bugün

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, basta Kutlu Özmakinacı, klavyede Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt'ın ortak hazırlayıp 2008 yılının ilk aylarında piyasaya sürmeyi düşündükleri yüksek sadakat grubunun ikinci albümünün adı.
arapça asıllı kelimelerdir. katil: ismi fail olup katleden anlamına gelir. maktul: ismi meful olup katlolunmuş anlamındadır.
yüksek sadakat'ın yeni albümü ile aynı adı taşıyan parçası.

sözleri;

--spoiler--
tek bir oyun, sonra kalkıp gidersin.
sen her zaman risk almayı seversin.
ben inerken en dibe ağır ağır,
sen ilk gördüğüm günden bile güzelsin.

oyunun adı aşk, kan ve gül,
sen katilsin, bense maktül.
çek hançerini, son kez öp ve beni öldür.
--spoiler--
01. Aşk Durdukça
02. Ben Seni Arayamam
03. Hiç Bir Şey Yerini Tutmaz
04. Haydi Gel içelim
05. Babamın Evinde
06. Savaşcının Yolu
07. Kara Göründü
08. Yavaş
09. Katil&Maktül
10. içimde Yağmur
ben seni arayamam, aşk durdukça ve haydi gel içelim gibi kaliteli parçaları bünyesinde barındıran albüm.
dinledikçe sevilen yüksek sadakat albümü. ilk albümün ağırlığı altında ezilme tehlikesi olmasına rağmen son derece üst düzey bir çalışma * olmuş. hemen hemen bütün şarkılar akılda yer ediyor, kendini söyletiyor. ask durdukca tam süper bir şarkı özellikle.
albumun en güzel sarkısı. dinledikce insanın intihar edesi geliyor.
katil ve maktül , içimde yağmur , yavaş , aşk durdukca en dikkat çeken parçalarıdır albumun. ama albüme ismini veren şarkı cidden o kadar özel duygularla işlenmiştir ki, dinlerken hançeri çekip seven kalbinizi öldürmek istersiniz. şarkı sevginin bıraktığı ağır yaraların yağmuru gibi..
içindeki bütün sarkıları yüksek sadakat'in basıçısının * yazdıgı, aglatan, duygulandıran albümdür.
bu albümdeki sarkılar dinlendikce daha anlamlı geliyor insana, kendini her gecen gün daha cok sevdiriyor, yüksek sadakat ne yaparsa güzel yapar dedirtiyor.
birbirini tamamlayan ikili. ne katil olmadan maktül var olabilir, ne maktül olmadan katil var olabilir. aşk'a bakar mısınız.
insanı durduk yere hüzünlendirip uzaklara götüren, götürdüğü uzaklarda yalnızlıkları tetikleyerek sevdalı kalplerin tam ortasına soğuk ve keskin hançeri saplayarak, sızıları gün yüzüne çıkaran yüksek sadakat'ın güzel ötesi parçası.

--spoiler--

çek hançerini
son kez öp ve beni öldür

--spoiler--
çok güzel yüksek sadakat şarkısıdır.
sen seni gördüğüm günden bile güzelsin sözleriyle olayı bitirmişlerdir.
albüm gibi albüme ismini veren bu parçada oldukça güzeldir. müzikler, sözler yine muhteşemdir.
çek hançerini, son kez öp ve beni öldür... sözleri bence tüm albümü özetlemektedir.
aynı albümdeki aşk durdukça ve içimde yağmur şarkılarıyla art arda dinlenince saatlerce ağlatma kapasitesine sahip çok güzel olan şarkı.
eski solistinin yerini tutmasada yeni solistin de sesine fazlasıyla yakışan parçalardan birisi albümde. tabii öncelik aşk durdukça parçasıdır sesin gitmesi bakımından.
yüksek sadakat'ın en güzel şarkılarından biridir. mütemadiyen ağlatabilir.
intihar eden kimsedir.
(bkz: insanın psikolojisini bozan şarkılar). ayrılık akabinde dinlenmemesi şiddetle tavsiye olunur.
yüksek sadakat'in kalitesini yine belli ettiği, harika sözlere sahip şarkısı.
hani bazı şarkılar vardır; son ses dinlenmesi, bağıra bağıra söylenmesi gereken...

(bkz: işte öyle bir şey)
katil koyar.
"sen katilsin bense maktül" diyerek suçu direk diğerine atan yüksek sadakat şarkısı.
ilk dinlendiğinde insanı depresyona sokan şarkı. nefis ötesi.
(bkz: Yecüc ve Mecüc)
(bkz: serbest çağrışım)***
mitolojik karakterlerdir.

(bkz: habil ile kabil)