bugün

bana beş buçuk senelik hanım efendiyi hatırlatan hatta onunla bizim şarkımız olan şarkı.*

uzak mesafe, uzun ve sorunlu ilişki şarkısıdır aynı zamanda. insanın canını acıtır.
can yeleği'ne söylenen şarkı. öyle bir yelek ki mesafelerin önemi yok onun sevdası varken kalpte..
ölerek dinliyoruz efendim. o derece.
bu şarkı can'dır.evet sevgili ben sana sözlükte satırlar karalıyorum , sen bunlardan bihaber.dudaklarında kim bilir nasıl bir hüzün tanesi.gripin ne güzel diyor "can yeleğim". karışmasın , karışmasın kimseler bize.
beni acıtan şarkıların başında gelir.birine " can yeleğim " demek ... ne kadar özel. ne kadar naiftir.
nerede bu şarkıyı duysam, susarım.
3 aydır sevgilinizi göremiyorsanız, ve gelmesine hala 60 gün varsa; gece saat 2'yse ve onu ne kadar çok özlediğinizi fark ettiyseniz dinlememeniz gereken şarkıdır. dinledim, ağzıma sıçıldı maşallah. allah created love inşallah.
gripin in ceenen güzel şarkısıdır. şarkının 4. dakikasından sonrası daha dokunur. dağıtır paramparça eder.
ldr yaşayanlar bilir ki bu şarkı daima olması isteneni anlatır; olanı değil.
bugünlerde en çok kurduğum cümlelerden biridir.
eski sevgilimle ikimizin şarkısıydı ayrıldık hala dinlerim aklıma anılar gelir.
şarkının ortalarına gelindiğinde birol ışıkların kapanmasını ister..ağladığını belli etmemek adına..
kimse karışmasaydı da yaşasaydın aşkını doya doya be der insan..hiç bir derdin yokken sen de ağlarsın..
herkese dinlenmesi önerilmemeli.
--spoiler--
karışmasın kimseler bize
--spoiler--
vurucu müziği ve sözleri vardır. dinlemekten bıkmayacağım şarkılardan.
üniversite yılları boyunca farklı şehirde olan sevgiliye adadığım ve her dinlendiğinde o günlere döndüren büyülü şarkı.
"meleğim, can yeleğim, dayan" kelimelerini anlamlı kılan eser...
insanın tüylerini diken diken eden, sözlerini duyduğunuzda eşlik etme gereksinimine kapıldığınız gripin şarkısı

ah dayan
bırak yollar girsin aramıza
söz sana
başka bir ten giremez koynuma
geçer zaman durmaz akar kör kuyuya
ben beklerim
yenik düşmem ucuz oyunlara
dayan...üzülme...
sen meleğim
hiç durmadan ağlardın niye?
gitme demedim
bağlanmaktan korkarsın diye
can yeleğim
karışmasın kimseler bize
gör beni
körelmesin kalbin uzaklarda
hiç düşünme
mühür vurdum dudaklarıma
karışmasın, konuşmasın,
dokunmasın kimseler bize
gel artık vakit geldi
canıma yetti özledim çok
canlı performans haliyle çok daha güzel ve güzel olan parça.
anlatalımayan en azından benim anlatamadığım şarkı...

''körelmesin kalbin uzaklarda..''
hoş bir gripin şarkısı.. duygusal, bıkılmayan "Hikayeler anlatıldı" albümünden bir şarkı...
Severek dinliyoruz.
dış kapının mandallarına sesleniş şarkısıdır.
gör beni, körelmesin kalbin uzaklarda, hiç düşünme mühür vurdum dudaklarıma, karışmasın, konuşmasın, dokunmasın kimseler bize...gitme demedim baglanmaktan korkarsin diye ... darmadağın eden gripin şarkısı.
uzak mesafe iliskisi icin yazılmıs olması muhtemel enfes bir gripin sarkısı.her dörtlügü ayrı bir hikaye,her notası ayrı bir macerayı cağırıstırır bünyelerde.can yeleginizi ne kadar cok sevdiginizi size tekrar ve tekrar hatırlatır,nede olsa can yeleğinizdir o.
öldüren bitiren ağır depresif bir şarkıdır.
anlatılması mümkün değil, kelimelerin açıklanması kifayetsizdir.
sadece dinle yeter...
farklı şehirlerdeki sevgililere çok şey anlatacak parça.