bugün

* erkeğin hiç ilgisini çekmeyen bir konu hakkında kadınların birkaç saat boyunca bıkmadan usanmadan dır dır dır konuşmalarıdır

(bkz: bir adam oldurme araci olarak kari dirdiri)
(bkz: kari dirdirina karsi savunma mekanizmasi)
Ali Derdiyok´un bir sarkisidir...
Kadin dirdiri virbiri abooo abooo diye söyledigi bu sarkiyi hala arayip bulamiyorum...
(bkz: sinek viziltisi)

edit: iki sene sonra buldugum sarki. (#3378425)
erkeklerin ölümüne sebebiyet verebilecek hadise. eyüp mezarlığında eski bir mezar taşında karı dırdırından ölen mehmet ağa diye yazmaktadır. ayniyle vakidir.
sürekli aynı şeyleri söyleyen ama anlamamakta ısrar eden ve anlatmakta ısrarcı olan kadının sözlerinin algılanma biçimidir.
evli erkeklerin erken yaşlanma, saç dökülmesi, sinir sahibi olma vb. birçok rahatsızlığa neden olan kadın silahi
erkek mızmızın dan daha cekilebilir olduğu kesin olan, ve genelde yine erkeklerden kaynaklanan kadın şikayetleridir.
Murat Kurşun adlı sanatçının seslendirdiği güzide parçadır, çokta manidardır.
Sözlerini de yazayım tam olsun;

ben meyhaneden çıkmazmışım arkadaşları bırakmazmışım
atın ölümü arpadan olsun söylermişte takmazmışım
aman üç beş şişe nedecek eve gidecem yine söylenecek
bıktım karının dırdırından rakı değil karı beni öldürecek

sabah olur kalkmazmışım hiç yüzüne bakmazmışım
kaç kere söylemiş bana ben karı sözü tutmazmışım

aman üçbeş şişe nedecek eve gidecem yine söylenecek
bıktım karının dırdırından rakı değil karı beni öldürecek
hakan gündüz'ün "şalala"da pek güzel taklit ettiği bidi bidi.
bu tip harekete maruz kalan insanı kanser yapabilecek, eşşekler cennetini boylatabilecek hadise.
(bkz: evanescence) * *
(bkz: karı gırgırı)*
(bkz: karı elektrikli süpürgesi)* *
3 turu vardir bunlarin;
oldurenler
surundurenler...
oldurmeyip surundurenler.
(bkz: allah korusun)
(bkz: kari degil hayvan bayan diyeceksin)
erkek beyni ile karşılaştırılınca kadın beyninde konuşma için ayrılmış fazladan bir bölge daha olduğunu söylüyomuş araştırmalar,bu doğrultuda kadınların fazla konuşması bilimsel olarak da kanıtlanmış bulunuyo dolayısıyla da karı dırdırı denilen zaman zaman erkeği bezdiren şey ortaya çıkıyor.
bir tür işkence hatta cinayet yöntemidir..işi biraz abartırsak:
yapılan otopside adamın üzerinde kadına ait cümleler bulundu.bu cümlelere maktulun ölmeden kısa bir süre maruz kaldığı tespit edildi. *
kadınların erkeklerden uzun yaşama sebebi.. onlar karı dırdırı yaşamıyor çünkü...
evlenildiği gün kulaktaki erkeklik zarını bozan hede.
böyle bir şeydir;

http://www.youtube.com/watch?v=CBdHWPGMth8
boşuna dememişler.
para sesi
su sesi
karı sesi.
budur,
kadın: saçımı süpürge ettim yıllardır, ömrümü yedin.
kadın: bütün hayatımı heba ettim uğrunda, neden konuşmuyosun be adam dır..dır..dır..
adam : allah allah yıllardır tepemde dikiliyor sorcam soramıyorum da kim bu kadın ??.
yaşam kalitesini ciddi miktarda düşüren, maruz kalındığı anlarda hayattan soğutan işkence.
ölüyü mezarından çıkaran hadisedir. o derece bitirir erkeği.
siz başka birşey düşünürken, size başka birşey anlatan kadın milletinin konuşmasına verilen ad. neden erkek dırdırı olmuyor? bunu da bir düşünmek lazım. sanırım kadınlar o an erkeklerin ne düşündüğünü anlayamadıklarından dırdır yapıyorlar. ama erkek öyle değil, her zaman karşı cinsin ne düşündüğünü anlamıştır. (bkz: yalandan kim ölmüş)
susmazlar lan 5 dakka sus ölücem desen gene susmazlar..
budur işte,
(bkz: http://www.resimler.tv/da...edia/407/kim-bu-kadin.jpg)