bugün

gripin grubunun hikayeler anlatıldı albümünden bir parça.can alıcı sözleri ve ritmi vardır.birol namoğlu o kadar güzel söylemişki bu şarkıyı her ''gel artık,vakit geldi'' dediğinde yüreğiniz parçalanıyor adeta...
''mühür vurdum dudaklarıma
karışmasın, konuşmasın,
dokunmasın kimseler bize
gel artık, vakit geldi
canıma yetti, özledim çok''daha nasıl anlatılırki...
sözleri şöyledir:

ah dayan
birak yollar girsin aramiza
soz sana
baska bir ten giremez koynuma
gecer zaman
durmaz akar kor kuyuya
ben beklerim
yenik dusmem ucuz oyunlara
dayan... uzulme...
sen melegim
hic durmadan aglardin niye?
gitme demedim
baglanmaktan korkarsin diye
can yelegim
karismasin kimseler bize
gor beni
korelmesin kalbin uzaklarda
hic dusunme
muhur vurdum dudaklarima
karismasin, konusmasin,
dokunmasin kimseler bize
gel artik, vakit geldi
canima yetti, ozledim cok

(bkz: aşkın izinde yürümek)
Hoş sözlere sahip bir gripin şarkısı.
asla eskimeyecegine inandigim gripin $arkisi.
birçoğu gibi değerini bulamamış gripin şarkısı, belki bu yüzden bu kadar değerli... *
defalarca dinlenilse bile asla sıkmayacak olan, harikulade sözlere sahip gripin şarkısı.
gripinin mükemmel şarkısı.dinleyince insanı alır götürür.
pearl jam black nasılsa gripin karışmasın kimselerde aynı dağılma hissine kapıldığım ağlatan inleten bir parça birol okadar içten söylerki nerde ne koşulda olursan ol bu şarkı kendinden başka birşey düşündürmez insana...
gripin'in direk viski şişesine yönlendiren şarkısı. o ne söz ya?
tuzla'da yaptığım bir aylık staj boyunca yolda (toplam 3000km, 40 saatten fazla) en çok dinlediğim şarkılardan biridir. çok canımı yaksa da halen dinlemekteyimdir.
acıtır, dağıtır, ağlatır, bunalıma sürükler bu şarkı. "seeeeeeen meleğim" derken daha da acıtır. en kaliteli gripin şarkısıdır kanımca.
- kimse karışmasın biz kendi dünyamızda yaşayalım rahat edelim mutlu olalım...
- ama olmuyo işte... *

(bkz: bu şarkıyı dinlemeyen ölsün)
zordur. herkesin karıştığı, uzakta olanı sorduğu, zor olanı yaşadığı ve araya mesafelerin girdiği ilişkiyi yürütmek. ve beklemek. yenik düşmeden kurulan oyunlara, en başta hayatın size oynamaya çalıştığı dikenli oyunlara.

bu şarkıya tanım yapmak imkansızdır uzaktayken, dinleyip ağlamak ve şişeye sarılmaktır onun yokluğunda yapabileceğiniz...
(bkz: dön yeleğim)
bırak yollar girsin aramıza
söz sana
başka bir ten giremez koynuma
geçer zaman
durmaz akar kör kuyuya
ben beklerim
yenik düşmem ucuz oyunlara

.

gel artık vakit geldi
canıma yetti özledim çok

fazlasıyla anlamlı sözlere sahip şarkı. her cümlesiyle hemde...
uzak ilişki yaşayan bilir şarkısıdır.
çalmasın kapımı kimseciklerim... *
(bkz: bir garip yalnızlık)
her türlü zorluğa katlanırsınız tek bir kişi için. korkmazsınız karanlıkta adım atmaktan. bilirsiniz can yeleğiniz tam düşecekken tutar sizi ve sapasağlam devam edersiniz. yollar girer araya sevgisi yeter der güler geçersiniz. yine can yeleğiniz yokluğunda sımsıkı sarmıştır sizi hep hissedersiniz nefesini. zaman geçer, onsuz ömür tükenmektedir ama yinede ondan başkasını gözünüz görmez gözden ne kadar ıraksa can yeleği gönlünüze o kadar yakındır söküp atmaya kıyamazsınız. onu sarmalayan kollarınızla başkasını saramazsınız. "ne olursa olsun ben beklerim, şerefsiz insanların oyunlarına inanmam" der sevginize sımsıkı sarılırsınız. gitme diyen kalbinizin feryadını dudaklarınızın arasından dökemezsiniz bağlanmaktan korkar diye. "sen meraklanma ben dudaklarıma kalbime mühür vurdum bekliyorum yeter ki gör beni gör ki kalbin körelmesin uzaklarda" der can yeleğinize güvenirsiniz. ona ne çok ihtiyacınız vardır bir bilse.
yüksek dozlu bir gripin şarkısı..
son bölümündeki gee eeee ğğll artık vakit geldi, canıma yetti özledim çok..... bölümünün insanı özellikle yaktığı şarkıdır.

birol namoğlu'nun şarkılarında gel ,ağla gibi sözcükler kulanması gripin hayranlarının sağlığı için yasaklanmalıdır. *

(bkz: sensiz istabula düşmanım)
(bkz: böyle kahpedir dünya)
vs.
(bkz: dokunmayın şabanıma)
can yeleği'ni özleyen adamın en güzel haykırışı. birol namoğlu'nun ben oldum var mı artıran dediği şarkı beki de.
"gitme demedim bağlanmaktan korkarsın diye" " yeter artık vakit geldi canıma yetti özledim çok" gibi muhteşem sözleri olan yüreğinizi bıçaklayan bir gripin şarkısı.
insanın her dinlediğinde içini buran mükemmel bir gripin şarkısı. girişi bile bir başka.
sadece sözleri yeten parça. oturup sadece sözleri okunulduğu taktirde bile insanı etkilemeyi başaran, birol namoglu'nun harika vokaliyle insanı hüzne boğan gripin parçası.
kelimelerle anlatmasi guc bir sarki, gripin'in yaptigi en guzel sey...

"gel artik,
vakit geldi,
canima yetti,
ozledim cok..."