bugün

insana huzur veren, adeta cennetten bir parça olan karadeniz bölgemizin, enfes doğasıdır.

selanik göçmeni ve istanbullu biri olarak, karadenizlilerin bu kadar muhteşem yerleri bırakıp, niçin istanbul'a, taş yığınlarının arasına taşındıklarına anlam veremeyecektim, şu ekonomik problemler aklıma gelmese...

avrupa'da, orta asya'da, ortadoğu'da bulunmuş, ülkemin yedi coğrafi bölgesini de gezmiş biri olarak, bu muhteşem doğa manzarası hiçbir yerde yok! diyebilirim. ( tamam isviçre, danimarka gibi ülkelerde de orman içinde, ağaçların rengine boyanmış göller, buram buram oksijen alacağınız dağlar, el değmemiş yerler var ama, burası çok ayrı )

özellikle, artvin ve rize'nin yaylaları, dereleri, şelaleleri, yemyeşil doğası, oksijen dolu havası, insana kendisini zorla aşık ettirtiyor. sanki buralar hiç kimseye, hiçbir ülkeye ait değilmiş gibi hissediyorsunuz, sessiz ve huzurlu ortamı, derelerin taşı delen sesi bozmasa. deniz desen var. temiz dağ havası desen var. yeşillik desen yeşilin en güzel tonları var. su desen en buz gibi ve en berrak olanından var. huzur desen var. sessizlik desen var. peki, niye buralar turistlerle dolup taşmıyor? diye sorarsanız, bırakın hiç olmasın. bu muhteşem doğal güzelliklerimiz, hep bakir kalsın. biz de gidip kafamızı dinleyelim.
gidip gorulmek istenen yesillikler icinde olan dogadir. ozellikle yaylalar. huzur abidesi.
(bkz: sultan murat yaylası)

Edit:imla
(bkz: hopa)

(bkz: arhavi)
(bkz: Bolu)
konya'nın düzlüğünden midesi bulandıktan sonra insanın daha bir sevdiğidir. yüksek alçak yeşil yeşil. mis.
(bkz: ayder)
(bkz: ovit yaylası)
(bkz: çat yaylası)
artvin diyorum başkada bir şey demiyorum.müthiş bir huzurdur artvin.
en sevdiğim türkülerin kaynağı olan doğa.
yakında bir tur ile içine karışacağım harikulade, yeşilin en şahanesine sahip doğadır. karadeniz yeşil ormanlarının yanında yağmurlarıyla da ünlü. ılık yağmurlar. üşütmeyen. ve güneşiyle ıslattığı gibi kurutan. mutlaka görülmeli bir türkiye güzelliği.