bugün

rize'nin çamlıhemşin ilçesinin en güzel köyü. kimliklerde "kaplıca köyü" şeklinde geçer ki bu ismi de hak eder, çünkü doğal ve sıcacık kaplıcaları ile adamı rahatlatır. balık çiftlikleri, arıcılık ve pansiyonculuk ile geçinir halkı. eskiden çeşme suyu öyle lezzetliydi ki, aquafina veya erikli şişelerine doldurup götürsem kimse çakmazdı. şimdi nasıl ama bilemiyorum. 2 gün sonra göreceğiz.

kalegon isimli yerde et yemek şarttır. bal yemek de şarttır. muhlama da yiyiniz. götür evladım.

ilgilenenler için; kışın mountaineering, trekking, skiing, heli-skiing, alpinism gibi aktiviteler yapılabilirken, yazın rafting, trekking, jogging gibi aktiviteler de yapılabilen süper bir yerdir.
çaykur'un -bence- en nefis ürünü.
http://www.caykur.gov.tr/...esim/paketlicay/ayder.jpg
gidip görünce, kesinlikle yaradanın karadenize özel bi ilgi gösterdigini düşünmenize sebep olan yer. rizenin çamlıhemşin ilçesine baglıdır, yeşilin yanında akan su kaynagının bir yeri ne kadar güzelleştirebiliceginin en bariz örnegidir, elin italyanı bile gelip fotograf çeker nasıl buldun dediginizde, fantastic der yarım yamalak ingilizcesiyle. ayrıca istanbuldan rizeye, karayoluyla giderken, çorum, tosya gibi yerleride gördügünüz için allaha şükredersiniz böyle bir memleketin evladı oldugunuz için.
inşallah gelecekte doğal yapısı tahrif edilmezdir.
eskişehirspor tribün grubudur.
canavar işletmecileri,kalabalıklığı vs. gibi nedenlerle eski bakirliği kalmamış olandır. ama her şeye rağmen güzeldir.*
güzel doğası vardır. ne acıdır ki yapılaşmaya direnememektedir. üşümedikten, ıslanamadıktan sonra ne anlamı vardır ki doğanın?
gidenin dönmek istemediği yeryüzü cennetlerindendir...
doğal güzelliğin yanında yaz ortasında 4 mevsimi bir arada yaşayabildiğiniz yeşillerle kaplı yerdir.
yazın gidilmesi gidilirkende yanında mutlaka kışlık bişeyler getirilmesi gereken yerdir.
ülkemizin mutlaka görülmesi gereken en güzel yörelerindendir.
bir kez gidildiği takdirde hayatta içine çekilen nefesin temiz olmasının ne denli önemli oldugunu anlayacağımız yayla.
yayladan şehire inince oranın okksijenini begenmeyebilirsiniz. öyle muhteşem biyer. yeryüzündeki cennet.
Turizmle birlikte yayla özelliğini yitirmeye başlayıp betonlaşma sürecine girmiştir. Ama yinede açık havada yaylanın kavruna giden üst kısmında oturup bira içmek orgazmlık tatlara girebilir. Tabii oturup bir mekanda da içilebilir.
esnaflık nedir bilmeyenlerin esnaf olduğu doğa harikası yer. hiç memnun kalmadım, ayder in esnafı gelen kişi zaten buraya fazla gelmez şuna bir kitleyeyim derdinde. yahu parasını geçtim parayı siktir et lan bi insan gerçekten bu kadar vasat esnaf olamaz. neyse efenim ayıptır söylemesi sadece kemikten ve yağdan oluşan etlerimizi yedik ve oralarda 20 masaya ancak bir tane düşen garson dan beyefendi bakar mısınız bir çay alabilir miyiz dedim ''çay verecek vaktim yok'' evet bu. diğer işletme de yine yemek yendi(buranın yemek güzeldi) aynen çay istendi ve sonra ''burada çayını herkes kendi kalkıp içer'' evet cevap bu. acilen telefonumun şarjı dolması gerekiyordu araba çok uzakta olduğu için buna imkan yoktu neyse gittiğimiz lokantadan rica ettik biz masa da yemeğimizi yiyene kadar dolsun diye evet gelen cevap ''abi parasını verirseniz dolduralım şarjı'' telefonum acil lazım diye parasını verdim ha para benim için sorun değil ama saygısız adam hiç düşünmüyor bu insanlar burada yemek yedi tatlımızı yedi yani ben niye 10 dk lık sarj için para isteyeyim. özet: giderseniz dükkan sahibinden tutunda garsonuna kadar kimseden güler yüz beklemeyin.
tamamen istila edilmeden gidip görülesi kalınası yer. sabah uyandığınızda alplerdeki heidi gibi mutlu uyanacağınızın garantisini verebilirim.
Her yere otel lokanta yapmayi acilen biraksinlar. Doganin icine etmisler onun haricinde muhtesem.
her gittiğimde arapların koca koca arazi araçlarının olduğu, canım doğaya otel lokanta diye katlediklerini gördüğüm neminin bol olduğunda dikine yüzülebilecek doğa harikası.
yapma kardeşim bir şey yapma.
görsel
2013-2014 yılları arasında ziyaret ettiğim,Arap istilasına uğramış,doğal yapısı bozulmuş yerdi.Şimdi yaşananlara şaşırmıyorum.Bizim yüzümüze bile bakmayan esnaf Arapların ağzına giriyordu.Elimizdekilerib kıymetini ne yazık ki bilmiyoruz.
Bok gibi yer.

insan yayla diyince bi huzur bulmak ister, kafa dinlemek ister. Burası anca curcuna amk.
yayla değil keşmekeş. zaten yayla dediğin 1800 rakımdan yükseği. burası 1300 rakım.
1998 de gördüğüm ayder yok galiba artık.
bu bölgede devlete ait arazinin oranı nedir bilmiyorum ama inşallah araplara satmamışlardır.
doğu karadeniz'in 2050'ye kadar araplaştırılacağını sanıyorum.yakında artvin'de başlayacak arap istilası. ordu şehri halkı direnir derdim 30 yıl önce olsa ama şimdi ???