bugün

kardeş sayılan takımı başka maçlarda destekleme işlemini yapan takımlar topluluğu.
(bkz: bursa ve ankaragücü)
(bkz: galatasaray ve beşiktaş)
(bkz: adanaspor ve livorno)
(bkz: taşak yumurtaları)
galatasaray ile beşiktaş ın asla olmadığı, olmayacağı kardeşliktir.ha çok büyük düşman mıyız , değiliz. ancak geçmiş dönemde galatasaray ın nağmaplup ikincilikleri, 2003 sezonundaki beşiktaş ın haksız şampiyonluğu galatasaray taraftarları tarafından hala unutulmamıştır.
inönüde galatasaray maçı izlediğimiz, mühendis oktay'ı bildiğimiz için beşiktaş'ı katil taraftarla kardeş yapmıyoruz.

ayrıca kardeşlik bizim sayemizde 'şampiyonluğun rengi sarıdır', 'beşiktaş 3.büyük' gibi zırvalarla birbirlerine ne kadar yakın olduklarını gösteren iki takımın bugün ki halidir. buda beşiktaş'ın gücüdür. sözde birbirinden hiç haz etmeyen iki kulübün karşılarında beşiktaş olunca birbirlerine nasıl sahip çıktıkları gözler önüne serilmiştir.
avcılarspor ve ayazağaspordur. valla bak.
bursa-ankaragcü en bilinendir.

karagümrükle beşiktaşta kardeş takım değildir. sadece karagümrüklü bir grup beşiktaş tribünlerinde yerini alır senelerdir.
karagmrk-karşıyaka kardeşliği vardır.

beşiktaş galatasaray kardeşliği de söz konusu bile değildir. galatasaray-beşiktaş taraftarının arası galatasaray-fenerbahçe taraftarının arasından çok daha kötüdür.

livorno ile de adanaspor değil, adana demirspor kardeş takımdır.
(bkz: feriköy spor ve alibeyköy spor)
kardeşi olmayan tek takım fenerbahçe'dir.
galatasaray ve beşiktaş.
babaları bir anaları farklıdır. *
futbol un ruhuna aykırıdır. rekabet ortamında kardeşlik olmaz. olursa üçüncü şahıslara zarar verir. centilmenlik dışıdır.
gelecekte olması beklenen için lütfen buyrun ;

bursaspor - celtic
milan ve arsenal. babaları galatasaraydır.
bize katil diyerek ne kadar aşağılık olduğunu gösteren bazı beşiktaşlılar olduğu sürece asla galatasaray ve beşiktaş ın giremeyeceği takımlardır.. ulan salak herifler hafta sonu derbi maçında sağa sola taş atan ben miydim? birisi ölseydi ne olacaktı o zaman? siz gidin kendi ayarınızda bir kulüple kardes takım olun...siz bizi istemezseniz ,biz sizi hiç istemeyiz..
mersin idman yurdu ve bucaspor
adana demirspor ve livorno
bursaspor ve ankaragücü
sakaryaspor ve göztepe
kartalspor ve küçükköyspor
önceki sezon bursa'nın küme düşmeme mücadelesi vermekte olan ankaragücü'nün gözünün yaşına bakmadan hem de durumu son derece rahatken yenmesi, geçen sezon ise bursa şampiyonluğa giderken ankaragücü'nün fener'e maçı vermesiyle bursa-ankaragücü dostluğu sanal hale gelmişti diye biliyordum ben. yanlış biliyormuşum demek.
(bkz: Fenerbahçe)
(bkz: Kosice)
(bkz: Levski Sofya)
(bkz: Anderlecht)
(bkz: Rapid wien)
(bkz: Dinamo Kiev)
(bkz: Bayern Leverkusen)*
(bkz: Spartak Moskova) *
(bkz: Sıfır kardeşliği)
galatasaray ve beşiktaş
(bkz: 6 kasım kardeşliği)
trabzonspor-barcelona-aston villa renk kardeşliği.*
diğerlerinin aksine başlangıç noktası çok sağlam olan şehidin emaneti bursankara.
son zamanlarda bursaspor ve galatasaraydır.
fenerbahçe ve pendikspor.
beşiktaş - paok.
(bkz: fenerbahçe) ve (bkz: young boys)
(bkz: kuma takımlar)
galatasaray - i.b.b.

(bkz: abdullah avcı)