Karmaşık olma durumu.
Psikoloji;Hastalıklı davranışları ortaya çıkaran,kişinin bilincini az çok şartlandıran, genellikle çocukluk döneminde kazanılmış,baskı altında tutulmuş hatıra,duygu ve düşüncelerin bütünü,kompleks.
orjinal adı-in the mix-olan vasatı geçememiş film.filmin tek sürprizi usher'ın başrolde olması.
ya her şey yada hiçbir şey olma tutkusunun ardından ele gerçeklerin geçmesi allak bullak olmak işte bu olsa gerek. ne gülebilirsin nede ağlarsın hayatın sınırındasındır, geleceğe dair plan adına tek düşünce yoktur aklında. aynaya bakarsın hala sevgilinin yüzünde bıraktığı o çehre gitmemiştir, giderken götürdüklerinde, aramak istersin ama arayamassın işte öyle bir durumdasındır ki ihtiyacını hissettiklerin tabu olur çıkar başına.
artık kendini çözemezsin evden çıkmazsın. kapıya astığın poşete para koymazsan ekmek alanın bile olmaz. aylardır oturduğun dairede daha önce hiç duymadığın sesler sana yoldaş olur önce yalnızlığını bastırsın diye dinlersin onları ama körükler hep bir şeyler aratır sana bilmezsin yine.. mutsuzsundur ama kimseye kırgın olmadan.. eğer aklını kaçırmazda ellerini başının arasına koyarsan tüm sorunların ne istediğini bilmediğinden geldiğini farkedersin, belki artık aramaktan ziyade neyi arayacağını düşünmekle başka bir ikileme doğru sürüklenirsin..
Karmaşa

sürekliliği aramak....

insanın doğasında var iyi güzel de arada ezilen arayışta olanlar olmasa...

yaşantı...

bir şeyler yaşamak sonunda yakarış olmasa...

rastlantı...

kendinen geliştikten sonra insanın içinde acı bırakmasa...

haykırış...

isyan etmek lazım tabiki bir de farkındalıklar olmasa...

hesaplaşma...

ölçüp tarttıktan sonra harun kefenin eksik tarafında olmasa...

hayat...

silip başlamak yerine sürerliliği yakalasa...
megakentlerdir.
aynı şeyleri düşünürken, kendini her seferinde farklı cümlelerle ifade etmektir.
Karmaşa. Hayatım.
Yakında gideceğim buradan.
Ruhumu bedenimden ayırdığımda ancak mutlu olabilirim sanırım.
insanların insanlara değer verdiği, Gerçekten yanında olmak istediği bir dünyam olsun istedim.
Sanırım hiçbir zaman olmayacak.
Sadece zamanı geçirmeye çalışıyorum.
Günler geceleri kovalasın,
Aylarda yılları,
Yakın değil ama en kısa zamanda gideceğim bende sonsuzluğa.
insanların ve yaşamın daha çok canımı acıtamadığı yere.
Varlığım en çok benim canımı sıkıyor.
Hoşçakal demek üzere...
Yarın tatil gece tabi ki sabaha kadar dizi izlemeyi planlıyorum ama şu an lm mi izlesem the walking dead mi izlezem karmaşası içindeyim. Karar veremiyorum ikiside çok ağır basıyor ama.
Neyin ne olduğu belli olmayan durumlar için kullanılan söz. Evet.
şu anda kafamın içinde olan durum.sürekli yemek yeme,müzik dinleme ve bir şeyler izleyerek geçen bir kaç günden sonra bir sabah uyandığımda akşamdan kalma gibiydim.yatağa yatıp gözümü kapattığımda birbirinden anlamsız bir kaç hayal,düşünce beynimde belirmeye başladı.garip hareketler yapmaya başladım.tam 3 kez odamdaki bardağı mutfağa götürmek masaya uzandım vazgeçip arkamdaki kapıya döndüm.en son elime aldığımda sağ sol yapmaktan kafam dönüyordu.holdeki aynayı görünce kafamı ona çevirip yüzümü anlamsız şekillere bürüdüm.en son bilgisayar başına oturduğum zaman bağırmaya başladım daha sonra baykuş ulumasıyla resitale son verip kendime kahve koydum.velhasılı kelam işssizlik bayaa zor.bulamıyorum iş bulamıyorum lan.
geceleri gündüze hasret, gündüzleri gecelere hasret bırakan,

uykuyu sınırlandıran bir zehir..

hep ama hep yaşam gayesi içinde koşturtan ,

lakin kararsızlığı kendine dost tutan bir nehir..
Hesap sormak istiyorum. Sonra susmak. Belki yalnızca dinlemek. Değersiz görüyorum, sonra nedense üzülüyorum.

Yansımasından Kendimi görmek istediğim suyu kendim bulandırıyorum. Sonra gelip bunu sorguluyorum. aptalca. Çok aptalca.

Zihnimde bir karmaşa var. Bu neyin nesi de diyemiyorum. yabancı ama sanki bir tanıdık gibi. O kadar tanıdık ki Yıllarca onun evi olmuşum ve o çatı katında saklanmış ama sonunda ortaya çıkmış gibi. Onu o korkutan şey gelsin istiyorum tekrardan. Bir köşede kalsın, eski yerine dönsün.

Olmuyor, ben bulamıyorum. Hiçbir cevabı. Hiçbir şeyi.
Her şey çok bulanık. Her şey çok karmaşık.

Çıldıracağım, çıldırıyorum.
Bana geliyorlar sanırım.
dövüş kulübünde bunun kardeşinin projesini yapmıştı çocuklar.
Kargaşa ile yakın anlamlıdır.
Bir labirentte gibi mi hissediyorsun, yoksa canını yakan hikayelerin içinde kısılıp kalmış gibi mi..

Karmaşa büyüyor mu, yolunu unuttuğun veya hatırlamak istemediğin sokakların sessizliği gibi.

Yada kelimeler, uğultusu bastırılamayan sancılarla örülü parça parça kelimeler. Tanımlıyor mu kalbinin sesini ?.

Belki anlatmak gerek belki de dinlemek.