıl entryler giriyon sen
-sanane lan ateist! kaybol şimdi..
+sen benim kim olduğumu biliyon mu lan?
-biliyorum, Allah'ın bir kulusun benim gözümde, ama ateist ayaklarına devam edeceksen kolunu kırıcam şimdi !!!
- sen benim kim olduğumu biliyor musun?
+ baba döveceksen döv artık.
+ sen benim ki olduğumu biliyo musun?.
- biliyorum abi, nuriye nin ortanca değilmisin sen?.
+ evet lan, nerden biliyosun.
- askerde dediydiler en son ama.
+ geldim geldim bi ay oldu.
- geçmiş olsun abi ıslatalım bi ara.
+ ıslatıcaz ıslatıcaz..
tıpkı kavga öncesi memleket referansı vermek gibi bir ritüeldir. kavganın rutin seyri bu doğrultuda ilerler. taraflar birbirlerini ve dahi birbirlerinin arkasındaki dayanağını bu gibi kalıplaşmış sözlerle yoklarlar.
yaşanmış ve basına yansımış bir olay. kendisine trafik cezası yazmaya çalışan komiserle yaşanmıştır.

-ben kimim biliyor musun?
+kimsin ya?
-mario berk'im ben.
+mario berk'sen mario berksin. bana ne?
-yaz google'a mario berk diye bak bakalım ne çıkıyor?
+istediğini yap kardeşim, kim olduğun beni hiç mi ilgilendirmiyor. ben de komiser yunus.
+sen benim kim olduğumu biliyo musun?
-hayır. sen benim kim olduğumu biliyo musun? *
-benim kim olduğumu biliyor musun?
+yoo çıkartçam bi yerden ama, hmm... üniversiteyi nerde okudun?
-lan mal kavga etçez ya.
+hea o klasik soruyu mu soruyosun?
-evet ama artık bi anlamı kalmadı.
+baştan alsak?

gülüşüp barışır ve çok sıkı kanka olurlar... bize de bok yemek düşer... ***
kaçmak için ya da azabı hafifletmek için zaman kazandırma sözü, ünlemi.
(bkz: el siki ile gerdeğe girmek)
bunu söyleyenlerin genelde yüksek mercilerde yakinları vadır büyük ihtimalle dayısı.
Değişik bir bir versiyonu olan dünyadaki en gıcık olduğum sözlerden biri genellikle zengin züppelerinin oğulları ve milletvekili oğulları kullanır. sen benim babamın kim olduğunu biliyomusundur. Bir dizide aynen bu şekilde polis karaktere söylenmiş ardından sana haritadan yer beğendiririm lan denerekte pekiştirilmiştir bunu ardından polis karakter haritayı adama yedirerek içimi rahatlatan bir davranışta bulunmuştur.
+ben kimim biliyon mu?
-asıl ben kimim biliyon mu?
+asıl ben
-asıl ben
dışarıdan bir ses: la bi siktirin gidin.
insanı gözünü kör edecek kadar sinirlendirebilen bir deyiştir.
kavgada bile çene yapan insanlarız biz, amaca uygun davranılan çok az işimiz var.***
Kim olduğunu bilmeyen ve karşısındakine soran aciz insanın kurduğu cümledir.
karşıdakini korkutmak amaçlı söylenen kalıplaşmış sözdür.
Not: Genelde söyleyen 5 para etmez.
+ben kimin biliyo musun lan sen?
-kimsin lan sen?
+ben benim, asıl sen kimsin?
- (bkz: bsg) yaa!
"bana niye soruyorsun, sen bilmiyormusun kim olduğunu?" şeklinde cevaplar alınası durumdur.
Ben, gücünü bileğinden değil, kimliğinden, görevinden, parasından ve dayısından alan aciz insanım demekle eşdeğerdir.
(bkz: insanın kendini unuttuğu anlar)
benimde bı bok olmamama ragmen soylemıslıgım vardır evet haha.
küfürden sonra en sevmediğin laftır. genelde haksız olan taraf olan lavuklar kız kavgalarında bu şekilde konusurlar. tabiki kavga son çare olmalı ama illa kavga edecekseniz bu lafı duyduktan sonra sol elinizi yavasça rakibin ensesine doğru götürüyorsunuz. "bak şimdi bilader" cümlesi ile birlikte enseden kavrayıp avuç içiniz yaklasık 45 derece açı ile yukarı bakacak sekilde kafanıza doğru cekiyorsunuz ki kaçamasın. enseyi kavrayamazsanız rakip kafasını eğer burnunuz kırılabilir ama dediklerimi yapıp iyi denk getirirseniz rakibin burun kemiğini kırarsınız fışkıran kan ile birlikte kavga biter.