bugün

sanatın farklı bir boyutudur, bütün renkleri tek renk ile anlatabilmektir.
resim öğrenmede bir başlangıçtır. hatta karakalemle üç boyutlu resimler çizebilmeye başladığnızda asıl resim çizmeye başlamışsınız demektir. hacim ve gölgelendirme olmayan hiç bir karakaleme itibar edilmez.
severek yapıldığında insanı rahatlatır. bir bakmışsınız haleti ruhiyeniz kağıda dökülmüştür.
derste ve ödev olarak yapıldığında sıkıcı olabilirken, istediğin için yaptığında terapi etkisi olan etkinlik.
Sadece kalem ucunun kalınlığını değiştirebilme seçeneği olan resim türüdür. Genellikle yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler yapmaktadırlar.
çizimde ilgilenebileceğiniz en basit alandır. 3 unsura dikkat ederseniz başarılı olabilirsiniz. bunlar: perspektif, oran-orantı ve tonlamadır. (bkz: perspektif)
bunu hakkıyla yapan piçlere çok pis sinir olurum. hep yapmak istemişimdir ama gel gör ki yetenek işi varsa vardır yoksa yoktur.
(bkz: güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavları)
grafik tasarım bölümüne girebilmek için öğrencinin yapmasının zorunluğu olduğu resim.
en güzel, en yararlı hobidir.
portre söz konusu ise gözlere renk katmak resmi daha da güzelleştirir. güzel yapabiliyorsanız tepkiler de çok güzel olur. çizdiğim angelina jolie portresini gören arkadaştan muhteşem tepki: tutup öpesim geldi valla.
(bkz: siyah kalem)
dijital printerlar sayesinde kara kalem resim yapılır adı altında para kazanan insanların yaptığını idda ettiği sanat.
yetenek isteyen bir iş fazla uğraşırsın, çizerisin, bitirisin sonra bakarsın beğenmessin silersin tekrar çizersin ilk çizdiğinden daha kötü gözükür sonrada söylenip çöpe atarsın ama yaptığın resmi beğendinmi hevesle devam edersin.
sevenleri için zevkli bir iştir.

Uzun zamandır yapmamanın ardından oturup bir şeyler çizmenin tadı ayrıdır. Bu işe gönül vermiş, şu an canı sıkılıp sözlükte fütursuzca takılan bireylere tavsiyem, gidin ve çizin. Kalem 2b olsun *
severek yapıldığında insanı gerçekten çok rahatlatan eylemdir.
resimde üç boyut efekti katmak için gölgelendirmeyi en rahat yapabileceğin resim türüdür. çok gerçekci ve etkileyici eserler mevcuttur.
Baslarda cok sabir gerektirir, sabirsiz insanin ogrenebilecegi bir is degildir. Güzel sonuclar ve iltifatlar aldikca zaten heves daha da artar ama amatörce bir iki resim yapip yetenegim yok demekle olmaz, bilen kisilerden izleyip sürekli denemek gerek.
Gölgelerin konuştuğu sanattır.
Benim için daha çok yapmaya çalışmaktır.
resim yapmaya başlamak budur. gölgelerle başlarsınız işe. ışığın, gölgenin yerini ayarladığınızda tamamsınız artık. yalı boyaya geçebilirsiniz.
Hayatta en zevk aldığım uğraşılarımdandır. Ben karakalem varsa varım.
hala iyi bir kurs aramaktır.
ara ara objeleri çiziyorum aöa portre hiç olmayınca eksik kalan...
bu yaz çabalayacağım uğraş, sanat, meslek, hayat felsefesi vs...
arasıra yaptığım ve inanılmaz kafa dinleten aktivite. tek dezavantajı etrafınızdaki herkesin "beni çiz" diye diye bezdirmesi.
en sevdiğim çalışmalarımdan `http://galeri.uludagsozlu...alem-resim-yapmak-745976/`