bugün

Mhp %25, chp %20, dsp %15 oy almış.
%26 ile hdp'ye geçmiş.

Ek olarak.
Son seçim hem akp, hem mhp'nin %25 oyu yok muydu?

Akpliler mhp yerine dsp, chp'ye mi yüklendi, ortakları yerine.

Tebrik ediyorum hepsi bir olup teslim ettiler şehri.

Yalnız kars cidden garip.
Sırasıyla chp, akp, mhp, hdp. Tunceli memnun kalırsa tkp de deneyecekler galiba. *
ben utandım ir terekeme olarak. yani kars'ta ve ığdır'da bu pkk'lı itlere karşı bir ittifak kuracak oluşumu beceremeyeni hdp'ye belediyeyi kaptıracak kadar sığır beyinli olan zihniyete yazıklar olsun.
böyle memleket mi olur yaa kışın komple tatil edilmesi gereken şehir.
Zamanında -27 derecede gece 03.00 civari neden allahım neden dememe sebep olan şehir. Bir daha gidersem kafama sıkarım herhalde. O zaman burda başka bir nickle 3 5 entry girmişliğim var.
Şark is coming.
national anthem için:

https://www.youtube.com/watch?v=CSoKp6dRUH0

Here in my car
I can only receive
I can listen to you
It keeps me stable for days
In kars.
selia'sı ve kaşarıyla ünlü şehrimiz. bir kere gitmiştim, hiç iyi bir sebeb değildi bu yüzden sevmiyorum.
Yaşanır, adına yaşamak denirse.
Kars adı milattan önce 130-127 tarihleri arasında Kafkas Dağları'nın kuzeyinden Dağıstan'dan gelerek bu havalide yerleşen Bolgar Türkleri'nin “Velentur” boyunun “Karsak oymağından” gelmektedir.

Ve bu oymağın günümüzde kozan ve civar ahalisinde çoğunluk olan Varsak Türkmenleri olduğu tahmin edilir.

Yine Varsak nüfusu yoğun Kadirli ilçesinin Türklerle tanışmasının ardından aldığı isim Kars olmuştur.

Yine Varsak nüfusu yoğun Aladağ ilçesinin Türklerle tanışmasının ardından aldığı isim Kars kökünden karsantı olmuştur.

Oğuzlarla birlikte Anadolu içlerine giren ve orta Torosları yurt tutan varsakların ilk yerleştiği dağlar da varsaklarla birlikte Bolkar dağları (halk arasında bolgar dağı) ismini almıştır.

Kars yöresinin ilk türk sakinleri, ilk türk sahiplerinin bugün başta Kozan ve çevre ilçelerinde çoğunluk olan; ayrıca adana, Düziçi, Osmaniye, Maraş, Tarsus, Silifke, Konya Ereğli, Kırşehir, Korkuteli, Antalya, aydın, Koçarlı hattına kadar yayılmış Varsak Türkmenleri olduğu tahmin edilmektedir.

Daha sonra Anadolu'ya Oğuzların göçü olayına varsaklar kitlesel bir şekilde katılıp akdeniz toroslarına göç ederek, Kars'ı terk etmiştir. günümüz Kars Türkleri yöreye ancak Selçuklu ile birlikte giriş yapmıştır. Mevcut Kars türklerinin varsaklar ile hiçbir alakaları yoktur.
Lakin Kozan ve ahalisini yurt yapacak varsaklar Kars'a Kars ismi ile kalıcı bir imza atmış olmuşlardır.
Kaşarı, ani harabeleri, uzun ve çetin süren kışları ile meşhur serhat şehri.
Bir arkadaşın Lafı vardı

"Karsliyla yılanı aynı kuyuya atmışlar, yılan bağırmış Karslı beni kurtarın diye"..

Özelikle digorlular tam bir fırlama diyorlar.
eskiden ardahan ve ığdır'ın kendisine bağlı olduğu bir ildi. sonra bu ilçeleri yaptılar kars'ın hem yüzölçümü hemde hemde nüfusu küçüldü.
Selia'sı ve kaz eti ile meşhur ilimiz.
Kars’tan evliya koyma avluya.
Medeniyetten uzak bir dağ başı yerleşkesi.
Fantastik bir sehir.
güncel isimler vereyim bakalım içlerinden tanidiginiz kimseler var mı?

Terekeme/karapapak (kafkasya) türklerinin ve yine azerbaycan türklerinin kütüğünde genellikle kars yazar.

Misal bir kaç karslı veya terekeme türkü sayalım.

(bkz: erol mütercimler) kars/terekeme
(bkz: nedim şener) kars.
(bkz: tamer karadağlı) kars/terekeme
(bkz: adem kılıççı) ağrı/terekeme
(bkz: gökhan saki) kars/ ??terekeme??
(bkz: barış yarkadaş) kars
(bkz: serdar kılıç) sivas/terekeme (trt selcuklu dizisinde oynuyor.)
(bkz: sinan şamil sam) kars..

Aklımda bir bu kadar daha isim daha var karsla ve terekeme türklüğüyle ilişkisi olan ama hepsini yazmaya gerek yok sanırım.

Karslılar içinden çok esaslı adamlar da çıkar biliniz!
Okumak istediğim şehirdi, nasip olmadı.
(bkz: deniz zeyrek)

daha fazlası için bir kaç entry yukarı bakabilirsiniz.
karslılara karşı önyargınızın yersiz olduğunu anlayacaksınız.
Güzel birkaç yılımın geçtiği il.
cars isimli animasyonun okunuşudur.
Memleket gibi memleket doğunun en çağdaş ili cumhuriyetin doğduğu yer.
insanları gelişmemiştir ama samimidier. Kürt nüfus azdır. insanlarının Geneli Azeri ya da Kafkasya kökenlidir.
Atatürk'ün atını çalmış bunlar.
yarın 31 derece olacakmış diyor google.
güncel Önemli Başlıklar