bugün

Bunu nasıl başardığı merak edilen yazarlardır. Şimdi içimden geleni yazıp yanlış bir genelleme yapıp yalaka yazardır demek hata olur. O yuzden yaniti merak edilmektedir.
ekstra caba harcamayan yazardir. nasil eksiye dusuyorsunuz zall in tavuguna kis mi dediniz?
sözlükte gerçekten yazarlık yapan yazardır. troll lük yada soytarılıkla işi olmayan yazardır.
popüler kültür yazarıdır. okunmak isteneni yazıyordur. olmasa da olur.
sebebin ne olduğunu bilmeyen yazardır.

+ oy daha çok puan getiriyi ondan mıdır acaba?
rock is my life styledır.
adam gibi yazardır. (sizi ezikler sizi).
olağandır.

(#22744903) entry ve sahibinin karması çok dikkatimi çekti. *
Düşüncelerini açıkca yazan ama bunu yaparken kaba gibi bir üslup kullanmayan yazardır.
imla kurallarına dikkat eden ve tahriklere kapalı yazardır .
Af buyur ama biraz şey yazardirlar, nasıl söylesem böyle sey gibidir iste.
yazar gibi yazardır. nasıl eksiye düşülüyor ki lan ahahah.
imrenmediğim yazardır, nekadar çok kişiyle aynı fikirdeysem o kadar çok yanıldığımı düşünürüm.
karması düşük olup yazdıkları güzel olan yazarların olabildiği gibi karması yüksek olup da kendi görüşünü savununan bir yazar olabilir. samimiyse değerini alır er ya da geç.
"yalakalık yapıyor amına koyim" diyecek kadar gerizekalı bir şekilde dolaşmıyordur.

yani çıkıp "bütün artı karmaya sahip yazarlar ibnedir" diyecek kadar salak değilsen zaten sıkıntı yok, ha sen bunu salaklık olarak anlamıyorsan o zaman durum daha vahim oldu mu şimdi?
ben bunun sebeplerinden birini biliyorum. yani aslında bildiğim şey şu
-çok iyi yazmıyor olmasına rağmen nasıl oluyor da bir yazarın karması pozitif üç haneli sayılara ulaşabiliyor.

ben bunlardan biriyim. öyle 20-30 tane seri artı oylanmış entrim pek yok. ama karmam sürekli yükseliyor. ( yavaş yükseliyor ama yükseliyor )
şimdi birilerinin yazdığı gibi bu işin yavşaklıkla filan alakası yok. ya da takiye yapıp çoğunluğa uyan fikirleri paylaşmakla da alakası yok.
entrilerime bakarak bu iş kolaylıkla görülebilir.

Galatasaraylıyım ve sözlükte çok bol bulunan fenerli ve bejeke li elemanlarla ağır dalga geçiyorum.
tam bir akepe ve rete-e karşıtıyım etmediğim küfür yok.
şakirtlerle ve sünnilerle de dalga geçmekten kendimi alamıyorum.
e bu adamlar da sözlüğün büyük çoğunluğunu oluşturuyor.
ateist değilim ve onlara da arada laf sokmaya çalışıyorum.

kısaca ne düşünüyorsam onu yazıyorum. tabi bu bana yakın düşüncede ki insanlara yavşadığım anlamına gelebilir lakin bu adamların sayısı yüzde onu geçmez.

peki bu işin sırrı ne? işte büyük sır. açıklıyorum.
-tanınmamak.

evet bu kadar kolay. sözlükte bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki insan hariç kimse beni tanımıyor. bu yüzden de entrilerim pek oylanmıyor. ( kaale alınmıyor da denebilir ama bu da egomun canını acıtır o yüzden demiyorum.)
uzun gözlemlerinden sonra farkına vardığım gerçek şu. bir yazar ne kadar az tanınıyorsa o kadar az oylama alıyor. bu oylama da genel de seninle bire bir aynı düşünce sistematiğine sahip kişiler tarafından yapılıyor. ve onlar da sana artı veriyor. bu kişilerin sayılarının az olmasının bir önemi yok önemli olan olmaları. yazdığınız her entri 3-5 artı oy alınca bir iki yıl içinde benim gibi 700 lü rakamlara ulaşmak mümkün.

basit bir kontrol yapın. karması - binlere ulaşan hemen herkesin nickaltı da binlerce entri ile dolu.

- e birader hem karması çok yüksek hem de nickaltı kalabalık bir sürü adam var.
- çünkü onlar iyi yazar. benim açıklamam kendim gibi vasat yazarları bağlar.
liboş tarzı yazarlardır. kesinlikle taraf tutmadan yani siyah yada beyazı olmayan -hep gri rengi olan yazarlardır. muhtemelen kendi fikirlerini açıkca ifade ettiklerinde eksi alacaklarını düşünerek sürekli olarak ortadan yazarlar. örnek:

başlık: kahrolsun teröristler

artı karma puanlu yazarın entry'si:

arkadaşlar böyle birbirimizi rencide etmeyelim. devletimiz teröristlerle gerektiği gibi ilgileniyor. birde biz kavga etmeyelim lütfen. haydi gelin el ele tutuşalım, sevgi şarkıları söyleyelim. hem teröristlerde keyiflerinden çıkmıyorla ya daha. devlet babamızın zamanında bazı hataları oldu ama istemeyerek oldu. şimdi telafi ediyor hatalarını. terörist kardeşlerim yeter artık sizlerde inin dağlardan. gelin sözlükte yazıni fikirlerinizi paylaşın. layl lay lom...

işte ben buna "liboş yazar" diyorum. tutulan taraf, renk belli etmek yok, sadece 2 tarafa yalakalık var. beyan edilen fikir yok, artı puan düşüncesi var.
düşüncelerini açıkça ifade ettiği için karması giderek düşen yazardır.

umrumuzda olsaydı eksi girmezdik bu sözlüğe. eksileyin sikinti yok. ben doğru bildiğimi söyleyim de.
şimdilik içinde bulunulan durum. bir kaç güne ne olur bilinmez.
ortaya entry yazan yazardır.
herkesi sever sözlükten ötürü.
istediğini söyleyemeyen herkese göre hareket eden nabza göre şerbet veren tiptir. Yazık bunla da övünür.
trollük yapmayan, ota boka başlık açmayan, yazarlık yapma niyetiyle burda bulunan yazardır. benimdir. 4 yıllık yazarlık hayatım var burda ve karmam ekside falan değil. 500 lerde.
Gerçek yazardır.
yalayıp yutan nabza göre şerbeti veren biraz oynak yazardır.
(bkz: karma puanı eksi olmayan yazar/#22911420)

görüldüğü gibi formatın amına koyar. karması yüksek canım çok iyi yazardır. tabii tabii.
güncel Önemli Başlıklar