bugün

Bir türlü anlayamadığım psikolojidir.
Neden bir kadın kendisini yüzünü bile kapatacak kadar 2. Sınıf değersiz biri olarak görür ki.
olmayan psikoloji.

(bkz: ninjanın psikolojisi mi olur lan)
Bildiğiniz üzere herkesin hayatına kimse karışamaz atasözümüzü bu başlık için oldukça uygun gördüm. isteyen istediğini giyer efendim önemli olan insanın içindeki iyiliği, temizliği görebilmektir. Zira içimi göstereceğim diye soyundukça soyunmanın da iç güzelliğe bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Bikini giyen, şort giyen insan nasıl ki kendini öyle rahat hissediyorsa, çarşaf giyen başörtüsü takan bir insan da kendini öyle rahat hissediyordur. Bunu yargılamak elaleme düşmediği gibi, bir örtünme şeklini "kara" olarak nitelemek ayıptır. Asıl incelenmesi gereken psikoloji; soyunan insana alkış tutup, kendini örten, saklayan insanı ayıplayan kişinin psikolojisidir fikrimce.
Papağan gibi tekrarlıyorlar evet insan istediğini giyer ona sözümüz yok ben zaten giymesin falan demedim ne saçma sapan adamlar var. Ben sadece merak ediyorum bir kara çarşaflı bulabilsem kendim soracağım.
kara tayt giyen karı psikolojisi diyerek püskürtmek istediğim piskoloji.

saaane bilader? isterse çarşafla isterse nevresimle dolaşır, siee.
Psikolojiyi merak eden arkadaş için üyeliğimi hortlattım değerimi bilin. Önceki yazdığım yazı yarıdan kesilmişti sebebini bilmiyorum. Kesilebilir yazı. Bilgilendiren olursa sevinirim. Genel olarak bir giriş yapayım. Zorla giydirilen insanlar hariç ki çarşaf gibi bir tesettürü zorla giydirmek çok yanlıştır. isteyerek giyen kişiler emin olun aşkla giyiyorlar bu kıyafeti. Alışmayan ve istekle giymeyen için gerçekten zor bir kıyafet. Ama severek giyersen bir süre sonra çok alışıyorsun. islamda o kadar sevabı ve ayrıcalıkları olan bir kıyafet ki. Çarşaf yani cilbabın bir sürü türü var. Ayette el ve yüz hariç vucut hatlarini örten tek parça kıyafet olarak geçiyor. Siyah olmasının sebebi ise Kabenin siyah olmasi. Anlamı o kadar büyük ki. Kabe bilindiği gibi Allahın evidir çarşafa da Rabbimizin benim evimdir demesi oluyor. Kişisel olarak ben zaten siyaha aşığım bazen oturup Rabbim iyiki çarşaf siyah olmuş diye şükrederim. Ayrica kardeşim ilk entryde yüzünü kapatarak 2. Sınıf insan psikolojisi demişsin lakin alakası yok. Çarşafta yüzü kapatmak zorunlu değil lakin daha eftal tabiki. Etrafta bir sürü it kopuk var her gün tüylerimiz ürpererek okuyoruz haberleri. Demin başka çarşaf entrylerine bakıyordum hala yok hiç modern değil cık cık modundalar. Uçkurunu tutamayan erkekler hiç ortada yoklar anca çarşafa laf. Amaaan laf diyen desin gülmek istedikçe açıp o yorumları okuyorum. Özetle kardeşim kişisel istegi ile giyenler büyük bir aşkla ve azimle giyiyorlar ve ahirette karşılığını kat kat alacağımıza inanıyor hayatımızı Rabbimizin rizasi doğrultusunda yaşamaya özen gösteriyoruz. Umarım açıklayıcı olmuştur.
olmayan piskolojidir. kendilerine sorsan onlar bile unutmuştur, insan olduğunu kendilerinin de bir piskolojisinin olduğunu.
çarşaf giyenlerin tacize uğramadığını sanan hanımı göstermiş başlık. sen öyle inanırsan öyle düşünülür. kadını zaten kendi kafanda ikinci sınıf görüyorsun. her yerini kapatmazsan tacizi hak edeceği kafasındasın. her zaman diyorum sen ahlaklı olmuyorsun, köle oluyorsun.
Tam olarak budur: (bkz: stockholm sendromu).
Dün akşam bir kına gecesine katıldım ailecek tanışıyoruz oğullarını evlendiriyorlar kızkardeşide benim çocukluk arkadaşım. Aynı mahallede büyüdük aynı şeyleri gördük o üniversitede okurken derslerini beraber yaptık. Logo tasarımları yapıp hayaller kurduk. Çizimler yaptık. Hoşlandığı çocuklardan konuştuk değişik tariflerle değişik yemekler yaptık. Din onun için olması gereken ama hayatı engellemeyen şekilde olmalıydı. Böyle söylüyordu. Sonra taşındık ondan umutluydum güzel işler yapacaktı şirketlerle anlaşacaktı çizimlerine devam edecekti. Yıllar geçti ve hernasıl olduysa bazı tarikat mı dersiniz dernek mi dersiniz amaçları belirsiz yerlere katılmaya başlamış duyumlarım böyleydi. Işi bırakmış sonra ablasıyla beraber toplantılara gitmeye başlamış. Yani etkilensede kapanır belki yine yoluna bakar dedim. Neyse kardeşi almaya geldi kınanın oldugu yere götürdü kapıdan geçip indik merdivenlerden derken kara çarşaflı bi nine. gelin tarafı sandım. Yüzü kapalı Sadece gözleri gözüküyor ve gözlük takmıştı. hoşgeldin diyen teyzeye gülerekten bi hoşbulduk teey.. derken kaldım sadece göz rengi ve şeklinden derya oldugunu anladım.
Teerya gibi bisey oldu. Nasıl gidiyor falan dedim samimiyetsizce. Hamdolsun dedi ben şok ben iptal içeri girdim. Abisinin düğününde saatlerce öylece oturdu. Herkes eğlenirken o herşeyden kendini mahrum bıraktı. Nasıl bir din sana abinin düğününde eğlenme hakkını elinden alır. O kadar farklı fikirlerini düşününce diyorum ki kesinlikle beyni yıkanmış olmalı alıp başka bir beyin yerleştirmişler sanki ablasıda gelememişti o gün. Onların yerine kalktım oynadım halaydı kına merasimleri keyifli bir şekilde bitirildi. O öylece duruyordu siyah bir perde vardı sanki. Hiçbirsey konusmadık yüzümü silerken bişey kalmış mı sorusu dışında. Değer miydi be derya dedim içimden. Ne için hayatında herşeyden mahrum kalacaksın. Insan kendi hapsini kendi yaratır mıydı. Büyük sorgularla döndüm evime.
güncel Önemli Başlıklar