bugün

Harika bir oyuncu daha ben bu oyuncuyu nasıl unuttum ya?
sararmış beyaz donuyla akıllarda kalan güçlü kahraman.
tarkan serisiyle ve tarkan karakteriyle hatırlanan, milliyetçi, vatansever, çok yakışıklı bir türk oyuncusu ve yönetmenidir. milyarder, zübük, davaro, tosun paşa, sultan gibi çok güzel filmlerin yönetmenidir. tarkan karakterinin "hain kostok" repliği efsanedir. türk erkeklerine çirkin diyenlerin gençlik fotoğraflarına bakıp bakıp feyz alması gerekmektedir. yalnız çok kötü yaşlanmıştır. ama biz onu yakışıklı haliyle hatırlayacağız. sigara içişi çok karizmatiktir. aşık olduğu kadına bakışı ise çok yürektendir. tarkan serisi, türk sineması için önemlidir. ulusal bilincimizi bize aşılayan serilerden biridir.
83 yaşında ölmüş.
Allah rahmet eylesin Altar ın oğlu Tarkan.

Çok iyi filmleri vardı mesela senede bir gün filmi bizi anlatırdı.
gece gece kötü habere denk geldik aq. allah rahmet eylesin. Ulu Tengri tinini kutlu kılsın, yeri uçmag olsun. mekanı cennet olsun.
Allah rahmet eylesin. Çok sevdiğim bir aktördü. Türk sinemasının çok önemli bir kısmıydı, gerek oyunculuk, gerek yönetmen olarak. Türk mitolojisinin en güzel film örneklerinden olan "tarkan" serisi, en unutulmaz işidir. Bunun yanısıra kemal Sunal'ın oynadığı birçok filmin yönetmenidir. Huzur içinde uyusun.

görsel
yapma be. çok büyük ustaydı. bir koca çınar daha aramızdan ayrıldı.
Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin güzel insan.
Allah rahmet eylesin. Çocukluğum Kartal Tibetin filmlerini izleyerek geçerdi. Atıl Kurt sahnelerini tekrar tekrar izler hiç yılmazdım.
bir ihtimal korona yüzünden gitti adamcağız... korona daha önce birkaç emektarın da ölümüne neden olmuştu
Bir emanet daha sahibine teslim edildi.
Güzel filmleri vardı. Sadri Alışık Abimiz ile oynadığı "arkadaşlık öldü mü?" Bunlardan biridir. Hale soygazi ile oynadığı "bataklık bülbülü" ve "bir demet menekşe" en sevdiklerimdir. Allah rahmet etsin, fena adam değildi.
görsel

"Ulusum, ulusların en büyüğüdür, Türk oğlu Türküm ben!"

Filmlerinde türklüğü övüp, yücelten bir sanatçıydı. Ölümü bizleri üzdü.

Kutlu tini şad mekanı uçmağ olsun..
Allah rahmet eylesin. Tüm yıldızlar birer birer kayıyor.
Ne yalan söyleyeyim,hâlâ yaşadığını bilmiyordum.
Medyatik olmadığı içindir büyük ihtimalle.

Altarın oğlu Tarkan.
iyi bir oyuncu bunu son zamanlarda evde yaptığım yeşilçam kuşağı filmleriyle söylüyorum Allah rahmet eylesin.
Allah rahmet eylesin.
türk sinemasının efsane oyuncu ve yönetmenlerindendi.
vay be...
kartal baba.
tarkan'da bizi bırakıp gitti.

ruhu şad mekanı cennet olsun.
en sevdiğim Yeşilçam aktörüydü Kartal Tibet.. Allah rahmet eylesin. :(
ben inancını bilmiyorum. o sebepten birşey dilemedim.

şunu sormak istiyorum; bu ışıklar içinde uyusundaki ışıkları kim yakıyor?
mekanı cennet olsun.
mekanın cennet olsun kartal ağabey.